Προς το περιεχόμενο

Laney Vc15 (made in...??)


Adno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

 

Ειμαι στη φαση να παρω καλο ενισχυτη ενισχυτη για να μπορω να ευχαριστηθω τις κιθαρες μου, δεν εχω ακουσει ακόμα τον laney αλλα η εμπειρία μου με την εταιρεία μέχρι τώρα είναι εξαιρετικά θετική.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει που φτιάχνονται αυτοί οι ενισχυτές. Η εταιρεία είναι αγγλική αλλά δεν ξέρω αν και αυτοί οι μικροί λαμπάτοι φτιάχνονται εκεί.

 

Επίσης όποιος εχει να προτείνει κάποιον λαμπάτο στα 15 μεχρι 30 watt(μεχρι 500-600 ευρω με το ζορι) ας το κάνει, σίγουρα μετράει το αυτί αλλα και μια γνώμη είναι πάντα χρήσιμη, α παίζω με μια tele και μια strat και γουσταρω να νιώσω λίγο σκάσιμο και άπειρο twang γιατι με το τρανζιστορ έχω ξενερώσει. Παίζω rock γενικα και κανα instrumental που και που.

 

Α ξέχασα να πω ότι θα χρησιμοποιώ πετάλι οπότε δε με νοιάζει τόσο να έχει distortion ο ενισχυτης.

 

Αυτα.

Βασίλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tele, Strat, twang, INSTRUMENTAL και σκάσιμο με 500-600 ευρώ... υπομονή, αγγελίες και Fender Silverface...  τα watt ίσως είναι λίγο περισσότερα.... minimum 50watt.

 

Αν δεν νιώθεις καλά με τις παλιατζούρες.... θα βρεις με λιγότερα από 500ευρώ Fender HR Deluxe, Blues Jr, Peavey Classic 30 κτλ χωρίς βέβαια να φτάνουν το επίπεδο από τις παλιατζούρες!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει που φτιάχνονται αυτοί οι ενισχυτές

 

Everything is made in China, except Chinese food. ;D

 

αυτη τη στιγμη στις αγγελιες υπαρχουν ενα καρο υπεροχοι ενισχυτες για αυτπ που ψαχνεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάξε και στα θέματα του ΝοιΖ... θα βρεις πολλές πληροφορίες... περίπου κάθε εβδομάδα υπάρχει παρόμοιο θέμα! .......πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

made in UK τουλάχιστον ο  vc15-110 old English white  που πήρα εγώ . και είχα και άψογη τιμή και εξυπηρέτηση σε ένα μαγαζι που δεν είχα σε μεγάλη υπόληψη . Πάνε χρόνια απ το  thread ?  τώρα το είδα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρε το μάτι μου στις αγγελίες εναν kustom defender. Απίστευτος ενισχυτής, έχει όλα όσα θες. Τον έχει ένας φίλος μου με στρατ και έχει απίστευτη παρουσία, σκάσιμο και καθαρά.

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωχ... λέω κι εγώ τόσα λίγα ποστ καινουριο θα είναι... :P

 

λέτε ο φίλος που ρωτούσε τώρα να παίζει deathcore με bcrich και krank amps ;D ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Ξεθάβω λίγο το θέμα, τελικά πήρα τον VC30 είναι made in UK και γενικά έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος (αν και το ρεύμα μου τον έχει λιώσει τελευταία όπως ίσως διαβάσετε σε άλλο ποστ). Πάντως ακόμα με tele παίζω φίλε IraklisZS :D .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου