Προς το περιεχόμενο

Τrademark - the band


metalash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεια σας. Για πλάκα έδωσα στο google για να δω τι μπορώ να βρω για την παλιά μου μπάντα τους trade mark και έπεσα πάνω στο παρόν φόρουμ. Με πήγατε λοιπόν πολλά χρόνια πίσω. Είμαι ο πάλαι ποτέ τραγουδιστής της μπάντας και νιώθω πολύ όμορφα που υπάρχουν ακόμη φίλοι που θυμούνται τους trade mark. Λοιπόν για όσους αναρωτιούνται που βρισκόμαστε' date=' ο Σωτήρης (κιθάρα) και ο Χρήστος (τύμπανα) εκτός των ordinary επαγγελματικών ασχολιών τους, παίζουν με τις Ρόδες. Τα ίχνη του μπασίστα μας αγνοούνται προ πολλών ετών (βάσιμες φήμες married with children). Όσο για την αφεντιά μου που και που ηχογραφώ κανένα τραγούδι στο home studio του Σωτήρη και εξακολουθώ να τραγουδώ σε ένα κλαμπάκι στην Καλλιθέα, ερασιτεχνικά ασφαλώς. Για επανασύνδεση ούτε λόγος. Δεν υπάρχει ούτε ο χρόνος αλλά ούτε και κοινός τόπος πάνω στα μουσικά μας γούστα πια. ¶λλωστε αυτός ήταν και ο λόγος που το διαλύσαμε. Είχε φτάσει ο καιρός που όλοι θέλαμε να παίξουμε διαφορετικά πράγματα. Αυτά και να περνάτε καλά[/quote']

 

νασαι καλα φιλε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κριμα για μια τοσο αξιολογη μπαντα.........

 

Αληθεια δεν ειχατε και εναν πληκτρα ο οποιος εχει ενα ιδιοκτητο στουντιο τωρα στο Χαλανδρι...ειχα περασει φετος απο εκει και μου ξαναθυμισε τους Trademark!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πληκτρά δεν είχαμε ποτέ. Απλώς μας είχε βοηθήσει ο Rory των Raw Silk σε μερικά live (αν θυμάμαι καλά σε δύο support με τον Ian Gillan στο Ρόδον). Και η αλήθεια είναι ότι έχω πολλά χρόνια να τον δω. Όπως πολλά χρόνια έχω να δώ και τα παιδιά απο τους Spitfire ή Speedfire όπως έγιναν στην πορεία. Μεγαλώσαμε ρε γαμώτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζα!!! Λοιπον μαγκες εδω ειμαι παλι σε οσους ελειψα ( το εδω ειναι καβυλλη εβρου) κ χαιρομαι που βλεπω τον τραγουδιαρη να πεφτει πανω στο τοπικ μου..να ξερει οτι εδω στα συνορα μου κραταει συντροφια το σιντακι τους...

 

Μαγκες την παλευουμε στον ΕΣ..

Δυναμη τα συνορα ρε με μας εδω πανω..

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μου,ξεχάσαμε (όχι εσκεμένα βέβαια) μια εξίσου μεγάλη και αδικοχαμένη μπάντα(άν και κατα καιρούς παίζουν που και που...).

SPITFIRE!!! Ο Λογγινίδης και η παρέα του μας χάρισαν εξεπέραστους hard rock ύμνους!FIRST ATTACK και 100% live in Ροδον...

Αυστηρά μεσα στην τριάδα Raw Silk,Trade Mark,Spitfire!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω μεγαλος οπαδος της τριαδας raw silk-spitfire-trademark

 

φιλε Αγγελε ,ησουν απο τους ελαχιστους Ελληνες τραγουδιστες ,που τραγουδουσες τοσο 'Αμερικανικα' , το λεω με την καλη εννοια . Πολυ

ταλαντουχοι μουσικοι ολοι σας , το ειδος που ασχοληθηκατε , κανεις ποτε

δεν καταλαβε οτι στην Ελλαδα θα πετυχαινε ,και κακως δεν στραφηκαν

κιαλλοι προς τα εκει . Αλλωστε οι δισκοι σας πιστευω για τα δεδομενα ηταν

πολυ επιτυχημενοι εμπορικα .Σημερα δεν υπαρχει οπαδος του hard rock

με την γενικη εννοια που να μην ξερει και να εκτιμα τα 3 αυτα group .

Δεν ξερω αν ειδες την εγινε στην προσφατη συναυλια raw silk στο κλαμπ

22 . Εθεαθησαν , μπλουζες raw silk , φωναζανε το ονομα τους ,ξεραν

τους στιχους απεξω κτλ κτλ . Το ιδιο ισχυει και για εσας .

οσο για τον τοτε κιθαριστα σας ,με την yamaha , απεδειξε οτι δεν χρειαζονται και πολλα πολλα για για παιξεις την καλυτερη rock κιθαρα που παιχθηκε στην Ελλαδα ,μονο ταλεντο ,τουλαχιστον ετσι μου ακουστηκε .

Βεβαια για τα 3 αυτα group , επιστροφh τυπου ,'μοντερνου ροκ' εμενα θα με χαλαγε . Ελπιζω καποτε να συνεχισουν απο εκει που σταματησαν ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Καλησπέρα!

Είμαι ο Σωτήρης, ο drummer των What's The Buzz? (είχαμε ένα τραγουδάκι και εμείς στο ίδιο CD του Metal Hammer...).

Συζητούσαμε με ένα φίλο για καλές (κατά τη γνώμη μου) ελληνικές μπάντες και του ανέφερα τους Trademark τους οποίους εκτιμούσα πολύ και ψάχνοντας να βρω κανένα νέο για την μπάντα σας, έπεσα στο μήνυμά σου!

Δυστυχώς δεν έχω δικά σας πράγματα.. Αν μπορώ να αγοράσω κάπου κανένα cd σας, θα ήθελα να μου πεις. Λυπάμαι που το διαλύσατε αλλά ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτά τα πράγματα..

Να'σαι καλά και τα λέμε!

Σωτήρης

 

Παιδιά γεια σας. Για πλάκα έδωσα στο google για να δω τι μπορώ να βρω για την παλιά μου μπάντα τους trade mark και έπεσα πάνω στο παρόν φόρουμ. Με πήγατε λοιπόν πολλά χρόνια πίσω. Είμαι ο πάλαι ποτέ τραγουδιστής της μπάντας και νιώθω πολύ όμορφα που υπάρχουν ακόμη φίλοι που θυμούνται τους trade mark. Λοιπόν για όσους αναρωτιούνται που βρισκόμαστε' date=' ο Σωτήρης (κιθάρα) και ο Χρήστος (τύμπανα) εκτός των ordinary επαγγελματικών ασχολιών τους, παίζουν με τις Ρόδες. Τα ίχνη του μπασίστα μας αγνοούνται προ πολλών ετών (βάσιμες φήμες married with children). Όσο για την αφεντιά μου που και που ηχογραφώ κανένα τραγούδι στο home studio του Σωτήρη και εξακολουθώ να τραγουδώ σε ένα κλαμπάκι στην Καλλιθέα, ερασιτεχνικά ασφαλώς. Για επανασύνδεση ούτε λόγος. Δεν υπάρχει ούτε ο χρόνος αλλά ούτε και κοινός τόπος πάνω στα μουσικά μας γούστα πια. ¶λλωστε αυτός ήταν και ο λόγος που το διαλύσαμε. Είχε φτάσει ο καιρός που όλοι θέλαμε να παίξουμε διαφορετικά πράγματα. Αυτά και να περνάτε καλά[/quote']
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα!

Είμαι ο Σωτήρης, ο drummer των What's The Buzz? (είχαμε ένα τραγουδάκι και εμείς στο ίδιο CD του Metal Hammer...).

Συζητούσαμε με ένα φίλο για καλές (κατά τη γνώμη μου) ελληνικές μπάντες και του ανέφερα τους Trademark τους οποίους εκτιμούσα πολύ και ψάχνοντας να βρω κανένα νέο για την μπάντα σας, έπεσα στο μήνυμά σου!

Δυστυχώς δεν έχω δικά σας πράγματα.. Αν μπορώ να αγοράσω κάπου κανένα cd σας, θα ήθελα να μου πεις. Λυπάμαι που το διαλύσατε αλλά ξέρω πολύ καλά πως είναι αυτά τα πράγματα..

Να'σαι καλά και τα λέμε!

Σωτήρης

 

cd τους θα βρεις Μοναστηρακι ,ενα αλλωστε εχουν . Απο το επανασυνδεονταν και ενα επαιζαν τιποτε 'μοντερνιες' , τους προτιμω

ετσι με την καλυτερη αναμνηση. Η κιθαρα που παιχθηκε στο cd τους , για μενα ειναι το προτυπο της ροκ κιθαρας .Και η φωνη επισης ,δεν τραγουδουσε με Ελλ. χροια ουτε στις νοτες ουτε στην προφορα ,πραγμα

επισης σημαντικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου