Προς το περιεχόμενο

Φεύγει ο Frusciante από τους Peppers?


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Bumpity bump.

 

Υποθέτω πως αναμένεις δική μου απάντηση (λόγω αναφοράς των TMV)... Συγγένεια βρίσκω μεταξύ τους στο παίξιμο, ειδικά δε όταν παίζουν μαζί, αλλά υπάρχει η διαφορά στις εγκεφαλικές συχνότητες!  ;D

Εννοώ το πιο χαοτικό stoner-o-καμμένο μυαλό του Lopez που φαίνεται σε διάφορες μουσικές φάσεις του, έναντι του πιο "στρωμένου/δομημένου" τρόπου γραφής του Frusciante. Όχι ότι δεν έχουν κι οι δύο τις ακριβώς αντίθετες μουσικές τους στιγμές, απλά εγώ το βλέπω κάπως έτσι, και φυσικά επαναλαμβάνω πως δεν έχω ασχοληθεί εκτενώς με κανέναν από τους δύο κυρίους και τις μπάντες τους. Εξακολουθώ όμως να πιστεύω πως η χημεία τους στους mars volta ήταν κάτι ξεχωριστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εξακολουθώ όμως να πιστεύω πως η χημεία τους στους mars volta ήταν κάτι ξεχωριστό.

 

Ναι αλλά δεν έρχεται ο lopez στους peppers  ;D

 

Ο Josh εχει γράψει σχεδόν σε όλους τους δίσκους του frusciante μετα το shadows και έχουν κάνει και μαζί τους φοβερούς Ataxia! Eκτός από κιθαρίστας είναι και εκπληκτικός ντράμερ!

 

Τώρα για το αν διαφέρουν σαν κιθαρίστες, ψάξε και βρες το "you come and go like a pop song" των bicycle thief. Εκεί παίζουν και οι δύο, δεν θα καταλάβεις ποιος παίζει που! ;D Βέβαια τότε ήταν μικρός και φαινόταν οι επιρροές του, αργότερα εξελίχθηκε και η δουλειά του με την PJ και Gnarls Barkley είναι πολύ καλή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

December 16th, 2009

 

When I quit the band, over a year ago, we were on an indefinite hiatus. There was no drama or anger involved, and the other guys were very understanding. They are supportive of my doing whatever makes me happy and that goes both ways.

 

To put it simply, my musical interests have led me in a different direction. Upon rejoining, and throughout my time in the band, I was very excited about exploring the musical possibilities inherent in a rock band, and doing so with those people in particular. A couple of years ago, I began to feel that same excitement again, but this time it was about making a different kind of music, alone, and being my own engineer.

 

I really love the band and what we did. I understand and value that my work with them means a lot to many people, but I have to follow my interests. For me, art has never been something done out of a sense of duty. It is something I do because it is really fun, exciting, and interesting. Over the last 12 years, I have changed, as a person and artist, to such a degree that to do further work along the lines I did with the band would be to go against my own nature.  There was no choice involved in this decision. I simply have to be what I am, and have to do what I must do.

 

Sending love and gratitude to you all.

 

Νομιζω οτι πιο ωραια και τιμια εξηγηση δεν θα μπορουσε να δωσει κανενας.

 

Μεγαλωσε το παλικαρι και θελει να κανει κατι παραπανω απο το να "ροκαρει" δεν βλεπω κατι το μεμπτο σε αυτο ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πιο ωραια και τιμια εξηγηση δεν θα μπορουσε να δωσει κανενας.

 

Μεγαλωσε το παλικαρι και θελει να κανει κατι παραπανω απο το να "ροκαρει" δεν βλεπω κατι το μεμπτο σε αυτο ;)

 

+1000000

 

Άντε περιμένουμε τον επόμενο δίσκο τώρα!  :)

 

p.s. Ο Rick Rubin τον έφαγε! Αν διαβάσει κανείς συνεντέυξεις που έδωσε για το empyrean παντού πετάει μπηχτές!...... "and being my own engineer."  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000000

 

Άντε περιμένουμε τον επόμενο δίσκο τώρα!  :)

 

p.s. Ο Rick Rubin τον έφαγε! Αν διαβάσει κανείς συνεντέυξεις που έδωσε για το empyrean παντού πετάει μπηχτές!...... "and being my own engineer."  ;D

 

;D ;DΠλάκα πλάκα και εμένα μου εκανε εντύπωση αυτή η φράση  ;D

Είχε όντως κακές σχέσεις με τον Rubin????

 

Έδωσε μία πολύ ειληκρηνή και τίμια εξήγηση.Μπράβο του.Βέβαια ακόμα δεν έχω συνιδειτοποιήσει ότι οι Peppers θα υπάρχουν χωρίς αυτόν...είμαι πολύ περίεργος να δώ τι θα ακολουθήσει, αλλά κρίνοντας από το λίγο που έχω δεί τον Josh θα είναι κάτι καλύτερο από την Νavato εποχή... :P

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως πολύ ωραία δήλωση.

 

Εγώ πάλι δεν ανησυχώ, εάν συνεχίσουν οι peppers και δεν ασχοληθούν με προτζεκτ ο καθένας εδώ κ εκεί, κάτι καλό θα βγει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ο Frufru έφυγε και καλά έκανε.

Κανείς δεν μας λέει όμως κύριοι. Η κενή θέση θα βγει στο Ιντερνετ ή και εδώ αδιαφάνεια;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται να βιαστεί γιατί οι Peppers έχουν live σύντομα και πρέπει να αρχίσει πρόβες με την μπάντα :) http://www.rollingstone.com/rockdaily/index.php/2009/11/10/dave-matthews-red-hot-chili-peppers-wilco-to-honor-neil-young-at-musicares-concert/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου