Προς το περιεχόμενο

Ελληνικο ροκ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΙΑ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΝΑ...

 

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΜΠΟΥΜ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΖΟΡΜΠΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΚΟΜΑ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΑ

ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΤΑ ΜΠΛΟΥΖ ΤΟΥ ΠΡΙΓΚΗΠΑ

 

ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΡΟΚ ΚΟΙΝΟ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΠΑΥΛΟ ΡΟΚ ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΗ ΡΕΜΠΕΤΗ ΜΕ ΡΟΚ ΚΙΘΑΡΕΣ ΚΛΠ ΚΛΠ

 

ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ 90 % ΡΟΚ ΚΑΙ 10 % ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟ ΤΟ ΡΟΚ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΕΡΙΧΑΡΑΚΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

 

ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To θέμα δεν είναι πως θέλει το κοινό τον Παύλο αλλά πως γουστάρε αυτός

να εκφράζεται και εγώ πιστεύω ότι και στα << Μπλούζ του Πρίγκιπα>>

ροκ συνεχίζε και έκανε ο άνθρωπος εξαρτάτε τι θεωρείς ροκ. Το θέμα πιστεύω δεν είναι το πόσο πέτυχαν γιατι αυτό μου λέει τι πωλήσεις έγιναν και πέτυχαν εμένα προσωπικά με αφορά το καλιτεχνικό αποτέλεσμα εκφρασης που θεωρώ ότι ήταν αρκετά ροκ.

την ποιότητα δεν την βλέπεις μόνο από τις πωλήσεις.

και ο Νικόλας ¶σιμος παρεμφερεί τρόπο έκφρασης είχε και χρησιμοποιούσε

και τρίχορδο αυτό συμαίνει ότι δεν ειναι ροκ αλλά κροκ όπως έλεγε και ο ίδιος.

 

φιλικά

brain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΓΩ ΑΚΟΥΩ 90 % ΡΟΚ ΚΑΙ 10 % ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟ ΤΟ ΡΟΚ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΠΕΡΙΧΑΡΑΚΩΜΕΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΕΙΔΗ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

 

ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ

Και αντίστοιχα κάποιες προσπάθειες πέτυχαν φίλε μου. Και αν τα πράγματα ήταν περιχαρακωμένα όπως λες, τότε δεν θα είχαν γίνει καν οι προσπάθειες αυτές και θα στερούμασταν των καλών αποτελεσμάτων τους. Το γεγονός ότι δεν πέτυχαν όλες είναι μάλλον αστείο να το συζητάμε, είναι παράλογο να απαιτούμε κάτι τέτοιο σε οποιονδήποτε τομέα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!1

 

ΠΛΑΚΑ ΠΛΑΚΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ CD ME IAΠΩΝΙΚΟ Μ-ΠΛΟΥΖ!!!!!!!!!

 

ΔΕΝ ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ!!!! :wink:

 

Ναί κι εγώ έχω κάπου θαμένο ένα bootleg των Loudness που λένε κάποια από τα κομμάτια τους στα ιαπωνικά.

 

Οποιος δεν ξέρει τους Loudness είναι μια Metal μπάντα απο την Ιαπωνία που σήμερα αγνοείται η τύχη της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας παρουμε λοιπον ολοι τις Harley βαλουμε τα πετσινα μας, φορεσουμε περουκιες ,για οσους δεν εχουμε μακρια μαλλια ,για να κυνηγησουμε τον Visitor και να τον πλακωσουμε με λοστους αφου δεν ειναι ροκ 8)

 

Παιδια σημασια δεν εχει τοσο το στυλ της μουσικης που αρεσει στον καθενα.Σημασια εχει εαν αυτο που ακους σε αγγιζει και ξερεις γιατι σε αγγιζει.

Εγω προσωπικα ακουω περισσοτερο Blues&Soul απο 60'-70'.

Το ελληνικο ροκ δεν εχει τις βασεις του στο πατερα του ροκ που ειναι το Βlues και γι'αυτο πιστευω οτι ακουγεται πολυ ψευτικο.Σχεδον κανεις δεν φροντισε να κοιταξει λιγο πισω στην ιστορια του ροκ(εννοω τωρινες μπαντες).Πολλα παιδακια πιστευουν οτι πισω απο τα ξυλινα σπαδια,τις τρυπες κλπ δεν υπαρχουν αλλα group.Mε αλλα λογια αν δεν γνωριζεις το παρελθον δεν κατεχεις το παρον και δεν κατακτας το μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θανατος στον visitor!! :lol:

Ρε αντε σοβαρευτητε λιγο. Μουσικη ειναι μια, βεβαια παντα υπαρχουν και η ακραιες και ηλιθιες περιπτωσεις που πρεπει να τις κατακρινουμε. Οχι ομως να πεσουμε να σε φαμε. Ποτε κανενας δεν ειπε οτι το Noiz ειναι ροκ και μονο. Ειναι τα παντα και ολοι ειναι ευπροσδεχτοι. Γι'αυτο αντι να "περνεις ματι" κανε ενα Login και παρε μερος ενεργα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BRAIN' date=' ΑΣΤΟ ΧΑΛΑΣ ΤΟ ΣΑΛΙΟ ΣΟΥ. ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ ΚΛΙΣΕ.

 

ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΟΠ ΚΑΙ ΛΑΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΤΕΤΟΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ. ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΥΛΑ.

 

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝΕ ΝΑ ΜΕ ΦΑΝΕ.

 

[/quote']

 

Χμμμμμ εγώ θα έλεγα να του κάνομε Voodoo την ημέρα του πάρτυ. Τι λέτε;

 

Δεν αφήνουμε τις βλακείς λεω εγω;

 

Είμαστε μια χούφτα άνθρωποι και διχαζόμαστε για ποδόσφαιρα μουσική και πολιτική.

Για αυτό και μας θεωρούν οι άλλες χώρες εύκολα θύματα!

Γουστο και καπέλο του καθενός είναι να ακούει ότι θέλει. Το ότι κάποιος προτιμάει να ακούσει αυτό που κάποιοι από εμάς θα το πούμε karaoke ή κονσερβα κτλ κτλ νομίζω ότι είναι δικό του θέμα.

 

Απλά συμφωνώ στο ότι υπάρχει μια αρρωστημένη κατάσταση στα παρασκήνια της ελλινικής μουσικής σκηνής. Δεν μηλάω για τα κγρουπάκια που εμφανίζονται σε μαγαζιά ερασιτεχνικά και πολλές φορές χωρίς κάν δισκογραφική δουλειά αλλά για αυτό που βλέπω ότι για το Σάκη Κουβά, για τη Φαρδύ, για τον Τελάρα κτλ κτλ κάποιοι κόβουν φλέβες.

Αυτό όμως συμβαίνει σε όλους τους μουσικούς χώρους. Οχι μόνο σε αυτό που λέμε γαβ γαβ ή ποπ ή λαϊκό αλλά και στους Rock κύκλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου