Προς το περιεχόμενο

Φεύγει ο Frusciante από τους Peppers?


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Frusciante ποτέ δεν κατάλαβα πως απέκτησε όνομα και αναγνωρισιμότητα! Πολύ λίγος κιθαρίστας, τραγικός ως παράφωνος στα live.... Ξέρω ότι πολλοί τον συμπαθούν και θα με κράξουν, αλλά τι να κάνουμε, πήρα το ρίσκο :P :P :P

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

άλλο βιρτουόζος .. άλλο συγκροτηματίας  ;)

 

Σαφως,βεβαια θα πρεπει να αντιμετωπισουμε με συμπαθεια τους επικριτες του Frusciante γιατι απλα δεν εχουν κατανοησει οτι το σημαντικοτερο πραγμα για να παει μπροστα ενα γκρουπ ειναι η ΧΗΜΕΙΑ μεταξυ των μελων του & μετα τα υπολοιπα.

 

Με αλλα λογια το ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ που θα "τσεκαρει" ενα συγκροτημα στο εξωτερικο οταν ειναι να προσλαβει ενα νεο μελος ειναι οι μουσικες του ικανοτητες (στα πλαισια της λογικης βεβαια δεν λεω οτι ο καθε ασχετος μπορει να μπει σε ενα γκρουπ επειδη ειναι ωραιος τυπος)

 

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να ακουσω κομματια των RHCP παιγμενα απο τους επικριτες του.....

 

Ελπιζω βεβαια να ειναι καλυτεροι απο τον Navaro ο οποιος αν και 2344 φορες πιο "παιχταρας" απο τον John τα ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕ κανονικα την περιοδο που επαιζε μαζι τους...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να ακουσω κομματια των RHCP παιγμενα απο τους επικριτες του.....

 

Ελπιζω βεβαια να ειναι καλυτεροι απο τον Navaro ο οποιος αν και 2344 φορες πιο "παιχταρας" απο τον John τα ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕ κανονικα την περιοδο που επαιζε μαζι τους...

 

Καλά τώρα κι' εσύ...δεν ζητάς καλύτερα να πέσει το έλειμμα της χώρας 8 μονάδες σε έναν χρόνο; Πιο εύκολο είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας τον Frusciante σαν το μεγαλύτερο είδωλο μου,τον άνθρωπο που με έκανε να ξαναπιάσω την κιθάρα που είχα παρατήσει για 7 χρόνια και που με ενέπνευσε να γράψω δικιά μου μουσική,μπορώ να πω ότι εδώ και 3-4 μέρες που διάβασα τα διάφορα άρθρα, έχω ξενερώσει τη ζωή μου!!!!!!! Δεν είναι μόνο ότι θα λείψει σαν κιθαρίστας από το συγκρότημα.Ο Josh Klinghoffer παίζει εξίσου καλά.Πιο πολύ θα λείψει σαν συνθέτης, καθώς οι περισσότερες επιτυχίες των Peppers είναι δικές του μελωδίες.Μην σχολιάσω και τα φωνητικά του που έδιναν ένα διαφορετικό-ιδιαίτερο τόνο στα τραγούδια.Όπως και να'χει,ελπίζω να μην σταματήσει ποτέ να βγάζει τη solo δουλεία του(το Empyrean το θεωρώ από τα καλύτερα album που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια.)

 

+10000000

 

Για τους άπιστους σαν εμένα υπάρχει κανονισμένο live στις 29 Ιανουαρίου. Επίσης το ότι ο Klinghoffer γράφει μαζί τους δε συμαίνει ότι ο άλλος έφυγε, και o Rodriguez Lopez έγραψε στο S.A. Και τέλος το να βγαίνει ένας δημοσιογράφος και να υποστηρίζει ότι φεύγει επειδή βαρέθηκε το star system την στιγμή που ετοιμάζει supergroup με τους παραπάνω κυρίους είναι λίγο άτοπο!

 

Σρέντερς! Κράξτε τώρα είναι ευκαιρία! Προτίνω να κάνετε και γκρούπ στο facebook "συχαίνομαι κι εγώ τους κουλούς και παράφωνους κιθαρίστες" για να ανεβάσετε λίγο ακόμα την τεστοστερόνη σας!

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να ακουσω κομματια των RHCP παιγμενα απο τους επικριτες του.....

 

Όχι όλα! Μόνο 2 θέλω εγώ! Under the bridge και Soul To Squeeze! Και αυτό είναι πρόκληση!  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέμε την γνώμη μας για έναν επώνυμο κιθαρίστα, οκ αφήνω την πληθυντικό, όταν λέω την γνώμη μου για έναν επώνυμο κιθαρίστα ΔΕΝ τον συγκρίνω με τον εαυτό μου! Προφανώς!!! Δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός, ΔΕΝ έχω άφθονο χρόνο για κιθάρα, ίσα ίσα ξεκλέβω λίγες ώρες για να συντηρηθώ στο όργανο, ΔΕΝ είμαι Super Star όπως αυτός ΟΥΤΕ κονομάω τα απίστευτα ποσά που κονομάει ο κύριος Frusciante!!

 

Αυτό όμως δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να τον κρίνω! Ούτε είμαι υποχρεωμένος να πω ότι είναι παιχταράς επειδή απλά ΔΕΝ είναι! Τώρα στο τριπάκι Shredder vs ευρηματικού κιθαρίστα και τεχνικής εναντίον χημείας ΔΕΝ επιθυμώ να μπω!!!!

 

Τον συγκεκριμένο κιθαρίστα τον θεωρώ τραγικό!!!! Τόσο απλά!!!  ;) ;) ;) ;)

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Frusciante ποτέ δεν κατάλαβα πως απέκτησε όνομα και αναγνωρισιμότητα! Πολύ λίγος κιθαρίστας, τραγικός ως παράφωνος στα live.... Ξέρω ότι πολλοί τον συμπαθούν και θα με κράξουν, αλλά τι να κάνουμε, πήρα το ρίσκο :P :P :P

 

Αυτο πρεπει να το ποσταρεις στο θεμα με τις αιρεσεις.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

 

Ελπιζω βεβαια να ειναι καλυτεροι απο τον Navaro ο οποιος αν και 2344 φορες πιο "παιχταρας" απο τον John τα ΔΟΛΟΦΟΝΗΣΕ κανονικα την περιοδο που επαιζε μαζι τους...

 

+10000

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+10000000

 

 

Σρέντερς! Κράξτε τώρα είναι ευκαιρία! Προτίνω να κάνετε και γκρούπ στο facebook "συχαίνομαι κι εγώ τους κουλούς και παράφωνους κιθαρίστες" για να ανεβάσετε λίγο ακόμα την τεστοστερόνη σας!

Όχι όλα! Μόνο 2 θέλω εγώ! Under the bridge και Soul To Squeeze! Και αυτό είναι πρόκληση!  ;)

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέμε την γνώμη μας για έναν επώνυμο κιθαρίστα, οκ αφήνω την πληθυντικό, όταν λέω την γνώμη μου για έναν επώνυμο κιθαρίστα ΔΕΝ τον συγκρίνω με τον εαυτό μου! Προφανώς!!! Δεν είμαι επαγγελματίας μουσικός, ΔΕΝ έχω άφθονο χρόνο για κιθάρα, ίσα ίσα ξεκλέβω λίγες ώρες για να συντηρηθώ στο όργανο, ΔΕΝ είμαι Super Star όπως αυτός ΟΥΤΕ κονομάω τα απίστευτα ποσά που κονομάει ο κύριος Frusciante!!

 

Αυτό όμως δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να τον κρίνω! Ούτε είμαι υποχρεωμένος να πω ότι είναι παιχταράς επειδή απλά ΔΕΝ είναι! Τώρα στο τριπάκι Shredder vs ευρηματικού κιθαρίστα και τεχνικής εναντίον χημείας ΔΕΝ επιθυμώ να μπω!!!!

 

+1... προσωπικά δεν τον θεωρώ καθόλου τραγικό, αντιθέτως πιστεύω πως είναι ταλαντούχος, αλλά θεωρώ πως χάθηκε και αναλώθηκε υπερβολικά στην προσπάθειά του να αναπτύξει το δικό του στυλ, το οποίο αν ήμουν μάγειρας θα έλεγα πως είναι ένα γλυκό που δεν έδεσε... Όσον αφορά στα υπόλοιπα, ξαναέχουμε πει πως το να έχεις μια κριτική ικανότητα δεν συνεπάγεται πως έχεις και τη δυνατότητα να κάνεις κάτι καλύτερο. Πχ. εγώ ασχολούμαι φανατικά με το σινεμά των περασμένων δεκαετιων. Όταν βλέπω μια ταινία πατάτα, είναι ανάγκη να ισχυριστώ πως θα έφτιαχνα μια καλύτερη? Καταλαβαίνω πως το αμάξι ενός κολλητού μου είναι ένα μαύρο χάλι... θα κατασκεύαζα καλύτερο? Πριν πω ότι πχ. το S.A.G.A.P.O. είναι ένα έκτρωμα, θα πρέπει απαραίτητα να δείξω το CV μου με τα megahits εκατομμυρίων δολλαρίων?

 

Κι ακόμη κι αν όντως έκανες κάτι καλύτερο, θα αναιρούσε αυτό την αξία εκείνου που κατέκρινες?

 

Όσον αφορά στην παρουσία του στους RHCP, ανήκω κι εγώ στην κατηγορία "από πίτα που δεν τρως, τι σε νοιάζει κι αν καεί", χωρίς να σημαίνει βέβαια αυτό πως δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους. Θα ήθελα όμως να ρωτήσω αν βρίσκετε συγγένεια και σύγκριση στο παίξιμό του με αυτό του Lopez που είδα πως συζητήθηκε προηγουμένως. Το ξέρω πως η αναφορά έγινε επειδή έχουν συνεργαστεί - δεν ρωτάω αυτό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν υπάρχει σεβασμός και κατανόηση και κυρίως όταν δεν υπάρχει αντίληψη τι άλλο να πεις! Όταν κρίνεις, κρίνεις με βάση τα δικά σου κριτήρια τα οποία δείχνουν και μέχρι που φτάνει ο ορίζοντας σου!

 

Βαρέθηκα να ασχολούμαι με το θέμα frusciante, μακάρι να φύγει στην τελική για να απολαμβάνουμε εμείς οι λίγοι τις solo δισκάρες του ποιο συχνά! Αι σηχτίρ!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου