Προς το περιεχόμενο

Fender Strat:Τι 1000,τι 1800,τι 3500!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό πρέπει να οφείλεται αποκλειστικά στο ξύλο του σώματος αφού όλα ατ άλλα είναι ίδια?

Προφανώς, είναι και πιο παχύ το σώμα της deluxe (4.5cm έναντι 4.0cm που έχουν

άλλες). Σε σχέση με μια γιαπωνέζα δεκαετίας που έχω γρατζουνίσει αρκετές φορές

και μπορώ να μιλήσω με σιγουριά η διαφορά ήταν μεγάλη, αρκετά μεγάλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stick it NOW!!!!

Ωραιος ρε SF πολυ ωραιο και κατατοπιστικο thread.

Σε αλλες μαρκες, μπορω να δικαιολογησω μεγαλη διαφορα τιμης στο CS.Λιγο λογω εξωτικων και πανεμορφων ξυλων (βλ. quilt maple tops :o), διαφορετικης ποιοτητας hardware.

Αλλα εδω απο οτι διαβασα θα μενα μακρια. Οχι γιατι ειναι ασχημα οργανα αλλα γιατι τα ρεστα θα μου βγαλουν ενα ακομα ωραιο οργανακι.

 

+1000 Για το Νιτρο της EJ. Οντως μπορεις να καθρεφτιστεις μεσα. Την ειχα δεν την εκτιμησα και την εδωσα για μια LP. Κριμα μου.

 

Παντως απο οσο την επαιξα και προσπαθωντας να την συγκρινω με  την plus deluxe, οχι οσον αφορα τον ηχο, αλλα απο playability και εμφανιση πιστευω οτι η δευτερη την εχει ανετα  ;)

 

Δεν ξερω αν σας το πα αλλα στικ δε θρεντ ναου γκαντεμιτ!!!

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αποριούλα:

 

Τι ακριβώς είναι το quarter sawn μπράτσο και τι το quarter sawn laminated? Πώς μπορείς να καταλάβεις αν μια κιθάρα έχει ένα από τα δύο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως αν θελουμε αν ειμαστε ειλικρινεις τα 1700 ευρω καπελλο ειναι ΠΑΡΑ πολλα,προσωπικα θα θεωρουσα fair μια διαφορα τιμης 800-1000 ευρω απο την EJ.

 

 

ΠΟΙΑ θα επαιρνα εγω αν επρεπε να διαλεξω ΜΟΝΟ μια?

 

μα ΦΥΣΙΚΑ τη HR ,..ειναι ΤΟΣΟ ομορφη!  

 

;D ;D ;D

Έτσι,οι κιθάρες είναι σαν τις γυναίκες..Δε χωράει λογική..

Έτσι κάνουμε όλοι νομίζω,σκεφτόμαστε με τη λογική τα υπολογίζουμε και στο τέλος αγοράζουμε αυτό που λέει η καρδιά μας.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά απολαυστικό thread. :D

Να με συμπαθάς φίλε μου sf, αλλά επειδή ή δεν διάβασα καλά ή δεν κατάλαβα εξίσου, αν και πολύ αναλυτικά τα τεστ, παίζει ν αναβάσεις και κανα κλιπάκι ν ακούσουμε κάτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αποριούλα:

 

Τι ακριβώς είναι το quarter sawn μπράτσο και τι το quarter sawn laminated? Πώς μπορείς να καταλάβεις αν μια κιθάρα έχει ένα από τα δύο?

 

 

 

http://www.wisegeek.com/what-is-quartersawn-wood.htm

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=172738.30

 

σελιδα 4 ;D

 

παίζει ν αναβάσεις και κανα κλιπάκι ν ακούσουμε κάτι?

 

Στο πρωτο ποστ εξηγω ΓΙΑΤΙ δεν το κανω ;)

 

Αλλωστε πιστεψε με & χωρις να θελω να περιαυτολογησω ;D  και stock Harley Benton να μου φερεις για να γραψω μεσα απο τον ενισχυτη και τα μικροφωνα/προενισχυτες που χρησιμοποιω...ΜΑΜΑΤΑ θα ακουστει ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ καλο αρθρο. Αν και διαφωνω καθετα στο οτι ολες οι κιθαρες με γκαζι ακουγονται ιδιες (γκαζι ειναι και το uber metal (ακομα και εδω ομως υπαρχουν διαφοροποιησεις), γκαζι ειναι και ενα απλο overdrive, με το οποιο προσωπικα ακουω τρελες διαφορες)  εντουτοις ολα τα υπολοιπα ειναι ακρως κατατοπιστικα τοσο στο σκελος που αφορα τα specs οσο και στο σκελος που αφορα την οικονομοτεχνικη αναλυση. Ειδικα στο σκελος που αφορα τον ηχο (και δη τους μαγνητες) πραγματικα ο middle μαγνητης της EJ ειναι ο καλυτερος μεσαιος μαγνητης που εχω ακουσει ποτε μου (μεχρι και εγω που ουδεποτε χρησιμοποιω την μεσαια θεση σε στρατ, (την θεωρω την πιο lifeless θεση) δεν μπορουσα να ξεκολλησω. Παρομοιως και τα οσα αναφερονται και για τα υπολοιπα (+1000 για τον bridge της ΕJ).

 

Θελουμε και κλιπακια.  :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ΦΥΣΙΚΑ τη HR ,..ειναι ΤΟΣΟ ομορφη!  

Και γω που όταν έγραψα την άλλη φορά αυτό για το μάτι, νόμιζα ότι θα με είχατε πάρει στο ψιλό.

 

... και stock Harley Benton να μου φερεις για να γραψω μεσα απο τον ενισχυτη και τα μικροφωνα/προενισχυτες που χρησιμοποιω...ΜΑΜΑΤΑ θα ακουστει ;D ;D

ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου