Προς το περιεχόμενο

Τι δουλειά κάνετε;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τόσο καιρό δεν είχα γράψει εδώ!

 

Γιάννης 32, ηλεκτρολόγος και μηχανικός υπολογιστών ΕΜΠ,

προγραμματιστής C++ σε γνωστή ιδιωτική εταιρεία!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια κι'απο μενα.Ειμαι επαγγελματιας μουσικος,σπουδασα κλασικη κιθαρα και μετα ασχοληθηκα με ακουστικη και ηλεκτρικη.Διδασκω σε διαφορα ωδεια(ηλεκτικη,ως επι το πλειστον)τρεχω σε ιδιαιτερα και παιζω αραια και που σε μαγαζια,καθ'οτι στην Ελλαδα,κιθαριστας=τραγουδιστης ;D...Μονιμη επωδος στους μαθητες μουΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κανω πεζοδρομιο για να αγοραζω τον εξοπλισμο μου.

Μην σκεφτειτε τιποτα πονηρο, συμβασιουχος στον δημο ειμαι, καθαριζω πεζοδρομια για ενα πιατο ρυζι. ;D

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1980 έως 1988 ανωτάτη σκυλαδική σε όλη την επικράτεια. 1988 έως 1995 μεγάλα σαλόνια, λέμε τώρα, φίρμες έντεχνες και λαϊκές της συμφοράς κατ’ εμέ. 16 χρόνια κράτησε η περιπλάνηση. Το 1995 έδωσα εξετάσεις στο υπουργείο και διορίστηκα σε δημόσιο σχολείο και διδάσκω μουσική βέβαια. Έτσι τελείωσε η επαγγελματική περιπλάνηση. Ελάχιστα μου έμειναν από αυτή την περίοδο. Τα πιο δυνατά όμως ήταν και θα είναι μάλλον από το 1977 έως το 1980 και έχουν να κάνουν με το γκρουπ που είχαμε τότε.

We will walk on the land....

Peter Gabriel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα 24 μου πλέον έχοντας συνειδητοποιήσει πως πρέπει να πάρω κι εγώ κάποτε το πτυχίο του πολιτικού μηχανικού στο πολυτεχνείο της Θεσσαλονίκης πασχίζω να περάσω τα μισά κ πλέον μαθήματα που μου απομένουν.Κατά κύριο λόγο όμως ξημεροβραδιάζομαι στα υπόγεια της αρχιτεκτονικής όπου υπάρχει μια μουσική ομάδα δημιουργημένη από παλιότερους μουσικούς - φοιτητές της πολυτεχνικής.Εκεί βγάζω τα γουστα μου σαν μπασσίστας εδώ και 4 χρόνια σχεδόν καθημεριμερινά με τα παιδιά που γνώρισα εκεί μέσα και μου έμαθαν κυριολεκτικά μουσική.Αυτοσχεδιασμοί Jamαρίσματα και πρόβες για συναυλίες ανάμεσα στις καφρίλες είναι το απώγειο της μουσικής για μένα.Δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς ένα μεγάλο μερος της να διαδραματίζεται σ'αυτήν τη μικρή βρώμικη αλλά και θαυμαστή μουσικά τρύπα, γιατί εκεί γνώρισα μεγάλους μουσικούς και περιμένω να γνωρίσω κι άλλους για να πάμε αυτό το fetix που λέγεται μουσική ένα βήμα παραπέρα, ο καθένας με τον τρόπο του. ;D

 

edit: Επειδή το χώρο τον φτιάξαμε με δικά μας μηχανήματα και χρήματα από συναυλίες και πάρτυ στο φουαγιέ ένα επιπλέον που έχω μάθει είναι πως είναι πραγματικό ξεκ@λωμα το στήσιμο μιας συναυλίας πόσο μάλλον η ηχοληψία αφου την έχω κανει για 12 μπάντες κάθε φορά σε συναυλιακούς υπερμαραθώνιους από 9μμ μέχρι 6πμ!!! Τα συγχαρητήριά μου λοιπόν σε όσους ειναι ηχολήπτες κι έχουν την υπομονή αλλά και το κουράγιο να αναλαμβάνουν τέτοιες δουλειές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ότι βλέπω πρέπει να είμαι ο μόνος Δικηγόρος εδώ μέσα. Μπαμπάς δικηγόρος, μου αρέσει η ελευθερία του επαγγέλματος και φυσικά το μελί (NO MONEY NO HONEY).

 

Ξεκίνησα μουσική με ένα YAMAHA PSR 20 το 1987, αλλά γρήγορα με κέρδισαν οι υπολογιστές (1988---> AMSTRAD CPC 6128) και ιδιαίτερα ο προγραμματισμός. Ασχολόμουν περιστασιακά με το αρμόνιο μου και εκεί απέκτησα μουσικό αυτί και αντίληψη των βασικών αρχών της μουσικής. Το 1997 έως 1999 ασχολήθηκε με Cubase , το 2000 με EJAY, εντωμεταξυ ασχολούμουν και με τρισδιάστα γραφικά. Αφου πειραματίστηκα με REASON, Fruity Loops, Sonar etc. και τελείωσα την θητεία μου στον στρατό , το 2005 πήρα πολύ πιο σοβαρά την μουσική με το Ableton Live 5 διαβάζοντας με προσοχή τα άρθρα COMPUTER MUSIC MAGAZINE(English Edition). Ως τώρα εχω βγάλει 2 ολοκληρομένα άλμπουμ, το πρώτο δεν ακούγεται , το δεύτερο "Reality" ακούγεται αλλα εχει φτιαχτεί με λουπες το οποίο τελείωσα το 2000. Το τελευταία που είναι μακρά η πιό σοβαρή μου δουλεία είναι το "ΤΑΛΟΣ" (έχει θέμα τον αρχαίο ελληνικό μύθο του Τάλος) ενώ έχω ξεκινήσει και ένα καινούργιο άλμπουμ το "THE TIDE". Το είδος που με εκφράζει είναι κυρίως το DARK EPIC AMBIENT-ELECTRO. Ένα πάντρεμα ηλεκτρονικής και κλασικής στυλ soundtrack.

 

Δείγματα μπορείτε να ακούσετε στο www.soundclick.com/kilon

 

Εννοείται ότι δεν μου πέρασε καν απο το μυαλό οτι θα μπορούσα να κάνω επαγγελματικά αυτό που κάνω για χόμπυ. Η μουσική για μένα είναι μέθοδος χαλάρωσης παρά πόρωση , ασχολούμε 5-7 ώρες την εβδομάδα.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικός H/Y στο δημόσιο (φορέβα).Παραδόξως έχω δουλίτσα αφού εξυπηρετώ 800 άτομα.Επίσης είμαι μηχανικός ήχου και απασχολούμαι σαν Foh και monitor ηχολύφτης όπως και στο στούντιο.Τέλος ασχολούμαι και με παραγωγή,μίξη και mastering.Αυτά.Cheers!.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nοσηλευτης σε δημοσιο νοσοκομειο(μαλλον ο μοναδικος εδω)ασχολουμαι με την  κιθαρα

περιπου 15 χρονια,καταπιανομαι με τα ηλεκτρονικα,ζωγραφιζω(τοπια προς το παρον)ασχολουμαι με την ερασιτεχνικη αστρονομια και εχω στην κατοχη μου ενα μεγαλο

τηλεσκοπιο με το οποιο αρμενιζω στο απειρο συμπαν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έίμαι τοπογράφος, 25 χρονών. Σε 6 μέρες απολύομαι απ' τα ελληνικά Στρατά δουλεύω εδώ και 3 χρόνια σε κατασκευαστική εταιρεία Στη Θεσ/νίκη. Παίζω όποτε έχω χρόνο και όσο πιο συχνά μπορώ.

we need to re-discover communication

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητής με έσοδα για εξοπλισμο από live και νηστείες.

Αν ακολουθήσω επάγγελμα σύμφωνα με τις σπουδές με κόβω δασκαλάκο σε μουσικο γυμνάσιο. Θα με ενδιέφερε περισσότερο όμως να είμαι σε τμημα casting 

για ταινίες με περιορισμένο σενάριο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου