Προς το περιεχόμενο

ΤΟΤΟ - Επειδή τους θυμήθηκα...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και επειδή δεν έχει υπάρξει μπάντα με ΟΛΑ της τα μέλη να είναι τόσο απίστευτα καταρτισμένοι ΚΑΙ απίστευτοι μουσικοί (και να καταφέρνουν να το δείξουν τόσο διακριτικά και χωρίς φανφάρες σε ένα μόνο τραγούδι).

 

http://www.youtube.com/watch?v=Gq4ychrRkQA

 

Και επίσης επειδή Cynthia Rhodes rulez!!!

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άσε έχω το best και παίζει συνέχεια στο background... Κάθε φορά που φτάνω στο Rosanna μετράω το tutti... Κάθε, μα κάθε, φορά ζαλίζομαι... Τι παιχταράδες...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το μετρημα στο hi-hat ειναι ολα τα λεφτα και τα ρεστα μαζι στο κομματι.Συν το Wal του μπασιστα που σπερνει..

Γενικα το rythm section τσακιζει κοκκαλα.

Τα πληκτρα εκεινης της περιοδου γενικα μου τη σπαγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τύμπανα στο κομμάτι άφησαν ντραμιστική ιστορία. Αφού έχουν και... όνομα: "Rosanna shuffle"... Προσπάθησε να δεις τι γίνεται στο tutti...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και επειδή δεν έχει υπάρξει μπάντα με ΟΛΑ της τα μέλη να είναι τόσο απίστευτα καταρτισμένοι ΚΑΙ απίστευτοι μουσικοί (και να καταφέρνουν να το δείξουν τόσο διακριτικά και χωρίς φανφάρες σε ένα μόνο τραγούδι).

 

 

Εδώ θα με συγχωρήσεις αλλά θα διαφωνήσω. Να σου θυμίσω: Queen, Pink Floyd, Beatles και πιο σύγχρονα Porcupine Tree, Radiohead, Mars Volta και άλλα και άλλα... Το ξέρω οτι το έγραψες γιατί ισχύει αλλά όχι "δεν έχει υπάρξει"....

 

Σέβας..... ;)

 

Υ.Γ. Δε θέλω σε καμία περίπτωση να πω κακή κουβέντα για τους ΤΟΤΟ προφανώς... Απ' τα καλύτερα γκρουπ στην κατηγορία του...

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ... Στους μισούς θα διαφωνήσω στο "ΟΛΑ της τα μέλη" στους άλλους μισούς στο "καταφέρνουν να το δείξουν τόσο διακριτικά και χωρίς φανφάρες σε ένα μόνο τραγούδι". (Edit: Επίσης στους περισσότερους θα διαφωνήσω όσον αφορά στην κατάρτισή τους...) Οπότε θα διαφωνήσω συνολικά με το ποστ σου...

:)

 

Anyway αυτή είναι απλώς η γνώμη μου...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεοι οι ΤΟΤΟ!!! Πραγματικα ειναι ολοι τους μουσικαρες! Τους ειχα δει live στο γηπεδο κρικετ το 2006 (αν δεν κανω λαθος) και περα απο οτι ηταν παιχτες μεγαλοι επαθα πλακα με τα φωνητικα... Πρωτη φορα ακουγα μια μπαντα να τραγουδαει σχεδον ολη και οι φωνες να ακουγονται τοσο απιστευτα κουρδισμενες...

Off topic:Το μαγικο αυτο βραδυ ανοιξαν οι μεγιστοι και "δικοι μας" Socrates...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RESPECT σε ολα τους

 

 

ενα απο τα λεγομενα....ευκολα tuttis που εχουν κανει

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=fI_oKqV63ug

 

δινουμε βαση στο 6.44 :P

 

 

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα με συγχωρήσεις αλλά θα διαφωνήσω. Να σου θυμίσω: Queen, Pink Floyd, Beatles και πιο σύγχρονα Porcupine Tree, Radiohead, Mars Volta και άλλα και άλλα... Το ξέρω οτι το έγραψες γιατί ισχύει αλλά όχι "δεν έχει υπάρξει"....

 

Σέβας..... ;)

 

Υ.Γ. Δε θέλω σε καμία περίπτωση να πω κακή κουβέντα για τους ΤΟΤΟ προφανώς... Απ' τα καλύτερα γκρουπ στην κατηγορία του...

 

Οι Toto πραγματικά ξεχωρίζουν σαν μουσικοί... μόνο τους Lukather και Porcaro να πάρεις, κατευθείαν ξετυλίγεται μπροστά σου ολόκληρη η αμερικάνικη δισκογραφία από το 70 μέχρι και σήμερα... Οπότε από τις μπάντες που αναφέρεις, οι μόνοι που μπορούν να συγκριθούν μαζί τους είναι οι "θεοί" σε όλα τα επίπεδα Queen...

 

Για να καταλάβεις αυτό που σου λέω, σκέψου μια συναυλία με τους Toto και τις υπόλοιπες μπάντες που αναφέρεις να παίζουν εναλλάξ, και πες μου αν μπορεί έστω μία μπάντα από αυτές να συγκριθεί με τους Toto σε επίπεδο επαγγελματικού performance και ηχητικού αποτελέσματος. Εν'ολίγοις, βάλε τους Toto να παίξουν τα κομμάτια των Beatles, θα τα παίξουν 100 φορές καλύτερα... γιατί απλά είναι μουσικάρες... ενώ οι Beatles έκαναν την ιστορία που έκαναν λόγω ταλέντου, πρωτοτυπίας, και λόγω ιστορικής σύμπτωσης (καθώς στην ουσία αποτέλεσαν οι ίδιοι την παρθενογένεση της έννοιας ροκ/ποπ μπάντα, που βασιλεύει στη μουσική βιομηχανία εδώ και 40-50 χρόνια), και όχι λόγω ότι αποτελούν άριστους μουσικούς που είναι ικανοί να παίξουν πολλά διαφορετικά πράγματα (όπως είναι οι Toto). Αυτά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου