Προς το περιεχόμενο

Τrademark - the band


metalash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks!

 

cd τους θα βρεις Μοναστηρακι ' date='ενα αλλωστε εχουν . Απο το επανασυνδεονταν και ενα επαιζαν τιποτε 'μοντερνιες' , τους προτιμω

ετσι με την καλυτερη αναμνηση. Η κιθαρα που παιχθηκε στο cd τους , για μενα ειναι το προτυπο της ροκ κιθαρας .Και η φωνη επισης ,δεν τραγουδουσε με Ελλ. χροια ουτε στις νοτες ουτε στην προφορα ,πραγμα

επισης σημαντικο.[/quote']

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παντως και οι Whats The Buzz ηταν αρκετα αξιολογοι... η ωμη φωνη της Σαννυ Μπαλτζη (αν δεν κανω λαθος) σε συνδυασμο με την γκαραζιαρικη μουσικη...ηταν κατι διαφορετικο...και θυμαμαι και εναν καλο κιθαριστα να δινει ........ :D :D

Αληθεια....τι απεγινατε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντιθετα εμενα η φωνη,των wtb δεν με επειθε ,χωρις να θελω να μειωσω τις προσπαθειες ολων τους και την αξια τους ,και εχοντας ακουσει απλα

αποσπασματικα καποια τραγουδια τους . Ηταν σαν να προσπαθουσε να

πεισει οτι ειναι 'ροκ' φωνη . Ο κιθαριστας ηταν αυτος που επαιζε παλια με

Ρακιτζη και Joker ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τραγουδίστρια των What's the Buzz είναι η Jane Σαμπανίκου (η ξανθιά που παρουσίαζε παλια την εκπομπή TRACKTION στην TV).Μπασίστας είναι ο γνωστός φωτογράφος (τουλάχιστον στους περισότερους) Χρήστος Κισατζεκιάν (φωτογράφος και συντάκτης του περιοδικού METAL HAMMER),ντράμερ ο Σωτήρης Λαγωνίκας και στην κιθάρα είναι ο φοβερός Φίλιππος Σκλαβενίτης,ο οποίος ποτέ στο παρελθόν δεν έπαιζε με Ρακιντή ή Τζοκερ.Με αυτή τουλάχιστον τη σύνθεση ηχογραφήσαν και κυκλοφόρησαν πρίν 3-4 χρόνια και το album τους.Εάν δέν κάνω λάθος,πρίν λίγες ημέρες παίξαν με τους Whitesnake στα Γιάνεννα (με αυτή τη σύνθεση) :lol: :lol: :lol: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάθη, έτσι είναι. Είσαι πλήρως ενημερωμένος :wink:

Προς το παρών, τα παιδιά ξεκουράζονται και από Σεπτέμβρη υπάρχουν σχέδια για νέο άλμπουμ και όσο περισσότερα live μπορούμε..

Στο website μας (http://whatsthebuzz.snp.gr) έχουμε ανεβάσει τα κομμάτια του πρώτου δίσκου για όσους δεν μας έχουν ακούσει ποτέ.

 

Υ.Γ.: Το "Σάννυ Μπαλτζή" είχε πολύ πλάκα.. Θα το πω στην Jane..

 

Ευχαριστώ όλους για τα καλά τους λόγια..

Σωτήρης

 

Η τραγουδίστρια των What's the Buzz είναι η Jane Σαμπανίκου (η ξανθιά που παρουσίαζε παλια την εκπομπή TRACKTION στην TV).Μπασίστας είναι ο γνωστός φωτογράφος (τουλάχιστον στους περισότερους) Χρήστος Κισατζεκιάν (φωτογράφος και συντάκτης του περιοδικού METAL HAMMER)' date='ντράμερ ο Σωτήρης Λαγωνίκας και στην κιθάρα είναι ο φοβερός Φίλιππος Σκλαβενίτης,ο οποίος ποτέ στο παρελθόν δεν έπαιζε με Ρακιντή ή Τζοκερ.Με αυτή τουλάχιστον τη σύνθεση ηχογραφήσαν και κυκλοφόρησαν πρίν 3-4 χρόνια και το album τους.Εάν δέν κάνω λάθος,πρίν λίγες ημέρες παίξαν με τους Whitesnake στα Γιάνεννα (με αυτή τη σύνθεση) :lol: :lol: :lol: :wink:[/quote'] :wink:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στάθη' date=' έτσι είναι. Είσαι πλήρως ενημερωμένος :wink:

Προς το παρών, τα παιδιά ξεκουράζονται και από Σεπτέμβρη υπάρχουν σχέδια για νέο άλμπουμ και όσο περισσότερα live μπορούμε..

Στο website μας (http://whatsthebuzz.snp.gr) έχουμε ανεβάσει τα κομμάτια του πρώτου δίσκου για όσους δεν μας έχουν ακούσει ποτέ.

 

Υ.Γ.: [b']Το "Σάννυ Μπαλτζή" είχε πολύ πλάκα.. Θα το πω στην Jane..[/b]Ευχαριστώ όλους για τα καλά τους λόγια..

Σωτήρης

 

:
:wink:

 

Πες της και φιλακια....... 8) 8) 8) .αν και η Σαννυ ειναι πιο ωραιο μωρο.......δε σας χαλασε που σας την εβαλα για τραγουδιαρα!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παρεξηγούμαστε εμείς με τέτοια.. Να είμαι ειλικρινής, δεν γνώριζα τίποτε για την Σάννυ αλλά έψαξα λίγο για να δω φωτό και μπορώ να πω οτι δικαιολογώ τα σχόλιά σου. Θα γίνω fan της από σήμερα :oops:

Διαβάζω οτι και η φωνή της είναι καλή αλλά την Τζέην δεν την αλλάζουμε με τίποτα :evil:

 

Στάθη' date=' έτσι είναι. Είσαι πλήρως ενημερωμένος :wink:

Προς το παρών, τα παιδιά ξεκουράζονται και από Σεπτέμβρη υπάρχουν σχέδια για νέο άλμπουμ και όσο περισσότερα live μπορούμε..

Στο website μας (http://whatsthebuzz.snp.gr) έχουμε ανεβάσει τα κομμάτια του πρώτου δίσκου για όσους δεν μας έχουν ακούσει ποτέ.

 

Υ.Γ.: [b']Το "Σάννυ Μπαλτζή" είχε πολύ πλάκα.. Θα το πω στην Jane..[/b]Ευχαριστώ όλους για τα καλά τους λόγια..

Σωτήρης

 

:
:wink:

 

Πες της και φιλακια....... 8) 8) 8) .αν και η Σαννυ ειναι πιο ωραιο μωρο.......δε σας χαλασε που σας την εβαλα για τραγουδιαρα!!! :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Κοίτα να δείς τι βρήκα τώρα...

Discussion forum,για την παλιά μου μπάντα :D

Λοιπόν,να σας συστηθώ.Με λένε Χρήστο και ήμουν ντράμερ στους Trade Mark,αλλά ΔΕΝ είμαι ο Χρήστος Διακουμής.Ήμουν στο συγκρότημα πρίν από εκείνον και ο Χρήστος με αντικατέστησε όταν για λόγους ανωτέρας βίας,αναγκάστηκα να αποχωρήσω.Το παλαβό ήταν ότι Χρήστος έφυγε,Χρήστος ήρθε.Σωτήρης έφυγε (ο πρώτος μας lead κιθαρίστας όταν είχαμε δύο κιθάρες),Σωτήρης ήρθε.

Απίστευτο,έ? :?

Έχω απίστευτες αναμνήσεις από το γκρούπ (α,ρε ¶γγελε,θυμάσαι τα καταγώγια των Εξαρχείων που προβάραμε το 87-88 και τον "κόκκινο βαρώνο" στην Κυψέλη ?).Δυστυχώς,λίγο πρίν αρχίσουμε να γινόμαστε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ γνωστοί,εγώ έπρεπε να φύγω.Δεν πειράζει όμως,αυτή είναι η ζωή και η Ελληνική πραγματικότητα. :roll:

Όσοι νομίζετε ότι το γκρούπ ξεκίνησε με το είδος μουσικής με το οποίο τους γνωρίσατε,απατάσθε πλάνην οικτράν ! Δέν μπορείτε να φανταστείτε τι είδος παίζαμε (τώρα που το σκέφτομαι,ούτε κι εμείς το είχαμε καταλάβει).

Υπήρχαν τραγούδια που ήταν εντελώς dark wave και τραγούδια που ήταν γλυκανάλατα.Όμως ένας ήταν ο κοινός παρονομαστής.Ο ¶γγελος.Ο songwriter.Αυτός ο άνθρωπος είχε πάντα ταλέντο,κι ας τον έφαγε η δικηγορία... :roll:

Μετά από πραγματικά άπειρες αλλαγές ονομάτων και μελών,καταλήξαμε το 91 στο όνομα Trade Mark.Aπό την πρώτη σύνθεση,είχαμε μείνει μόνο εγώ και ο ¶γγελος.Κάπου εκεί,αρχίσαμε να ψαχνόμαστε περισσότερο για live και για ένα σταθερό ήχο.Κάπου εκεί ήρθε και ο Σωτήρης Νο 2 :lol: και κάπου έδεσε το γλυκό,όσον αφορά τον ήχο μας.

Όπως είπα όμως,τότε ήρθε η ώρα να αποχωρήσω κι εγώ...

Δεν χάσαμε επαφή βέβαια.Ήμουν παρών σε κάποια recording sessions του δίσκου,εκεί στο Praxis της Ν. Σμύρνης.Σιγά σιγά όμως,οι υποχρεώσεις οι δικές μου,και των παιδιών μας έκαναν και χαθήκαμε.Εγώ βέβαια δεν τους ξέχασα.Απλά τους παρακολουθούσα από απόσταση (¶γγελε,δεν σου το είπα ποτέ αλλά ήμουνα και στο ΡΟΔΟΝ και αλλού και σε πολλά άλλα μέρη,απλά στο τέλος έφυγα σαν όλους τους άλλους θεατές...).

Ακόμα ακούω τα τραγούδια των παιδιών,ακόμα ακούω τα τραγούδια που είχαμε ηχογραφήσει όταν ήμουν κι εγώ στο γκρούπ,ακόμα θυμάμαι τα απίστευτα που συμβαίναν τότε.Κι ας είμαι 38...

Ειλικρινά,ήταν τα καλύτερα χρόνια μου.Και χαίρομαι που υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που θυμούνται τους ΤΜ.

Για να μαθαίνουν οι νεώτεροι... :wink:

Νά στε καλά ¶γγελε,Σωτήρη,Χρήστο και Νίκο (που δεν μπόρεσα ποτέ να σε γνωρίσω καλά) και όλα τα παλιά μέλη (Χάρης,Μπάμπης,Δημήτρης,Σωτήρης και Παναγιώτης) για όλα που μου δώσατε αυτά τα χρόνια.

Κι εσείς παιδιά που κάνατε post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είμαι κι εγώ (Σωτήρης Φεγγίτης, ο κιθαρίστας των ΤΜ)! Γεια σου ρε Χρήστο, με πήγες πολύυυ πίσω σήμερα. Those were the days... Πάντως, λίγο πολύ, και οι τρεις (¶γγελος, Χρήστος, εγώ) ασχολούμαστε ακόμα με τη μουσική και φυσικά, τα λέμε σε σταθερή βάση. Anyway, να 'στε όλοι καλά παίδες.

Cheers

8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου