Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ φοιτητής πληροφορικής είμαι αλλά ασχολούμαι εδώ και πάρα πολύ με τη μουσική και ιδιαίτερα με το μπάσο. Να φανταστείτε το ξεκίνησα από το Δημοτικό και συνέχισα σε μουσικό γυμνάσιο και λύκειο. Τώρα πως κατέληξα πληροφορική και όχι μουσικολογία είναι μια άλλη ιστορία (Αν είναι καμία φορά να μαζευτούμε κάμποσοι γύρω από ένα τζάκι να παραγγείλετε πίτσες και εγώ θα το κάνω το ψυχικό να σας την πω την ιστορία).

 

Οπότε μπήκα από μικρός στη έννοια live εμφάνιση σε σχολείο, σε θέατρο και γενικά. Από αυτά τα live σε πολύ λίγα πήρα λεφτά και ευτυχώς σε ακόμα λιγότερα αναγκάστηκα να πληρώσω γιατί όπως κάποιοι ξέρετε, το να κάνεις live σε μια μικρή πόλη το καλοκαίρι και να πάρεις λεφτά από την εκάστοτε πολιτιστική οργάνωση είναι κομματάκι δύσκολο. Τέσπα, γενικά δεν έχω βγάλει αρκετά λεφτά από τη μουσική. Έδωσα πολλά, πήρα λίγα. Παρόλα αυτά τώρα τελευταία κάνω κάποιες δουλείες επαγγελματικά.

 

Η αρχή που θέλω να ακολουθήσω είναι ένα ρητό που είπε κάποιος κάποτε: "Κάνε το επάγγελμα σου χόμπυ και το χόμπυ σου επάγγελμα". Οπότε κάνοντας την αναγωγή σε εμένα θέλω να κάνω την πληροφορική χόμπυ και τη μουσική επάγγελμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε μπήκα από μικρός στη έννοια live εμφάνιση σε σχολείο, σε θέατρο και γενικά. Από αυτά τα live σε πολύ λίγα πήρα λεφτά και ευτυχώς σε ακόμα λιγότερα αναγκάστηκα να πληρώσω γιατί όπως κάποιοι ξέρετε, το να κάνεις live σε μια μικρή πόλη το καλοκαίρι και να πάρεις λεφτά από την εκάστοτε πολιτιστική οργάνωση είναι κομματάκι δύσκολο.

 

Τι συμπτωση κι εγω το ίδιο.Μηπως ξερεις κανεναν Μπαμπη, που ειναι ντραμμερ και παιζει 16α στο china?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αρχή που θέλω να ακολουθήσω είναι ένα ρητό που είπε κάποιος κάποτε: "Κάνε το επάγγελμα σου χόμπυ και το χόμπυ σου επάγγελμα". Οπότε κάνοντας την αναγωγή σε εμένα θέλω να κάνω την πληροφορική χόμπυ και τη μουσική επάγγελμα.

 

εγω εκανα το αντιστροφο!  :)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οπότε μπήκα από μικρός στη έννοια live εμφάνιση σε σχολείο, σε θέατρο και γενικά. Από αυτά τα live σε πολύ λίγα πήρα λεφτά και ευτυχώς σε ακόμα λιγότερα αναγκάστηκα να πληρώσω γιατί όπως κάποιοι ξέρετε, το να κάνεις live σε μια μικρή πόλη το καλοκαίρι και να πάρεις λεφτά από την εκάστοτε πολιτιστική οργάνωση είναι κομματάκι δύσκολο.

 

Τι συμπτωση κι εγω το ίδιο.Μηπως ξερεις κανεναν Μπαμπη, που ειναι ντραμμερ και παιζει 16α στο china?

 

Ναι ο Μπάμπης έπαιζε drums σε όλα αυτά τα live.

 

Η αρχή που θέλω να ακολουθήσω είναι ένα ρητό που είπε κάποιος κάποτε: "Κάνε το επάγγελμα σου χόμπυ και το χόμπυ σου επάγγελμα". Οπότε κάνοντας την αναγωγή σε εμένα θέλω να κάνω την πληροφορική χόμπυ και τη μουσική επάγγελμα.

 

εγω εκανα το αντιστροφο!  :)

 

Τί δηλαδή, έκανες το χόμπυ σου χόμπυ και το επάγγελμα σου επάγγελμα;  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

Γεία σας παιδιά. Είμαι ο Νικόλας (Nikolas).

 

Είμαι μουσικός, συνθέτης. 100%. Απο αυτό ζω. :) (καθώς και μαθήματα φυσικά ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

οδηγω Tram τωρα, παρατησα την πληροφορικη μετα απο 6 χρονια stressing pressing και τα συναφη σε ιδιωτικη εταιρεια,τωρα απλα βολταρω πανω σε ραγες :P

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου