Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκπαιδευτικός Μουσικής στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (Δημοτικό Σχολείο) και τις ελεύθερες ώρες ... cubase, nuendo etc

πΛΗκτΡΑ ΑγγΙζΩ ΚΑΙ Σ' αυΤΑ ΠανΤΑ ελΠΙΖΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κι απο εμενα!!

Εγω ειμαι φοιτητης ιατρικης στην πατρα!!Ωραιες οι ιδεες για στουντιο κλπ. αλλα ολα αυτα απαιτουν πολυ χρονο και κυριως πολυ χρημα!!

Στους ρυθμους που ζουμε σημερα...δυσκολο!

Επαιζα σε ενα συγκροτημα κι εγω..rock (παρολο που οι προτιμησεις μου ειναι αρκετα πιο ''βαριες''!!) αλλα μουσικη να 'ναι κι ο,τι να 'ναι!!Τωρα τελευταια επρηξα αδερφο να μαθει drums και σε συνδυασμο με τον πατερα μου που παιζει κιθαρα και τραγουδαει εχουμε κανει ενα ωραιο τριο (εγω παιζω ποτε μπασο ποτε κιθαρα,αναλογα!) καθαρα οικογενειακο!!! χεχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

κλασσικός Έλληνας...άλλο μου αρέσει, σε άλλο εκπαιδεύομαι κι αλλού δουλεύω... με άλλα λόγια σπουδάζω οικονομικά, δουλεύω μπαρμαν και ικανοποιώ την αγάπη μου για την μουσική τραγουδώντας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συστηθώ και γω..!

Λοιπόν,είμαι φοιτητής στην ένδοξη Πάντειο (ΝΑΙ..ΝΑΙ... αυτή με τα επισόδια και το υπουργειο και τα στριπτ... ουπς! εννοώ τα "χορευτικά" club με τις καλλίγραμμες κοπέλες! :D ) στο τμήμα Οικονομικής Περιφερειακής Ανάπτυξης (ΤΟΠΑ (κ το κανα που λενε...!) ) :lol: .

Μουσικά ασχολούμαι με τις Drums εδώ και 7-8 χρόνια απο 12 χρονών.

Ωδείο στην αρχή,με πάρα πολύ καλό δάσκαλο,για καμια 6ετία. Προσπαθώ να ξαναμπώ σε φόρμα,γιατί λόγω σχολής και λοιπών ενασχολίσεων (δουλειές,σεμινάρια,κλπ) τα ειχα ψιλοπαρατίσει, και εν τέλει να το πάρω απόφαση και να πάρω κανα πτυχίο στη μουσική,μπας και...

Σε συγκρότημα δεν έχω παίξει,μόνο με τον αδερφό μου που παίζει κιθάρα

κάθομαστε και βγάζουμε τραγούδια (άλλων καλλιτεχνών).Βέβαια έχουμε παίξει και σε 2-3 συναυλίες του ωδείου,σε αρκετό κόσμο (500 κ άτομα),

και στις γνωστές γιορτές των σχολείων (25η , 28η, 17Ν!).

Α!.. δε θα με πείραζε να ασχοληθώ και επαγγελματικα με το "όργανό" μου,

αλλά προτιμώ πρώτα να βρώ καμιά δουλειά (καλά θα ήταν και καθηγητής οικονομικων ή μουσικής σε κανα σχολείο) κ μετά έχει ο Θεός.

Αυτά απο μένα ... keep on rocking ! 8)

P>ΕΙΜΑΣΤΕ ΩΡΑΙΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΝΤΡΑΜΕΡΣ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα με πείραζε να ασχοληθώ και επαγγελματικα με το "όργανό" μου' date='

[/quote']

σκεφτηκες να γινεις πορνοσταρ?εχει καλα λεφτα :D :D

σε πειραζω...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...

 

Φοιτητής στο ΤΕΙ μηχανολογιας της Πατρας (τωρα τελειωνω την πρακτικη μου) και μετα δουλεια σε τεχνικο γραφειο....

Ασχολουμε με κιθαρα απο δευτερα λυκειου, τα παρατησα στην τριτη λογο διαβασματος και ξαναξεκινησα στο δευτερο ετος.... Απο τοτε δουλεψα επαγγελματικα για 3 χρονια, σε ροκ λαιβαδικο, μπουζουκι σε ταβερνα και κανα εξαμηνο σκυλαδικο(μη βαρατε ρεεεε!!!) Ναι το εκανα και αυτο!!!

Προς το παρόν εδώ Τρικαλα ησυχα (ΠΟΛΥ ΗΣΥΧΑ!!!) δεν εχω δει ούτε ενα λαιβ :cry: (μονο μεολα το καλοκαιρι του 2004)

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα με πείραζε να ασχοληθώ και επαγγελματικα με το "όργανό" μου' date='

[/quote']

σκεφτηκες να γινεις πορνοσταρ?εχει καλα λεφτα :D :D

σε πειραζω...

 

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ......................

Καλοοοο.......... :lol: :lol: :lol: :lol:

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

γειααα σας!ειμαι ο πανος 21 ετων σπουδαζω τεχνικος αυτοματισμων και δουλευω σαν μπογιατζης για να αλλαζω συνεχεια μαγνητες στην ταλαιπωρη ιμπανεζα μου!!!!οσο για την κιθαροβαρεση μου τιποτα παραπανω απο τα κλασσικα γκρουπακια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Αντωνης 23 ετων.επιδη πια πιστευω πως επιτυχιμενος ειναι ο

ευτηχισμενος !

 

αποφασισα,αφου ειχα σταματισει το σχολειο και δουλευα απο πιτσιρικας ,

 

να κανω τελικα τα hobby μου επαγγελμα.Ετσι το καλοκαιρι τελειωνω μια

 

σχολη γραφιστικη,webdesign και autocad καποια βραδια δουλευω dj

 

φτιαχνω και καμια καρτουλα παραληλα

 

ξαναρχησα το οδειο αλα πληκτρα αφτη τη φορα ! και αρχησα να στηνω το

 

δικο μου studiaki !!!αν θελεται καμια καρτουλα καμια σελιδιτσα εδω ειμαστε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Εε ας πω κι εγώ τι κάνω στη ζωή μου να περάσει η ώρα μιας και όλοι είναι διακοπές κι εγώ στην δουλειά να βαράω μύγες... 8O

 

Ενα ωδείο σε σπουδές κλασικού πιάνου και θεωριτικών το τελειώσαμε κι εμείς.. (Και τι καταλάβαμε?) Και μια σχολή Μουσικής Τεχνολογίας και Ηχοληψίας βγάλαμε αλλά ούτε κι απο κει καταλάβαμε πολλά, πέραν του ότι αν δεν έχεις κονέ κι άμα είσαι και γυναίκα, δύσκολα τα πράγματα στην Ελλάδα.. Οχι ότι ελπίζαμε και ποτέ πως θα ζούσαμε από την μουσική.

 

Ευτυχώς όμως, οι υπολογιστές μας δίνουνε να φάμε και να αγοράζουμε και τα μουσικά αντικείμενα του πόθου μας!! Επαγγελματικά λοιπόν ασχολούμαι με το web design προσεγγίζοντας λίγο και την πλευρά του τεχνικού Η/Υ.

 

Από την άλλη, θέλω να εκφράσω κι ένα παράπονο...

Γιατί θα πρέπει κάποιος μουσικός να συνθέσει ένα λαικό σουξέ για να γίνει αποδεκτός από τους υπόλοιπους "άρχοντες του χώρου"? Δηλαδή δεν υπάρχουν άλλα είδη μουσικής που να είναι και πιο πολύπλοκα? Η μήπως δεν έτυχε να ασχολειθούν ποτέ με αυτά?

 

Ιδού κι ένα δίλημμα... αν ξέρεις από σύνθεση κι ενορχήστρωση κι αν υποθέσουμε ότι έχεις κι ένα ελάχιστο ταλέντο (με την έννοια ότι κατεβάζει ιδέες το κεφάλι σου και δεν χρειάζεται να αναρωτιέσαι από ποιον συνθέτη να κλέψεις μελωδίες) αλλά γνωρίζεις πως αν αρχίσεις να αναλαμβάνεις δουλειές του ελληνικού δισκογραφικού Εμπορίου (σουξεδάκια και έντεχνα..χαχα) θα βγάλεις μεν χρήματα κι ίσως και κάποιες γνωριμίες αλλά σε σύντομο χρονικό διάστημα θα αρχίσεις να μπαίνεις σε καλούπια που θα σε κάνουν να παρατήσεις και να βαρεθείς το είδος μουσικής που σε εκφράζει.... τι κάνεις?? :roll: Εγώ ακόμα το σκέφτομαι ....

Don't compromise yourself, you're all you've got!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου