Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η δουλεια δεν ειναι ντροπη ειναι μμμμκια κι εκανα πολλες.

Εργατης (πολλα καλοκαιρια), σερβιτορος, ρυθμιστης ηχου σε επιδειξεις γουναρικων, μπογιατζης, σχεδιαστης, υπαλληλος σε σιδεραδικο κι  ;)ως μουσικος πληρωνομουν σε ειδος (καθε μορφης ξυδια).

Ειμαι υπομηχανικος, επιβλεπω εργοταξια.

Δεν εχω ωραριο το επαγγελμα ειναι σκ. και βαρβαρο.

Σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολους στο φορουμ επειδη ειστε ενα 'παραθυρο' για τα ωραια μου ονειρα.

Αντε και καλη τυχη μαγκες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία 10 και κάτι χρόνια δουλεύω σαν ηχολήπτης σε ρ/σ της Αθήνας, αφού πριν είχα περάσει λίγο απο στούντιο, λίγο απο λάιβ, λίγο από ηχητικά θεάτρων και πιο πρίν απο αυτά, αποθηκάριος, εργάτης φάμπρικας, σερβιτόρος (νομίζω τα θυμήθηκα όλα)

 

Φυσικά σ'αυτό το χώρο τα πράγματα είναι ρευστά και δεν υπάρχει το λεγόμενο 'βόλεμα' πουθενά (εκτός απο τα κρατικά μέσα). Το τι ξημερώνει, θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω κλείσει 23 χρόνια "μάχιμος" μουσικός στη νύχτα, το κύριο επάγγελμά μου είναι στην εκπαίδευση. Είμαι εδώ και 15 χρόνια (ταλαίπωρος) καθηγητής Μουσικής στην Δευτεροβάθμια. Πάντως από πιτσιρικάς (πολύ πριν διοριστώ) οι μοναδικές δουλειές που είχα κάνει στη ζωή μου ήταν όλες γύρω από τη μουσική. Ιδιαίτερα μαθήματα, ραδιόφωνο, μουσική σε θέατρο (live παρακαλώ) ??? κ.α. Μόνο επισκευαστής οργάνων δεν έγινα!!!

...Τώρα που το ξανασκέφτομαι μάλλον πως πρέπει να το κοιτάξω κι αυτό! :-\ :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη ως μεταλ μουσικος ειμαι μαλλον καταδικασμενος στην Ελλαδα δουλευω ταξι...αν μπειτε καμια μερα σε ταριφα και ακουσετε running wild μιληστε του :P...(ειχα παρει εχθες 2 αμερικανιδες απο αεροδρομιο και μου εταξαν οτι οταν φευγουν θα με παρουν στις βαλιτσες τους new york....lol)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή άλλαξαν πολλά από την τελευταία φορά που έκανε post σε αυτό το θέμα, πάμε μια ανανέωση.

 

Εργάζομαι ως junior IT manager σε έναν όμιλο εταιριών, χρωστάω 5 μαθήματα για να πάρω και το ρημαδο-πτυχίο από το Πα.Πει και εδώ και 1+ χρόνο έχω σταματήσει να ασχολούμαι με τη μουσική σε "σοβαρό" επίπεδο.

Πριν από αυτή την απόφαση πέρασα περίπου 2 χρόνια παίζοντας περιστασιακά με διάφορες μπάντες σε clubs, σκυλάδικα, φεστιβάλ και οτιδήποτε άλλο φαντάζεστε, ενώ για 1 χρόνο πέρασα την εμπειρία του εβδομαδιαίου live σε rock σκηνή, δεν μου άρεσε ομολογώ. :-\

 

Το μόνο στο οποίο έχω καταλήξει από τη μέχρι τώρα (σύντομη) πορεία μου είναι ότι όσο ωραίο είναι να παίζεις με τους φίλους σου onstage και να κάνετε αυτό που φάνταζε παραμύθι όταν πηγαίνατε σχολείο, άλλο τόσο χάλια είναι η καταπίεση και το άγχος του μαγαζιού. Ίσως αν έβγαζα τα προς το ζην αποκλειστικά από τη μουσική να το έβλεπα διαφορετικά αλλά προς το παρόν δε μετανιώνω που η ενασχόλησή μου με τη μουσική είναι πλέον χαβαλεδιάρικη! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 15 μου στα Πανυγηρια  στην πορεία κάτι ταβέρνες μπουζούκια και μετά από 25 χρονιά ξενύχτη σε διάφορα μικρά μεγάλα μαγαζιά  θα γυρησο από εκεί που ξεκίνησα. Να παίζω όπως μου αρέσει και όχι όπως θέλουν η άλλη.  :-[Ξέχασα ….έχω κάνη  πιτσιρίκος τον βοηθό ζαχαροπλάστη για κανα μήνα  για να μάθω τη δουλειά έλεγε ο πατέρας μου.  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που κανω τωρα ειναι μαθηματα κιθαρας κ κανα live

για εναμισι χρονο δουλευα κ σε ενα εργαστηριο χειροποιητων οργανων.

στο παρελθων εχω δουλεψει σε γυραδικα πιτσαριες φυλαδια κ τετοιες πιπες!

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είμαι 23 ετών, απόφοιτος τει φυσιοκοθεραπείας. Με τη μουσική ασχολούμε από νινί, γυρω στην 3η δημοτικού ξεκίνησα στην τοπική φυλαρμονική να παίζω τρομπέτα, λύρα και τζένις. Παράλληλα ξεκίνησα και σπουδές στο αρμόνιο και αργότερα άλλαξα σε πιάνο... Παρ' ολα αύτα δεν δουλεύω ούτε σαν φυσικοθεραπευτής ούτε σαν μουσικός. Κάθε καλοκαίρι είμαι Μπάρμαν και το χειμώνα κοπροσκυλιάζω. Άντε κανα live που και που 4 fun... με χατζηλίκια της πείνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου