Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι 27 χρονών, Οικονομολόγος - λογιστής και σύμβουλος επιχειρήσεων, σε ζητήματα εφοδιασμού, αποθήκης και διανομής.

 

Έχω τελειώσει τις σπουδές μου τα μαστερ μου κτλ, και με την μουσική ασχολούμαι όπως ασχολούμαι και με την γυναίκα, δηλαδή τα χώνω τα ευρά μου κανονικά. Στην αρχή με ένα απλό Yamaha qs 300 και με ένα απλο πολυκάναλο κασσέτας, και στην συνέχεια με τον υπολογιστή μου και τα προγράμματα μου. Συμμετέχω σε μια Gothic/industrial band που μαζί με το άλλο παιδί είχαμε στήσει όταν είμασταν 18-19 ετών, και ποτέ δεν έχουμε βγάλει κάτι, όσο αναφορά χρήματα. Μπορείτε να δείτε την μπάντα εδώ

 

Η μουσική στην ελλάδα είναι μια μικρή πίτα με άλλους να έχουν το μαχαίρι στην ελλάδα και να την κούβουν σε όσα μέρη θέλουν και με τους άλλους να κάθονται στην βιτρίνα και να τους πέφτουν τα σάλια.

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι φοιτητής,19χρονών.Είμαι και σε ένα συγκρότημα ονομάζεται blemish odium,υπάρχει και ένα κομμάτι διαθέσιμο προς download στο noiz αλλά και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Μαλλον είμαι ο μεγαλύτερος της παρέας 44 χρονών. Δουλευω σαν IT Director σε έναν όμιλο. Ξεκίνησα να παίζω κιθάρα στα 14, όταν αποφάσισα να σταματήσω να γράφω Doors στους τοίχους. Με το γκρουπάκι παίξαμε σε άπειρες συναυλίες γυμνασίων και σε διάφορα μπαράκια των Εξαρχείων (μέχρι να μας διώξουν). Χρήματα δεν έβγαλα απο την μουσική εκτός απο μία φορά ... μία γιαγιά μου έδωσε πέντε δραχμές στην σταση λεωφορείου όταν με είδε να κρατάω την κιθάρα μου. Μετά απο 20 περίπου (πανεπιστήμιο, μεταπτυχιακά, στρατός, δουλειά, γάμος, παιδιά, δουλεια, δουλειά ...) χρόνια με ξύπνησε μουσικά ο γιός μου. Απο τότε πειραματίζομαι συνέχεια με κέντρο την ηλεκτρ. κιθάρα. Παίζω για να πετάξω απο πάνω μου το 12ωρο που συνήθως δουλεύω, για να είμαι μόνος, για να εκρφραστώ ... για να&ακούσω αυτά που φοβάμαι να παραδεχθώ. ΠΡΟΣΟΧΗ : ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑ ΔΕΣΙΜΟ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα μαι και γω...

Λοιπόν, 37 ετών, σπουδές κλασικού πιάνου Ελλάδα και Γαλλία και δουλεύω ανάμεσα στο ραδιόφωνο (παραγωγός στον Κόσμος 93,6 FM) και τη μουσική.

Παίζω πιάνο, hammond, rhodes, μελόντικα και διάφορα keyboards με τη μπάντα μου τους Ηappy Dog Project (www.happydogproject.com) αλλά όχι μόνο... Τον τελευταίο χρόνο παίζω με τον Τουρκοαιγύπτιο καλλιτέχνη Omar Faruk Tekbilek όταν αυτός έρχεται στην Ευρώπη (www.omarfaruktekbilek.com) και αυτό το gig με έχει "πάει" Τουρκία, Ιταλία και Ισπανία και άνοιξαν τα μάτια μου (και συνακολούθως έπαθα κατάθλιψη με τα χάλια μας εδώ...). Γενικώς συνεργάζομαι πληκτρικώς με αρκετούς έλληνες μουσικούς: τον Γιώργο Μαντά (Dj Blend) σε ένα σχήμα break/funk (www.blendmusic.net), με τον Τόλη Φασόη (τραγουδιστή των Sharp Ties, για τις παλιοσειρές του forum, ο οποίος επιστρέφει με δικά του τραγούδια), τον τραγουδοποιό Μανώλη Αγγελάκη (μέλος των Illegal Operation) και σε διάφορα άλλα σχήματα κατά καιρούς....

Η μουσική μου τρώει σχεδόν κάθε μέρα, μαζοχίζομαι σε πρόβες και κουβαλήματα, αλλά νομίζω πως αν σταματήσω θα πεθάνω από ανία και έλλειψη προοπτικής (φαντάζομαι και πολλοί από εδώ μέσα) Συχνά γκρινιάζω με όλα τα στραβά που τρώμε στη μάπα οι με τη μουσικοί ασχολούμενοι στην Ελλάδα, αλλά ξέρω πως κατά βάθος δεν θα την άφηνα ποτέ για να ζήσω μια πιο "κανονική" ζωή, χωρίς πρόβες, κουβαλήματα, άγχος και -συχνά- απληρωσιά...

Αυτά και χαιρετίσματα σε όλους τους φίλους

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας συστηθώ και εγώ. Διαβάζοντας τις προηγούμενες συστάσεις κατάλαβα οτι είμαι ο μόνος γεωπόνος του noiz. Yameth, μπορώ να αναλάβω τον κήπο του noiz, να τον διακοσμίσω και να τον περιποιούμαι βρε αδερφέ. Χρειάζομαι τα extra χρήματα να πάρω αυτό το καταραμένο το G-Force. Σπούδασα Σαλόνικα, είμαι αισίως 30 χρονών και λέω σιγά σιγά να πάω στα 31. Κιθάρα έπιασα στην 1ή Λυκείου. Θεωρώ πως αυτό που με τσίτωσε για να ασχοληθώ μάλλον ήταν το Top Gun Anthem!!Σαν φοιτητής τα ψιλοπαράτησα (η ζωη στη Θεσσαλονίκη ήταν πολύ καλή, που χρόνος για κιθάρα) και επιστρέφοντας πίσω ασχολήθηκα πιο σοβαρά.

Παίζω καθημερινά, αλλά όχι όσο θα ήθελα, και είμαι σε μια μπάντα (Sepia) που προσπαθεί να ξεχάσει τα τρένα που έφυγαν στο παρελθόν, και να πιάσει κάποιο από τα επόμενα.

Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Καλησπερα σε ολους,νεος και εγω στο forum!!As συστηθω λοιπον..με λενε Αντωνη την μερα αλλα την νυχτα δυστυχως με φωναζουν Φαιη και κατεβαινω την Συγγρου για να βγαλω κανα φραγκο για αυτο που αγαπαω..την κθαρα..εκει μας κανταντησανε!!!Λοιπον καλη η πλακα αλλα ειμαι ηδη 25ετων και ειμαι συμβουλος πωλησεων στην Χ....!!!Ποτε δεν ηθελα κατι τετοιο αλλα 3 παιδια πως να τα θρεψεις(πλακα κανω παλι)!!!!

Παιδια εσεις που ειστε ακομα 19-20 καντε αυτο που γουσταρετε,μην ακουτε γονεις...καλυτεα να ξυπνας το πρωι ευτυχισμενος και με λιγα λεφτα παρα να θες να κανεις εμετο απο την αηδια......

Ναι...παιζω και κιθαρα....

Επισης ξεκιναω μια videoclip production team,ηδη υπαρχει ενα δειγμα στο νετ απο γνωστοτατο κιθαριστα...νεωτερα συντομα!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς και επειδή η ζωή είναι δύσκολη, ξεκίνησα ένα μαγαζάκι με Η/Υ μόλις απολύθηκα από στρατιώτης το 2003 (όχι δεν είμαι τόσο νέο) απλά λόγω σπουδών (τι σπουδές δηλαδή εργαζόμουν ως τεχνικός Η/Υ μετά το λύκειο και σαν φοιτητής του ΤΕΙ Πειραιά στη δοιήκηση επειχηρήσεων δεν θυμάμαι να πάτησα και πολλές φορές λόγω εργασίας) η μεγάλη μου αγάπη για την κιθάρα παρέμενε στην σκιά .... ελάχιστες ώρες ενασχόλησης αλλά το σημαντικότερο ποτέ μα ποτέ δεν τα παράτησα. Παίζω από το 1989, στην αρχή με κάτι γκρουπάκια με παιδιά της γειτονιάς (σήμερα οι περισσότεροι καταξιωμένοι και έμπειροι μουσικοί γνωστοί σε όλη την ελλάδα) και έπειτα λόγω εργασίας μόνος όλο και πιό μόνος, με τους περισσότερους είχα χαθεί λόγω δουλιάς, μελετούσα όσο μπορούσα με το σημαντικότερο να μην έχω κανέναν να μου πει... ή να με ενημερώσει ή και να ανταλλάξει απόψεις μαζί μου (τώρα στο net όλα αυτά είναι αστεία, μπορείς να ενημερωθείς ξια το ο,τι δήποτε άμμεσα). εδώ και 2 χρόνια αγόρασα νέο εξοπλισμό, τριπλασίασα τις ώρες μελέτης και προσπαθώ να κάνω το παιξιμό μου όσο καλύτερο μπορώ, ακούγοντας ένα σωρό πράγματα με πιό ανοιχτό μυαλό.

Από την μουσική δεν εβγαλα ποτέ λεφτά πάντα έχωνα και τώρα τελαιυταία αρκετά :cry: Αυτά τα ολίγα παίδες.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοιτητης,24 χρονων,τελειωνω πολιτικος μηχανικος και ελπιζω να βγαλω αρκετα λεφτα για να μπορω να παιζω με

κανα συγκροτημα χωρις να σκεφτομαι "και αυριο τι θα φαω;".μεχρι τωρα εχω παιξει σε 5 συγκροτηματα (4 hard rock,metal και σε ενα pink floyd tribute) καθαρα ερασιτεχνικα

θα ηθελα επισης να φτιαξω καποτε και ενα στουντιο ηχογραφησεων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου