Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τελειώσει ΤΕΙ Λογιστικής, και είμαι προϊστάμενος λογιστηρίου σε μια εμπορική εταιρεία. Έως πριν από μερικά χρόνια δούλευα παράλληλα και σαν ελεύθερος επαγγελματίας αλλά τα παράτησα για να ηρεμήσω.

 

Μουσική παίζω κιθάρα και μπάσο, τη δεκαετία του 80 σε ταβέρνες και σκυλάδικα, και έως στα μέσα της δεκαετίας του 90 κιθάρα σε κλαμπάκια ελληνικά. Τώρα πια, που και που βρισκόμαστε με κάτι παλιόφιλους κάνουμε κανα live έτσι για να θυμηθούμε τη μυρωδιά της ενισχυτίλας, αλλά και αυτό τα τελευταία χρόνια έχει λιγοστέψει επικίνδυνα. Εγώ και ο EZDrummer...  :-\

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τι όμορφα! Ας μιλήσω λοιπόν κι εγώ για τον εαυτό μου!

 

Ξεκίνησα με live σε ροκ μπαρ, στο 1ο έτος.

Στο 2ο έτος μεταπήδησα στο επάγγελμα της λουλουδούς  :o (για τα λεφτά).

Στο 3ο πήγα πάλι live σε μια ντίσκο (αχ τι ωραία που ήταν, όλοι χόρευαν boogie boogie!)

στο 4ο πήγα σε έναν περιπλανώμενο θίασο (αυτοί οι ηθοποιοί τον θεό τους δεν έχουν! δεν τους νοιάζουν τα λεφτά, αρκεί να βγουν στη σκηνή).

 

(Ενδιάμεσα έκανα και κανά σχεδιάκι για τατουάζ, αλλά επειδή ήμουν φιλέσπλαχνη το 'κανα συνήθως τζάμπα)

 

Τέλος πάντων επειδή εμένα μου άρεσαν τα λεφτά  :P έφυγα από εκεί που μας τάιζαν σκορδόψωμο, πήρα το πτυχίο Καλών Τεχνών και τώρα το ομολογώ: ΕΙΜΑΙ ΑΝΕΡΓΗ!

 

......τώρα κάτι live από εδώ κι από εκεί μόνο.

Όμως δεν πτοούμαι! Καθώς η μμαμμμά μου, αγόρασε to "the secret"! Έτσι θα το διαβάσω κι όπως γράφει το βιβλίο θα κάνω ό,τι θέλω, δηλαδή θα κυβερνήσω τον κόσμο! ολε

www.travelforum.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πηρα ενα πτυχιο στο marketing και ένα μεταπτυχιακό στη Νεα Υορκη σχετικά με διοίκηση πληροφορικής, πλεον εργαζομαι ως ιδ. υπάλληλος σε εταιρεία πληροφορικής...  πολλά τα data πολλές και οι απαιτήσεις.. η δουλειά μου αφορά μια άνιση μάχη με τέρατα... (τέρατα αποκαλώ τα παραπάνω συστήματα για πολλούς λόγους). Πλάκα έχει όμως και το βρίσκω αρκετά ενδιαφέρον, είμαι σε γενικές γραμμές ικανοποιημένος από το αντικείμενο της εργασίας μου.

 

Ξεκίνησα μαθήματα κλασικής κιθάρας στην τρίτη τάξη του δημοτικού για 5 χρόνια, σταμάτησα κανα δυο χρονια και κατέληξα στο Νακα να μαθαίνω τζαζ και άλλα για περίπου 1μιση χρόνο.. Αφού διαπίστωσα ότι η τζαζ δε μου ταιριάζει, δημιούργησα ενα death metal (!) συγκρότημα με το οποίο είχαμε κυκλοφορήσει ένα demo (σε RAKS Petrakis AE κασέτα) το 1994 σε ηλικία 16 χρονών. Τρελλά χρόνια...

 

Για διάφορους λόγους, είχα παρατησει την ενασχόληση με τη μουσική για μεγάλο διάστημα και τα τελευταία χρόνια ξεκίνησα δειλά δειλά να ασχολούμαι με το cubase και να ηχογραφώ διάφορα, είτε μόνος μου είτε με συγκεκριμένη παρέα. Γράφουμε ότι να ναι... reggae, σκα, γλυκανάλατο rock, αλατισμένο rock, ambient, thrash, χορευτική μουσική, κ.α... (εκτός απο σκυλάδικα και άλλα λαϊκά)

 

Πολλά έγραψα.

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληροφορικάριος, τεχνίτης σε εργαστήρι πλέξι γκλάς. Αλλά στο μέλλον ίσως κανα στουντιάκι γιατί δεν την παλεύω άλλο!!!! Άντε μην τα πάρω τώρα και πάω αύριο στο αφεντικό και του κάνω αμμοβολή στις μασχάλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λενε Αγγελο και ειμαι καλα. Σπουδαζω Χημεια (και τερατα) στο AΠΘ. Βρισκομαι στο 3ο ετος.

Παραλληλα (Ι) παιζω μουσικη, πολυ μουσικη, παρα πολυ μουσικη...Κυριως surf, garage, rock&roll, rockabilly, retro καταστασεις και μερικα ακομα δικα μου πειραγμενα πραγματα..Ευελπιστω στο εγγυς μελλον να ξεκινησω live.

Παραλληλα (ΙΙ) ειμαι βαφεας (;D) αναλογικων εφφε, καθως και πασης φυσεως επιφανεων (κιθαρες, πληκτρα,ενισχυτες, τοιχοι, ξυλα, δερματα, καμβαδες κ.α.). Λεω σιγα σιγα να δοκιμασω την τυχη μου με τα γλυπτα.

Παραλληλα(ΙΙΙ) κανω περιστασιακο κουβαλising (στησιμο συναυλιων) με σκοπο την συμπληρωση του εισοδηματος μου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Χαχα, ωραίο ερώτημα, ελαφρώς πονεμένο, αλλά χαλαρό και ωραίο. Ε, πότσο, τώρα προχτές δοκιμάστηκα ένα 2ωράκι dj σε μαγαζί γνωστού και ενθουσιάστηκε, βασικά όλοι γουστάραμε, ε και περιμένω πότε θα αρχίσω κανονικά κανα 2 φορές τη βδομ να βγαίνει κάνα χαρτζιλίκι. Κατά τα αλλα από γονείς τη βγάζω. Παλιά δούλευα λίγο ντελίβερυ μπόι με το παρταλο50άρι μου, σε ένα φωτογραφείο, σε κάτι άλλα μπαράκια dj, ά, και λάντζα!!! Πωπω, μακάρι να τα γράφαμε και στα βιογραφικά έτσι χαλαρά!!! χαχαχα

  Κατά τα άλλα είμαι 8ο ετος, computer science, παίζω μπάσο, κυρίως, αλλά δεν έχω βγάλει ποτέ φράγκα από αυτό, δεν έκατσε. Λέτε να φταίει το κράτος;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πρόσφατα εγκατέλειψα τη μουσική ως μέσο απολαβής χρημάτων και ασχολήθηκα με ένα τομέα που μου αρέσει πολύ: υπολογιστές, δίκτυα, τηλεπικοινωνίες. Εργάζομαι ήδη σε εταιρία πάνω σε αυτό το αντικείμενο. Η μουσική έχει γίνει πλέον χόμπυ, έτσι ωστε ούτε εγώ να τη μισήσω, ούτε εκείνη εμένα! Γράφω όποτε έχω κέφι και παίζω κιθαρούλα όποτε γουστάρω. (-Έκτοτε "άνοιξαν" και οι μουσικές μου προτιμήσεις). Κράτησα μόνο 2 καλούς μαθητές που είχα στα θεωρητικά, και κάνω πλέον το μάθημα με κουβεντούλα και καφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πέρασα ΤΕΙ ηλεκτρονικής και ταυτόχρονα έκανα ωδείο.. 3 Χρόνια μετά βλέπω πως στο ΤΕΙ δεν έχω κάνει τίποτα και το παρατάω και Ξαναδίνω πανελλαδικές για μουσικολογία!! ;D

 

θέλω να ζήσω απ τη μουσική και μέχρι τώρα παίζω απο δώ κι απο κεί αλλά τελείως Part time επειδή σπουδάζω.. :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον είμαι μαθητής  :'(  (μονο τα πρωινά Δευτέρα-Παρασκευή από 8-2)

2ον παίζω κιθάρα!! (το αγαπημένο μου)

3ον ξοδεύω ασκοπά τον χρόνο μου στο διαδύκτιο (msn κ δεν συμμαζεύομαι)

4ον (και κυριότερον) κάνω ταβανοθεραπεία (η λέξη τα λέει όλα!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου