Προς το περιεχόμενο

John Frusciante


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο John Frusciante (Κιθαριστας των Red Hot Chili Peppers) αφου κυκλοφορισε την 4η σολο δουλεια του, Shadows Collide With People, εχει βαλει στο site του www.johnfrusciante.com και στο section demos, ολοκληρο το δισκο του γραμμενο ακουστικα, και 9 demos απο τις ηχογραφισεις εντελως δωρεαν για download και σε πολυ καλη ποιοτητα. Επισης στο site του μπορεις να ακουσεις ολοκληρο τον δισκο σε live stream. Εγω προσωπικα θαυμαζω αυτη την κινηση και αλλες παρομοιες που εχω δει και απο αλλες μπαντες και πιστευω πως ειναι παραδηγμα προς μυμηση για αλλους φραγκοφονιαδες που δεν δεχονται ουτε clip 15 δευτερολεπτων να μπουν στο site τους δωρεαν. Τετοιες κινησεις σκοτωνουν την πειρατεια οχι ο πολεμος των αντιγραφων και του download. Εξαλου ο καθενας εχει το δικαιωμα να ξερει τι αγοραζει, οχι να παιρνει σαβουρες στην τυχη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπραβο του! Πραγματικα πολυ καλη κινηση! Μακαρι να αποτελεσει παραδειγμα προς μιμηση απο ολο το μουσικο κοσμο.

 

Thanks και μπραβο και σε σενα fleamail για την ενημερωση. Βεβαια ποσο αυτο εξυπηρετει στην Ελλαδιτσα και σε τελικη αν ειναι συμφερον να χρεωσεις το τηλεφωνο σου με της σαλιγκαροειδεις συνδεσεις της χωρας μας, μαλλον εινια αντικειμενο αλλου post, πιθανον αλλου site.

 

Μπραβο παντως στον John Frusciante που εκτος απο καταπληκτικος κιθαριστας αποδεικνυετε και ειλικρινεστατος καλλιτεχνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D Φιλε superfunk εαν σε ειχα διπλα μου τωρα θα σε αγκαλιαζα (χωρις παρεξηγηση). Μεχρι τωρα νομιζα πως ειμουν ο μονος σε αυτον τον τοπο που τρεφει τοση εκτημηση για αυτον τον ανθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο του! Πραγματικα πολυ καλη κινηση! Μακαρι να αποτελεσει παραδειγμα προς μιμηση απο ολο το μουσικο κοσμο.

 

Thanks και μπραβο και σε σενα fleamail για την ενημερωση. Βεβαια ποσο αυτο εξυπηρετει στην Ελλαδιτσα και σε τελικη αν ειναι συμφερον να χρεωσεις το τηλεφωνο σου με της σαλιγκαροειδεις συνδεσεις της χωρας μας' date=' μαλλον εινια αντικειμενο αλλου post, πιθανον αλλου site.

 

Μπραβο παντως στον John Frusciante που εκτος απο καταπληκτικος κιθαριστας αποδεικνυετε και ειλικρινεστατος καλλιτεχνης.[/quote']

 

Εγω με 56κ συνδεση εκανα μιαμιση ωρα να τα κατευασω, συνολο ειναι 75mb, ηταν μετα τις δεκα οποτε μου βγηκε μαζι με παγιο ουτε ευρω.... Κατι εντελως ασχετο, θα παω 18 Ioυνιου στο Manchester για να δω τους Peppers και εχω ενα ακομη εισητηριο για το live, ηταν να ερθει ενας φιλος αλλα δεν εκατσε, εαν ενδιαφερετε κανενας ας μου πει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EYTYXΩΣ ΠΟΥ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕ ΣΤΟΥΣ PEPPERS ΚΑΙ ΞΑΝΑΓΙΝΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ PEPPERS!

ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕΤΑΞΥ NAVARO & FRUSCIANTE.

ΜΠΟΡΕΙ Ο NAVARO ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΣΚΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΤΗΝ ,ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΟΥΜΕΝΩΣ ,ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΦΛΥΑΡΕΙ ΑΣΥΣΤΟΛΑ... ΕΝΩ Ο FRUSCIANTE ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΤΟΜΗ ΤΟΥ TASTEFULL GUITAR PLAYING ... (ENΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΕΡΗ ΤΕΧΝΙΚΗ)

ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΣ ΖΩΝΤΑΝΑ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ,ΕΙΝΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Navaro ειναι και γαμω τους κιθαριστες για τους Janes Addiction. Απο εκει και περα τιποτα. Ο frusciante για μενα ειναι ο τελευτεος rock κιθαριστας, δεν κρινω τις τεχνικες κτλ γιατι δεν μ'αρεσει να ασχολουμε με τετοια πραγματα, ειναι το ολο συναισθημα και το γενικο συνολο του ηχου της κιθαρας και η πανεξυπνη χρηση των επειροων. Ανυπομονω πως και πως για να ερθει ο Ιουνιος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαιχτος κιθαριστας

συμφωνω μαζί σας. περαν απο τις τεχνικες αυτός ο τυπος εχει πολυ μελωδια μεσα του και αυτο ειναι που τον κανει να ξεχωριζει.

η άποψη μου ειναι ότι οσο γρηγορος και καλος τεχνιτης ειναι ενας κιθαριστας αυτό που τον κανει να ξεχωριζει ειναι η μελωδια της μουσικής.

ειχα διαβασει δ σε μια συνεντεθξη στο total guitar και ελεγε για τους δισκους ότι ηθελε τα σολά που θα βγαλει να μπορεί καποιος να τραγουδησει με το στομα ή να τα σφυρίξει

 

vive cuervo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου