Προς το περιεχόμενο

Σεβασμός και τρόποι. Νισάφι πια!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδες τι είπε όμως τώρα :)

 

Alehadro τσατ μπορείς να κάνεις στο μσν, στο irc κτλ. Γιατί να το κάνεις σε ένα μέρος που τα γραπτά μένουν να τα δει κ ο επόμενος; Τι τον ενδιαφέρει το small talk σου;

 

 

γιατι δεν χρησιμοποιω irc και δεν εχω το msn του κυριου μπιχλα, του μαραθον, του μπλοντι και τοσων αλλων!

αλλωστε και ο καινουργιος ανθρωπος που θα μπει στο νοιζ και θα ψαχνει, θα γνωρισει καλυτερα την ''κοινωνια'' του νοιζ σαν συνολο, αλλα και τους ανθρωπους της ξεχωριστα τον καθενα μεσα απο τον χαβαλε, τις κουβεντες και ολα αυτα...!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μήπως για κάθε Νικόλα (που μένει) και κάθε Κατσιώνη (που φεύγει) είναι άλλοι πενήντα που δεν γουστάρουν αυτό που βλέπουν και δεν μπαίνουν καν στο κόπο να μας το πούνε;

+1000

 

Αλεχάντρε απλά ζήτα τους τα μσν τους σιγά μη δεν έχουν.

Δε βλέπω γιατί επιμένεις γι αυτό. Τόσο σε περιορίζει να μην πεις μια ατάκα ανα πάσα στιγμή;

Σιγά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Κοίτα, το να διαφωνούμε με κάτι είναι ένα πράγμα. Αλλά το να διαφωνούμε έξι χρόνια τώρα που (περίπου) προτείνω τέτοια μέτρα... είναι ένα άλλο πράγμα (όχι εσύ βέβαια).

 

 

 

αυτο δεν το καταλαβαινω ακριβως...

μπορεις να το αναπτυξεις?

 

 

Μήπως για κάθε Νικόλα (που μένει) και κάθε Κατσιώνη (που φεύγει) είναι άλλοι πενήντα που δεν γουστάρουν αυτό που βλέπουν και δεν μπαίνουν καν στο κόπο να μας το πούνε;

 

 

ε ναι, αυτο ειναι μια πιθανοτητα, αλλα δεν μπορουμε να το κανουμε σκεπτικο για το πως θα ''στηθει'' μια κοινοτητα!

μπορω δηλαδη και εγω να σου αντιταξω πως ετσι οπως ειναι φτιαγμενο ο ταδε βλακακος ειδε πως δεν τον παιρνει και την εκανε ενω ο νικολας ειναι εδω και γραφει ακομα!

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλτατε Wow, θα συμφωνίσω μαζί σου ως προς το θέμα "Καλής Παιδείας" και θα μου επιτρέψεις να προσθέσω οτι, ένα φόρουμ μπορεί να γίνει και καθοδηγητής-δάσκαλος καλών τρόπων σε μερικούς ανάγωγους, αντικοινωνικούς ανθρώπους, εάν αυτό λειτουργήσει σωστά.

Δε σου κρύβω οτι αυτή τη σωστή λειτουργεία την έχω δει εδώ μέσα να γίνετε απο πολλούς καλοπροαίρετους συμφορουμίτες, στην προσπάθειά τους να βάλουν τάξη και να εξηγούν επανελλημένα τα ίδια και τα ίδια και μπράβο τους.

Ως προς τα μέτρα που προτείνεις, συγγνώμη, αλλά για λειτουργικούς λόγους μου ακούγονται λίγο λάθος. Είναι δύσκολο να περιορίσεις μία συζήτηση μεταξύ 2 νέων (ας πούμε) που χρειάζεται πάνω απο 8 απαντήσεις, σωστά?

Και τέλος θα πω, οτι εκνευρισμός δημιουργήται μόνο απο αυτούς που μπαίνουν "έτοιμοι" γι'αυτό. (καταλαβαίνεις τι θέλω να πω).

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και, τέλος πάντων, ένα φόρουμ είναι σαν ένα σπίτι. Το σπίτι ΚΑΠΟΙΟΥ. Και εκεί μέσα υπάρχει η δικτατορία του ιδιοκτήτη! Απλά εδώ, στο νοιζ, τυγχαίνει να έχουμε καταπλήκτικό admin που αφήνει να ασκείται η όποιο υποτειθέμενη δημοκρατία

 

Δεν το βλεπω ετσι εγω. Γενικοτερα οτι ειναι στο διαδικτυο δεν εχει καμια διαφορα με το αν ηταν κατι στο δρομο. Και οταν κατι ειναι στο δρομο ακομα και να το πληρωνεις για να μπεις σε περιπτωση που δεν διεπεται απο της αρχες της δημοκρατιας(εκτος της ψηφου) τοτε μαλλον ειναι παρανομο η κανιβαλισμος η κατι ασχημο και σιγουρα οχι κατι που πρεπει να προωθουμε.

 

 

ναι το καταλαβαινω οτι θα φερει μια δυσκολια στον ανθρωπο που ψαχνει πληροφοριες για το ταδε ντιλει να τις βρει μεσα στους τονους της διαδυκτιακης κουβεντας, αλλα πρεπει να το αποδεχθουμε σαν φαινομενο!

αν βγεις με εναν φιλο σου η κουβεντα δεν θα πηδαει απο θεμα σε θεμα?

ε ετσι γινεται και εδω...!

 

Εγω παρατηρω οτι ΔΕΝ γινεται ετσι εδω! Υπαρχουν ατομα που το κανουν επιτουτου. Δεν παναεχεις(!) ανοιξει θεμα αυτοι θα που το δικο τους.

Και το βασικοτερο ειναι οτι δεν μπορουμε να κατσουμε αμετοχοι απο κατι.. ΠΡΕΠΕΙ παντου να μπουμε να κρινουμε να πουμε το δικο μας να κραξουμε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τέλος θα πω, οτι εκνευρισμός δημιουργήται μόνο απο αυτούς που μπαίνουν "έτοιμοι" γι'αυτό. (καταλαβαίνεις τι θέλω να πω).

 

Απολύτως, διότι και εγώ ήμουν ένας τέτοιος όταν πρωτομπήκα. ΕΜΕΝΑ έχω υπ' όψιν μου όταν γράφω ότι το μέτρο του περιορισμού των ποστ για τα νέα μέλη θα είναι σωτήριο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια κοινότητα τη διαμορφώνουν οι άνθρωποι που την απαρτίζουν. Αν εμείς είμαστε χύμα, χύμα θα είναι και η κοινότητα και ο καινούριος θα μπει και θα πει α εδώ είναι πανηγύρι τα πάντα όλα.

Και παρεπιπτόντως ο Κατσιώνης έχει μια εμπειρία που θα μπορούσε να μοιραστεί και με άλλους εδώ. Σύμφωνοι δε φέρθηκε σωστά, αλλά κρίμα είναι να φύγει έτσι.

 

Θανάση προσωπικά δεν κατάλαβα τι λες εδώ,

Δεν το βλεπω ετσι εγω. Γενικοτερα οτι ειναι στο διαδικτυο δεν εχει καμια διαφορα με το αν ηταν κατι στο δρομο. Και οταν κατι ειναι στο δρομο ακομα και να το πληρωνεις για να μπεις σε περιπτωση που δεν διεπεται απο της αρχες της δημοκρατιας(εκτος της ψηφου) τοτε μαλλον ειναι παρανομο η κανιβαλισμος η κατι ασχημο και σιγουρα οχι κατι που πρεπει να προωθουμε.

 

Αλλά θα συμφωνήσω πως υπάρχουν άτομα που μπαίνουν σε κάθε άσχετο θέμα για να πουν την ατάκα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

Αλεχάντρε απλά ζήτα τους τα μσν τους σιγά μη δεν έχουν.

Δε βλέπω γιατί επιμένεις γι αυτό. Τόσο σε περιορίζει να μην πεις μια ατάκα ανα πάσα στιγμή;

Σιγά.

 

δεν με περιοριζει!

απλα κουβεντα κανουμε και λεω την αποψη μου!

και να εισαι σιγουρη πως οποια ''γραμμη'' αποφασιστει απο τον γιαμεθ η απο την κοινοτητα του νοιζ συνολικα ειτε θα την ακολουθησω ειτε αν διαφωνω τοσο πολυ, θα την κανω!

παρ ολα αυτα λεω ξανα πως κανουμε απλη κουβεντα!η μηπως οχι?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το βλεπω ετσι εγω. Γενικοτερα οτι ειναι στο διαδικτυο δεν εχει καμια διαφορα με το αν ηταν κατι στο δρομο. Και οταν κατι ειναι στο δρομο ακομα και να το πληρωνεις για να μπεις σε περιπτωση που δεν διεπεται απο της αρχες της δημοκρατιας(εκτος της ψηφου) τοτε μαλλον ειναι παρανομο η κανιβαλισμος η κατι ασχημο και σιγουρα οχι κατι που πρεπει να προωθουμε.

 

 

 

εδω φιλε εισαι λαθος!

το διαδυκτιο και το φορουμ κατ επεκταση, δεν ειναι μια γενικη ιδεα!

ειναι ενας τοπος που καποιοι δαπανουν την ωρα τους, καποιοι τον κοπο τους και καποιοι τα φραγκα τους και καποιοι ολα αυτα μαζι για να μπαινεις εσυ και να λες το μακρυ σου και το κοντο σου!

εννοειται πως αυτοι θα βαλουν και τους κανονες!

οχι εσυ!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θανάση προσωπικά δεν κατάλαβα τι λες εδώ,

Αλλά θα συμφωνήσω πως υπάρχουν άτομα που μπαίνουν σε κάθε άσχετο θέμα για να πουν την ατάκα τους.

 

Αυτο που εννοω ειναι οτι το διαδικτυο και τα site δεν εινα σπιτια αλλα κατι ''δημοσιο'' που στην χειροτερη μπορει να πληρωσεις για να δεις κατι οπως πχ τα μαγαζια που υπαρχουν στην καθημερινη μας ζωη. Και ενω μπορει ο καταστηματαρχης να εχει ορισει το μενου δεν σημαινει οτι δεν υπαρχει δημοκρατια στον χωρο μεσα. Και αν δεν υπαρχει τοτε θα ειναι παρανομο η κατι ασχημο που δεν πρεπει να το προωθουμε.

(ελπιζω να καταλαβες) :)

 

 

εδω φιλε εισαι λαθος!

το διαδυκτιο και το φορουμ κατ επεκταση, δεν ειναι μια γενικη ιδεα!

ειναι ενας τοπος που καποιοι δαπανουν την ωρα τους, καποιοι τον κοπο τους και καποιοι τα φραγκα τους και καποιοι ολα αυτα μαζι για να μπαινεις εσυ και να λες το μακρυ σου και το κοντο σου!

εννοειται πως αυτοι θα βαλουν και τους κανονες!

οχι εσυ!

 

 

Ειναι τοσο απλο αυτο που λεω και μαλλον δεν το καταλαβες. Δεν γινεται να ανοιγουμε εναν χωρο ειτε μαγαζι ειτε site ειτε το σπιτι μας το ιδιο και να καταπατουμε νομους και δημοκρατικες αρχες ειτε ειμαστε οι ιδιοκτητες ειτε οχι. Ειναι απλο δε χωραει θεματα ιδιοκτησιας. Σιγουρα θα εχει κανονες ΑΛΛΑ για την σωστη και ευρυθμη λειτουργια του και οχι για καταπατησει την δημοκρατια!

 

Με αυτο το σκεπτικο μπορω να ανοιξω ενα site και να πουλαω ναρκωτικα. Ειναι λογικο επειδη ειμαι ιδιοκτητης?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου