Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι 22 χρονων και ειμαι φοιτητης(και θα ειμαι για πολυ ακομα...) στο πολυτεχνειο θεσσαλονικης στο τμημα μηχανολογων μηχανικων.εχω κανει πιανο γυρω στα 5 χρονια(δεν νομιζω να θυμαμαι να παιζω πια) και ΓΡΑΤΖΟΥΝΑΩ κιθαρα απο τα 15 μου προσπαθωντας να ικανοποιησω την κιθαριστικη ματαιοδοξια μου. στοχος μου ειναι με τα πρωτα μου λεφτα να κανω μαθηματα συγχρονης κιθαρας μπας και ξεστραβωθω καποια στιγμη και μπορεσω να παιξω πραγματικα μουσικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 είμαι και είμαι φοιτητής στο τει ηρακλείου κρήτης οικονομικά, κιθαρίζω από τα 16 και προσπαθώ να εξελίσομαι μιας και το όργανο αυτο το λατρεύω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 και ειμαι IT manager σε μια εταιρια.

Τον ελευθερο χρονο μου παιζω κιθαρα,ντραμς,μπασσο,πληκτρα δοκιμαζω τις ηχοληπτικες μου ικανοτητες γενικοτερα.Αμα λαχει παιζω και σε κανα μαγαζι DJ.

Γενικα τα παντα στρεφονται γυρω απο την μουσικη.

Τα αυτια μου ναναι καλα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συστηθώ και εγώ: Ειμαι 32, δουλεύω επίσης ως IT&manager σε μια εταιρία, και τον ελεύθερο μου χρόνο ασχολούμαι αρκετά με μουσική (κιθάρα,midi programming) καθώς και με ηχοληψία στο στουντιάκι που'χω στήσει σπίτι μου.em.icon.bigsmile.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σεβη μου κ απο εμενα...εγω ειμαι πτυχιουχος ΤΕΙ λογιστικης, 24 χρονων, δουλευω τον κοσμο στην δουλεια που ειμαι(αχ αυτο το διαδικτυο),περιμενω να παω φανταρος κ ασχολουμαι με την κιθαρα...Το παραδοξο της υποθεσης ειναι οτι βγαζω καλα λεφτακια χωρις να πολυιδρωνω κ ετσι καταφερνω να αναπληρωνω τα 4 χρονια του χαμενου χρονου οπου ειχα παρατησει την ηλεκτρικη μου..ευελπιστω μετα το στρατο να ασχοληθω περισσοτερο με τη μουσικη μου, να φτιαξω το γκρουπακι που τοσο πολυ επιθυμω κ να γινω διασημος σε ολο τον κοσμο κ να βγαλω τρελα λεφτα ωστε να καταφερω να ταισω 17 γενιες...Ε δεν νομιζω οτι θελω κ τιποτα...Α, εννοειτε οτι θελω να φυτρωσουν αλλα 3 δαχτυλα στο αριστερο μου χερι κ να μου εμφυτευθουν αυτοματα ολες οι γνωσεις γυρω απο το αθλημα ..μη κουραζομαι..τελικα ειναι δυσκολο να εισαι αυτοδιδακτος, ειδικα αν εισαι τεμπελακος!!!

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρετε ειμαι 27 χρονών και είμαι οικονομολόγος - λογιστής... κιθαρίζω απο το δημοτικό, στο πανεπιστήμιο πήρα το πρώτο μου synth ΥΑΜΑΗΑ QS300, όπου και αποτέλεσε αφορμή να εμβαθύνω σε θέματα ενορχηστρώσεων ... ένα φεγγάρι έκανα και με τον Foko μαθήματα στην θεσσαλονίκη,

 

αγαπάω το Metal, (όταν έχει κάτι να πεί, δηλ. όχι άλλο maiden, όχι άλλο priest....)

 

αγαπάω τα blues (o rory ήταν και θα είναι απο τους αγαπημένους μου μουσικούς)

 

αγαπάω το shredding (αγαπημένος - jason Becker -- τι να πει κανείς για αυτόν τον τύπο -- )

 

Αγαπάω τον Malmsteen λόγω βίτσιου -- μου έχουν πει να το κοιτάξω αλλά δεν έχω βρει ακόμα χρόνο για τον ψυχιατρό μου--)

 

Me gusta reqqea, --Bobby, mano negra, είναι απίστευτοι --

 

Γράφω περισσότερο ηλεκτρονική μουσικοί με επιρροές σε Gothic, industrial, Darkwave) -- visit www.starcry.gr

 

και όταν τελειώνω την δουλειά μου, ακούω πολύ μουσική, παίζω ατέλειωτες ώρες με το Cubase μου, και δραπετεύω σε λητρωτικά κρυσφήγετα της αισθητικής της απόδρασης, και της ψυχικής μου ευστάθειας και υγείας...

 

με άλλα λόγια είμαι music junky....

 

 

Κάποιος άγγλος είχε γράψει σε μια επιγραφή έξω απο ένα πανεπιστήμιο στο sussex..

 

philosopher, god, aristotle

 

εγώ λέω music, god, vangelis. ......

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι 31 παρα κατι και ασχολουμαι με την κιθαρα απο το 1982.εκανα κλασσικη 5 χρονια στο νησι και μετα , καθε σαββατο ταξιδακι στην αθηνα μεχρι το 1997 που πηγα φανταρος εχοντας πτυχιο αρμονιας αντιστιξης φυγης και κλασσικης κιθαρας απο το ωδειο νακας.

απο την προτωχρονια του 99 που απολυθηκα εργαζομαι σαν καθηγητης στο μουσικο σχολειο στο νησι και τα παρασκευοσαβατα παιζω ηλεκτρικη στα μπουζουκια.εδω θελω να τονισω οτι ---ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΑ ΣΚΥΛΑΔΙΚΑ--- αλλα το κανω μονο και μονο επειδη ειναι ενας μισθος νεοδιοριστου εκπαιδευτικου!!!επισης παιζω πληκτρα λιγο μπασσο και μπουζουκι.

κατα τ αλλα , χτιζω ενα σπιτακι με την αρραβωνιαστικια μου.

 

παντως,προσπαθω να ασχολουμαι με την κιθαρα οσο μπορω περισσοτερο αν και δεν τα καταφερνω πολυ λογω φορτου εργασιας και κοινωνικων,προσωπικων,επαγγελματικων υποχρεωσεων.

 

αυτο που θα με εκανε πιο ευτυχισμενο εκτος απο ενα σπιτακι, κανα δυο παιδακια και την γυναικα μου , ειναι να εχω απερισπαστος 3 ωρες την ημερα στην διαθεση μου για να ασχολουμαι με τζαζ αυτοσχεδιασμο στην κιθαρα , και πειραματισμο σε ενορχηστρωσεις για τις μουσικες μου ιδεες.

 

αυτα..

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, είμαι ολοκαίνουριο μέλος εδώ πέρα.

Πολλούς άντρες βλέπω... Mόνη μου είμαι? H αλήθεια είναι πως κάνω καλύτερη παρέα με αρσενικά παρά με θηλυκά.. :)

 

Aς πω κι εγώ για μένα....

Eίμαι γραφίστας (τρομάρα μου) και δουλεύω περίπου 5 χρόνια σε αυτή τη δουλειά, την οποία ελπίζω σύντομα να παρατήσω. Tα καταφέρνω αλλά δε μου ταιριάζει τελικά...

Παράλληλα θα δώσω εξετάσεις για την Kαλών Tεχνών.

Όσο για τη μουσική... με αυτή ασχολούμαι από πάντα... Aσχολούμαι περισσότερο με το τραγούδι. Aπ' ότι βλέπω μάλλον δεν πρέπει να υπάρχουν πολλοί σαν και του λόγου μου εδώ αλλα μου φαίνεται εξαιρετικά ενδιαφέρουσα η παρέα σας και νομίζω ότι έχω να μάθω πολλά εδώ μέσα.

Aν με θέλετε... διότι είμαι ψιλο άσχετη με την μουσική τεχνολογία.... :ρ

 

Aσχολούμαι λοιπόν με το τραγούδι. Hμιεπαγγελματικά εδώ και 2-3 χρόνια. Hμουν μέλος σε γκρουπάκια. Έχω κάνει και σε ταβέρνα (αν και το λαικο δε θα έλεγα ότι με εκφράζει ιδιέταιρα) πιο πολύ για την εμπειρία & για το χαρτζιλίκι.

 

Kάνω μαθήματα σε γνωστό ωδείο -με εξαιρετικό πραγματικά δασκαλο-. Έχω στο πρόγραμμα την ετοιμασία ενός ντέμο και να βρω κάτι καλό για την επόμενη σεζόν (Όχι ταβέρνα πάλι, όχι) και με μουσικούς της προκοπής -γιατί δε φαντάζετστε με τι έχω παίξει-...

 

Θα ήθελα πολύ να ασχοληθώ επαγγελματικά με το άθλημα. Mια καλή νεράιδα όμως μου έχει πει ότι αν θες να κάνεις κάτι καλό να μην ασχοληθείς επαγγελματικά, παρά μόνο αν έχεις στα χέρια σου κάτι καλό και σίγουρο. Γι αυτό λοιπόν κάνω λίγο υπομονή και προετοιμασία.

 

A! Kάπου πήρε το μάτι μου έναν Γεράσιμο εδώ μέσω....

Ωρέ Γεράσιμε! από που είσαι?

ttp://tragoudi.forumer.com === Tο Πρώτο Forum για Tραγουδιστές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να τα παρατήσεις συνάδελφε?? δεν σου αρέσει που δουλεύεις χωρίς ωράριο? με την ακτινοβολία της οθόνης να σου διαπερνά τον εγκέφαλο όλη μέρα? με τις αναθυμιάσεις των μηχανημάτων? με τους καθηστερημένους πελάτες που ζητάνε συνέχεια βλακείες? με τον απίστευτο ελεύθερο χρόνο? τους μοδάτους αγγλοwannabe συνάδελφους... δεν σε καταλαβαίνω... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου