Προς το περιεχόμενο

μπασο για αγορα


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια μπορειτε να προτεινετε κανενα μπασο?

 

Αυτα που θελω να κανει ειναι:

 

1)οικονομικο

2)αλαφρυο

3)με κατευθυνση φανκ,λατιν,τζαζ

4)ευκολο μανικι,ταστιερα

 

 

 

Εχω ενα δανεικο παλιο aria pro τωρα εδω κ ειναι πολυ δυσκινητο.Εχω γινει Σουβλακος στα σουβλακια για να το βαραω.Στο λαιβ ειχα δανεικο ενα soundκατι by ibanez.Ηταν αλαφρυο εκεινο κ γενικα μαρεσε.Ειχε πολυ μικρο σωμα κ μου φανηκε κ απο ταστιερα οτι παιζοταν.Πρεπει να ηταν καμποσων ετων κ εκεινο.

Και για fretless ζαχαρωνω αλλα δεν ξερω ποσο ειναι δυνατο το σλαπαρισμα.Δεν εχω δοκιμασει να δω πως παει.Μια βολτα στα μαγαζια θα μας πεισει γι αυτο αλλα αναφερθειτε κι εσεις να παρω μια ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον την κλασσική πρόταση για ένα squire vintage modified jazz bass.

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_vint_mod_jazz_nt.htm

 

Τα ibanez πάντως έχουν βολικό μανίκι, αλλά εμένα δε μου αρέσουν, ας τα σχολιάσει κ κάποιος που έχει πιο πολλές απόψεις.

 

Για slap σε άταστο, θα πρέπει να μη βάλεις flatwound χορδές, δε ξέρω αν είναι απαραίτητα καλή ιδέα. Μείνε με τα τάστα λέω εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενδιαφερει παααααρα πολυ το βαρος,περισσοτερο απ ολα τα αλλα να πω.

 

Γι αυτο  που λες κ το 

http://www.thomann.de/gr/fender_squier_classic_vibe_j_bass_60.htm

εχω ξαναδιαβασει κ τα εχω υποψην αλλα απο βαρος δεν ξερω τι κανουμε μιας που τα σωματα τους ειναι μεγαλα φανταζομαι οτι το 8κιλο θα το χουν για την πλακα.Εχω προβλημα με τη μεση κ δεν ειμαι για βαρη με τιποτα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι 8 κιλά είπαμε!!

Πλάκα πλάκα δοκίμασε κανένα από τη σειρα των rockbass της Warwick.

Είναι αρκετά ελαφρά όργανα και γενικά καλής ποιότητας.

http://www.thomann.de/gr/warwick_rockbass_corvette_basic_4_bl_ebass.htm

Ανεβαίνει βέβαια σιγά σιγά το ποσό.

Μέχρι πόσο θες να δώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο δικο μου το vintage modified το έχω κάνει weight relief  (:-X). Φαντάσου οτι το

'μανίσιο' είναι πιο βαρύ. Το classic vibe με basswood σώμα θα είναι σίγουρα πιο...

αλαφρύ. Υπάρχει και ένα στις αγγελίες με 250 και μαλακή θήκη αλλά λέει οτι δεν

στέλνει. Δεν χάνεις τίποτα να τον ρωτήσεις βέβαια, τουλάχιστον θα σου πει και

πόσο ζυγίζει περίπου. http://www.noiz.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=21763

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είσαι νικολάκης στο μπάσσο γνώμη μου είναι καλύτερα να το αφήσεις το άταστο για τώρα. Τώρα τα ibanez είναι τα περισσότερα και αρκετά ελαφριά κι έχουν όλα κιθαρομανίκια (φαντάζομαι αυτό εννοείς άνετο μανίκι, έτσι?) και λογικά θα σε βολέψουν. Επίσης, τα classic vibe είναι basswood και είναι αρκετά ελαφριά. Σίγουρα πολύ πιο ελαφριά από το VM jazz, το οποίο είναι όλο maple! Σε καμμία περίπτωση δεν φτάνει μπάσσο το 8κιλο, τουλάχιστον τίποτα απ'όσα έχω πιάσει!

 

Απλά πες και λίγο πόσο οικονομικό θες να'ναι να σου πούμε και παραπάνω προτάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α γαματο ειναι απο εμφανιση γουσταρω.

 

Απο φραγκα δεν θα περιοριστω κ παααααρα πολυ αν υπαρχει καποια καλη επιλογη....Μπορει να φτασω κ το 500-700 ας πουμε σε κατι καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς χτύπα το aerodyne της fender. Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, κι είναι και ελαφρύ, και P/J και βρήκα πως έχει απίστευτο ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....Μπορει να φτασω κ το 500-700 ας πουμε σε κατι καλυτερο.

Φτιάξε ένα τότε αφού δίνεις τόσα λεφτά, να ζηλεύει ο X-minor

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οτι θα ειναι πολυ κοντα στην κιθαρα κ θα ειναι πουπουλο ειναι τα σημαντικοτερα για μενα τωρα.Αν υπαρχει κατι πειτε το.

 

 

Το μπλεδακι ευη με σκοτωνει.Πολυ γιουχου το χρωμα, τρελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου