Προς το περιεχόμενο

ΤΟΤΟ - Επειδή τους θυμήθηκα...


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μπαα

 

eiffel_tower.jpg

 

με

 

lv_full_eiffel_tower-thumb.jpg

 

Ο δεύτερος μπορεί να έχει πολύ καλύτερης ποιότητας μέταλλο και ανοδιωμένες βίδες και τηρεί όλες τις σύγχρονες μεθόδους κατασκευής και ασφάλειας (μάλλον γιατί δεν έχω ιδέα).

 

Αλλά είναι μακράν δεύτερος

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Υ. Γ.

1) Είμαι ο μόνος που μου αρέσουν οι Beatles, αλλά προτιμώ να ακούσω το Eleanor Rigby από  Stanley Jordan, το Norwegian Wood από Victor Wooten, το Yesterday από Tom Jones, το Michelle από Allan Holdsworth, το While my guitar gently weeps από Toto, και το Come Together από Marcus Miller; Απλά ρωτάω για να μάθω...

2) Συγγνώμη που το post πήγε αλλού. Όποιος θέλει ας βάλει κι άλλα ωραία βιντεάκια των κυρίων Toto να έρθουμε στα ίσια μας.

 

Γούστα είναι αυτά! I know your type, εγώ είμαι στο άλλο άκρο πχ τα μισά από τα ονόματα που γράφεις μου φέρνουν αναγούλα! Αναγνωρίζω όμως την αξία τους αλλά ως εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου ρε Superfunk...!!!! Έχω ΛΙΩΣΕΙ στα γέλια με την παρομοίωσή σου!!! χαχα! αυτό το καλύβι ήταν όλα τα λεφτά!

 

+100

Gimme Kramers! More Kramers!!! I WANT THEM ALL!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εισαι ο ΜΟΝΟΣ. ;D

 

Με κάλυψες, εφόσον έχεις τη δύναμη και μιλάς εξ'ονόματος όλων.

 

 

Επίσης αγαπητέ fleamail αν θεωρείς ηχητική πανδαισία τους Beatles, ενώ τους Toto τους θεωρείς συγκρότημα που προσφέρεται μόνο για παραπομπή σε χαρακτήρα γνωστών ελληνικών ανεκδότων, τότε απλά τι να πώ;

 

Για να ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ακριβως τι ειναι για τη μουσικη οι Beatles & τι οι Toto θα στο εξηγησω αρχιτεκτονικα το θεμα.... ;D

 

 

Beatles

 

partenon.jpg

 

Toto

 

 

569393-Basotho-Hut--Malealea-1.jpg

 

OK?

 

 

 

Επειδή αποστομώθηκα από την παραπάνω "χαριτωμενιά", με την οποία σε περίπτωση που δεν το έχετε καταλάβει (που μάλλον δεν το έχετε) συμφωνώ(!!!!!), και το ανέφερα και πριν αλλά φαίνεται ότι δεν υπάρχει καμία συνεννόηση, να θυμίσω ότι αναφέρθηκα εξ'αρχής με γνώμονα το μουσικό επαγγελματισμό και τη μουσικότητα των Toto, και ποτέ δεν είπα ότι έχουν προσφέρει περισσότερα στην ιστορία της μοντέρνας δυτικής μουσικής από ό,τι οι Beatles, γι'αυτό θα το πω με έναν ακόμα διαφορετικό τρόπο...

 

Είσαι μία κορυφαία μπάντα, ή ένας κορυφαίος παραγωγός, ή ό,τι άλλο θες, και ζητάς ένα (και όχι δύο  ;D) πρόσωπο που θα σου καλύψει τη θέση κιθαρίστα/τραγουδιστή για να σου κάνει τη δουλειά σου, ποιόν παίρνεις: τον John Lennon ή το Steve Lukather; Αν και πάλι ρε παιδιά απαντήσετε με πλακίτσα κι έτσι, απλά να εκφράσω την ταπεινή μoυ άποψη ότι το noiz προορίζεται για εποικοδομητική ανταλλαγή απόψεων, και όχι για να "την λέει" ο ένας στον άλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

................ Όποιος θέλει ας βάλει κι άλλα ωραία βιντεάκια των κυρίων Toto να έρθουμε στα ίσια μας.

 

Τα ποιος ειναι καλυτερος ή χειροτερος ή κουλος ή ανεραστος ή ...ή...ή....θα μπορουσε καποιος αξιωματουχος να τα αποβαλλει απο το θεμα ή να τα παει στην παιδικα χαρα, γιατι εκει ειναι η θεση τους.

 

Συνεχιζουμε σοβαρα. 8)

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=uAfC350g6sM

 

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι βιτλς ειναι οι ευκολοι και οι τοτοι οι δυσκολοι γι αυτο γουσταρω τους δυσκολους.

 

Αγισιλαος ο ορθογραφως

 

 

υ.γ. γουστα ειναι βεβαια αλλα τα γουστα τα προσωπικα δεν ειναι παντα αντικειμενικα.Καποιες φορες συμπιπτουν με τους πολλους αλλα οχι παντα.Γι αυτο μπορουμε να αποφευγουμε συγκρισεις τετοιου τυπου.Τωρα εθιξες τον σουπερφανκ κ σου αρχισε τα καλυβια κ τα τσουναμια.

 

Κανε 5 μετανοιες στην παναγια την εμινένσινια κ αναψε 3 λαμπαδες στο υψος του mark 3 και θα συγχωρεθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι βιτλς ειναι οι ευκολοι και οι τοτοι οι δυσκολοι γι αυτο γουσταρω τους δυσκολους.

 

Αγισιλαος ο ορθογραφως

 

 

υ.γ. γουστα ειναι βεβαια αλλα τα γουστα τα προσωπικα δεν ειναι παντα αντικειμενικα.Καποιες φορες συμπιπτουν με τους πολλους αλλα οχι παντα.Γι αυτο μπορουμε να αποφευγουμε συγκρισεις τετοιου τυπου.Τωρα εθιξες τον σουπερφανκ κ σου αρχισε τα καλυβια κ τα τσουναμια.

 

Κανε 5 μετανοιες στην παναγια την εμινένσινια κ αναψε 3 λαμπαδες στο υψος του mark 3 και θα συγχωρεθεις.

 

Ιδού... Από στιγμή σε στιγμή τις ανάβω...

img_0005sdghwetywetywe.jpg.b4d83748e8e0b06f0872e6566a52e5f7.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που θα σου καλύψει τη θέση κιθαρίστα/τραγουδιστή για να σου κάνει τη δουλειά σου, ποιόν παίρνεις: τον John Lennon ή το Steve Lukather;

 

κανεναν δεν θα επαιρνα,για εναν HARRISON ή τον MC CARTNEY ομως δεν θα ελεγα οχι..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεναν δεν θα επαιρνα,για εναν HARRISON ή τον MC CARTNEY ομως δεν θα ελεγα οχι..... ;D

 

Χαχα, μην το πας αλλού... Και γω το McCartney θα τον έπαιρνα και με τα "χίλια"! Τώρα για το θέμα Harrison (συμπαθέστατος, και τεράστια επιρροή για το Lukather, αλλά μέχρι εκεί) ή Lukather, νομίζω ότι η απάντηση δίνεται από την ίδια μουσική βιομηχανία και τα πεπραγμένα της.

 

Τελοσπάντων, για να το τελειώνουμε κάπου εδώ, ο λόγος που προσωπικά "τσίγκλισα" και ακόμα και τώρα γράφω συνεχώς στο θέμα, είναι ότι σαν ερασιτέχνης μουσικός που είμαι, με ενοχλεί η ισοπέδωση της μουσικής αξίας κάποιων ανθρώπων... Γιατί αγαπητέ Superfunk, μπορεί να μην σου αρέσει ο Lukather, αλλά δεν μπορείς να μην παραδεχτείς ότι μιλάμε για έναν από τους μεγαλύτερους session κιθαρίστες ever... όπως κι εγώ αντίστοιχα δεν μπορώ να μην παραδεχτώ ότι τα σκαθάρια είναι από τις μεγαλύτερες μπάντες ever, είτε μ'αρέσουν είτε όχι... Και το παραδέχομαι επειδή πραγματικά είναι, κι όχι γιατί το γράφει κάποιο περιοδικό (συγγνώμη που επανέρχομαι συνέχεια στο θέμα του Rolling Stone, αλλά όσο θυμάμαι κάτι τύπους που βρίσκονται μέσα σε αυτή τη λίστα, την ίδια στιγμή που κάποια ιερά τέρατα είτε δεν βρίσκονται είτε κοσμούν τις τελευταίες θέσεις της λίστας, σε συνδυασμό με το ότι μια τέτοια λίστα ενός τόσο διάσημου περιοδικού αποτελεί οδηγό για κάποια νέα παιδιά που ασχολούνται με τη μουσική, πραγματικά εκνευρίζομαι) ...

 

Κι ένα κλασικό...

http://www.youtube.com/watch?v=N3lWUlOl9BM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί αγαπητέ Superfunk, μπορεί να μην σου αρέσει ο Lukather, αλλά δεν μπορείς να μην παραδεχτείς ότι μιλάμε για έναν από τους μεγαλύτερους session κιθαρίστες ever..

 

εγω δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει,ισα ισα μου αρεσει πολυ

 

εγω απλα ειπα οτι αυτο εδω

 

 

Εν'ολίγοις, βάλε τους Toto να παίξουν τα κομμάτια των Beatles, θα τα παίξουν 100 φορές καλύτερα...

 

ειναι απλα ΑΣΤΕΙΟ.

 

Αν ελεγες "διαφορετικα" αντι για καλυτερα δεν θα ειχα κανενα προβλημα (αν και με τετοιο ΑΠΑΙΣΙΟ ηχο keyboards το καλυτερα μαλλον...χειροτερα θα ηταν... ;D ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου