Προς το περιεχόμενο

Alesis Fusion


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσεκάρεται εδω.

 

http://www.fusionsynth.com/

 

Σιγουρα δεν ειναι στα επιπεδα του Oasys αλλα δεν εχουν και την ιδια τιμη.

Στον Θωμα

HD8 - 2380 euro

HD6 - 1990 euro

Στην ελλαδα ερχεται αυριο απο την αντιπροσωπεια.

Περιμενω να το ακουσω απο κοντα αλλα απο τα specs βλεπω μια πολυ τιμια προσπαθεια απο την Alesis.

 

Την γνωμη σας παρακαλω ;

 

 

 

:D

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ματια στο video της παρουσιασης του fusion.

 

http://www.sonicstate.com/news/shownews.cfm?newsid=1924

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκάρεται εδω.

HD6 - 1990 euro

Την γνωμη σας παρακαλω ;

:D

 

[κολημένος mode]

Αφού έφτασες εκεί δίνεις άλλα 150 και πέρνεις το andromeda

[/κολημένος mode]

 

 

Αστιεύομαι. Πάντως τα reviews που διάβσα σε διάφορα σαιτς δεν έγραφαν και τα καλύτερα. Το πολυδιαφημιζόμενο πιάνο του ας πούμε είχε αντικρουόμενες κριτικές. Αν δε χρειάζεσαι το sequencer, τους ήχους μπορεις να τους βρεις και καλύτερους ακόμα από διάφορα CDs, και καλά softsynths.

Ολα αυτά βέβαια ΧΩΡΙΣ να έχω παίξει μαζί του. Οτι διαβάσει στο internet και στα manuals του. Τώρα αν εσύ βρεις στις γεννήτριες και τα φίλτρα του τον ήχο που έψαχνες μια ζωή...ΚΟΛΟΡΙΖΙΚΟ και θέλουμε review. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπα οτι θα το αγορασω, απλα ειπα οτι ειναι μια πολυ καλη προταση για καποιους που θελουν ενα καλο workstation. Μακαρι να ειχα τα χρηματα να επαιρνα το OASYS και να ξεμπερδευα γιατι θελω να ξεμπλεξω απο τους υπολογιστες,τους βαρεθηκα. Θελω να τους χρησιμοποιω οσο λιγοτερο γινεται γιατι με εχουν κουρασει(τα λεω αυτα ενω εχω ριξει γυρω στα 12000 euro στο studiaki μου).

Ειπα απλα οτι το Fusion δινει παρα πολλα σε πολυ καλη τιμη. Δεν δινει οσα το OASYS αλλα το βαζω στην ιδια περιπου κατηγορια ως προς αυτα που προσφερει, δηλαδη να παρεις ενα ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΡΓΑΝΟ και εκτος απο τα live να το δουλεψεις οσο περισοτερο μπορεις στην παραγωγη και το fusion σου δινει αυτη την δυνατοτητα.

 

Φυσικα μετα την Korg και την Alesis περιμενω και της υπολοιπες,Yamaha,Rolland,Kurzweil και ισως καποιες αλλες, να βγαλουν μηχανηματα αντιστοιχων δυνατοτητων, επεκτασημα,λειτουργικα και ΟΜΟΡΦΑ(βλεπε OASYS,και οχι το ΝΕΚΟ της ΟPEN LABS), ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ.

Τερμα οι κακοι drivers, το latency, τα κοληματα. Τι ποιο ωραιο να ανοιγεις το μηχανημα και να εχεις ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απο αυτα που χρειαζεσαι γα να δουλεψεις καλα και να τα εχεις στα χερια σου ξεροντας οτι απλα μονο θα δουλευεις. Τετοια μηχανημα ειναι το OASYS, τετοιο και το FUSION.

 

Για μενα ειναι ετσι τα πραγματα, δεν ξερω ποσοι συμφωνουν μαζι μου, και φυσικα δεν εχω κατι με τους υπογιστες γιατι με αυτους βασικα δουλευω οπως ολοι μας.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου