Προς το περιεχόμενο

krk rokit 5 monitors...ξεθωριασμένα!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερίζω το forum!

Βρήκα σε ενα μαγαζάκι με προιόντα ήχου τα monitors krk rokit5 και ο μαγαζατορας μου τα αφηνει απο 300 ευρώ που κοστίζουν στο περίπου, 200 ευρώ! Ο λόγος? Εχουν μια μικρή γρατζουνιά στο πλάι αλλα κυρίως τα εχει "φάει" ο ήλιος στην βιτρίνα και το woofer απο κιτρινο που ηταν, εχει γίνει γκρί..! Και ρωτώ λοιπόν αν ξερει καποιος, ειναι ενα απλο ξεθωριασμα του χρώματος η επιρεάζει και καταστρέφει το υλικο του woofer?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει περίπτωση να έχει 'ξεραθει' το ελαστικό υλικό που συνδέει τον κώνο του

μεγαφώνου με το σασί (δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω), ζητησέ να τα

δοκιμάσεις σε μεγάλη ένταση. Βέβαια μπορεί να παίξουν κανονικά αλλά μετα

απο λίγο καιρό να τα τινάξουν, μεγάλο το ρίσκο :-\. Σου δίνει εγγύηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγγυηση να δινει ομως αξιζει να τρεχω μετα για αλλαγη woofer..? Και δεν εχω και εμπειρο αυτι στα monitors να καταλαβω με το που τα ακουσω αν τρεχει κατι. Οποτε δεν θα ασχοληθω... Σε ευχαρηστω για την απαντηση-ενημερωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρχε περίπτωση να τα αγοράσω ακόμα και να τα έδινε για 100 ευρώ.

 

Ο λόγος; Τα monitors τα παίρνεις ακριβώς για να έχεις κάποια αξιοπιστία στο τι ακούς. Αν πάρεις monitors που η αξιοπιστία τους είναι αναξιόπιστη, τότε τι να τα κάνεις;

 

Συμβουλή μου: αν δεν έχεις αρκετά χρήματα για monitors, και όντως θέλεις να πάρεις monitors, περίμενε μέχρι να μαζέψεις αρκετά χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρια αγαπητε,

 

παρτα καινουρια να τα χαρεις.ουτος η αλλλος ενα πραγμα το οποιο μου αρεσει σε αυτα τα μονιτορ ειναι το κιτρινο γουφερακι.ασε που και σαν ηχος για τα λεφτα τους ειναι πολυ καλα.εγω τα ειχα παρει απο τον Νακα για δεσ και εκει τι τιμη σου τα δινουν η αλλιως παραγγελια  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω φιλε μου σου προτεινο να πας να αγορασεις καινουρια!

γιατι ειναι μεγαλο το ρισκο!!!

μαζεψε ακομα λιγα παραπανω χρηματα και μετα θα εισαι αρχοντας!

εγω εχω τα krk rokit rp 6 και μεχρι τωρα ειναι πολυ καλα για τα λεφτα τους! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου