Προς το περιεχόμενο

Φεύγει ο Frusciante από τους Peppers?


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ω ναί! Καιρός ήταν επιτέλους!

 

Μπας και πάρουν κανέναν κιθαρίστα της προκοπής! Ειδικά εδώ μέσα έχουμε αρκετούς υποψήφιους που τον πατάνε κάτω!

 

Αυτος ο  Klinghoffer την βαραει σωστα τη ΛΑ φιλος?

 

Αλλοιως να παρουν εμενα που εχω και πτυχιο απο το ΩΔΕΙΟ ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κρίμα αν συμβαίνει αυτό... Μου αρέσει πολύ ο Frusciante προσωπικά. Τώρα, βέβαια από την άλλη, αν είναι να μένει χωρίς να το θέλει, καλύτερα ας φύγει και για τον ίδιο, και για την μπάντα, αλλά και για τους fans.

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικη μου γνωμη οτι ο Frusciante ειναι "λιγος" για τους RHCP κυριως σε αρκετα live...Δεν ξερω εαν εχει να κανει με τις κακες του συνηθειες αλλα ετσι μου φαινεται... Συμφωνοι οτι γραφει κομματια, αλλα ενας Φανκας με @@ θα εγραφε εξισου καλα και θα εχωνε ακομα περισσοτερα.  Πιστευω οτι ακομα και χωρις αυτον οι RHCP δεν θα χαθουν... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να χωσω ...αλλα δε μπορω..γιατι εδω μεσα επιτρεπεται να χωσεις μονο σε οσους παιζουν πανω απο 2 νοτες την βδομαδα. Οι αλλοι ειναι καλλιτεχνες!! ;D

 

Περα απο τις κακιες μου κ παρ'οτι ο συγκεκριμενος πρεπει να παραδεχτω πως ταιριαζει ηχητικα με την μπαντα, κατι μου λειπει... Κι εχει να κανει προφανως με τα γουστα μου κ τα αυτια μου, οποτε θα συμφωνησω με τον κυριο πολ απο πανω. Μου φαινεται λιγος παιχτικα. Η μπαντα εχει το μεγεθος να βρει καποιον πολυ καλυτερο. (Κι αν ειναι κι ολας να τους τραβηξει σε προ Γκαλιφορνικαησον καταστασεις... Ισως ξαναγινω οπαδος.)

 

Πριν κραξετε, γουστα ειναι αυτα...

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και συμφωνώ με τον playloud, πάντα οι peppers (όσο άκουγα τέλος πάντων) ήταν οι γνωστοί λοιποί κι ο Frusciante, και δεν ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα με τον αντικαταστάτη του. Αλλά γενικά δεν είμαι fan, μάλλον περιστασιακός ακροατής ( ;D) οπότε...

 

 

edit: Ας φύγει να πάει μόνιμα στους Mars Volta. Τον προτιμώ εκεί! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας τον Frusciante σαν το μεγαλύτερο είδωλο μου,τον άνθρωπο που με έκανε να ξαναπιάσω την κιθάρα που είχα παρατήσει για 7 χρόνια και που με ενέπνευσε να γράψω δικιά μου μουσική,μπορώ να πω ότι εδώ και 3-4 μέρες που διάβασα τα διάφορα άρθρα, έχω ξενερώσει τη ζωή μου!!!!!!! Δεν είναι μόνο ότι θα λείψει σαν κιθαρίστας από το συγκρότημα.Ο Josh Klinghoffer παίζει εξίσου καλά.Πιο πολύ θα λείψει σαν συνθέτης, καθώς οι περισσότερες επιτυχίες των Peppers είναι δικές του μελωδίες.Μην σχολιάσω και τα φωνητικά του που έδιναν ένα διαφορετικό-ιδιαίτερο τόνο στα τραγούδια.Όπως και να'χει,ελπίζω να μην σταματήσει ποτέ να βγάζει τη solo δουλεία του(το Empyrean το θεωρώ από τα καλύτερα album που έχω ακούσει τα τελευταία χρόνια.) Ήδη ακούγεται βέβαια ότι ετοιμάζει νέο συγκρότημα με τους cEvin Key και Danny Carey.Αυτή η φωτογραφία βγήκε το προηγούμενο ΣΚ.

2ciiloy.jpg

 

Όσο αναφορά τον Josh,τον έχω παρακολουθήσει στους Ataxia, Warpaint και τις διάφορες δουλείες που έκανε με τον Frusciante και πιστεύω ότι είναι πολύ καλός μουσικός και με το ότι ξέρει drums,κιθάρα,μπάσο,πλήκτρα νομίζω θα δώσει πολλές ιδέες γα φρέσκια μουσική στους Peppers.Απλά,παρόλο που είναι χρόνια φίλος με τους Peppers και έχουν κάνει και περιοδεία μαζί, νομίζω δεν θα μπορέσει να δέσει η χημεία τους τόσο καλά όσο με τον Frusciante.

Εδώ είναι ένα jam του Josh με τους Peppers:

 

ΥΓ: Αυτό που με ξενερώνει πιο πολύ είναι που δεν θα μπορέσω τελικά να τους δω live με τον Frusciante.Πάει το μεγαλύτερο μου όνειρο. >:(

 

ΥΓ2: Αν και είναι ψιλοστανταρ η αποχώρησή του από το συγκρότημα,επίσημη ανακοίνωση δεν έχει βγει ακόμα οπότε όλα αυτά παραμένουν φήμες.Θα ελπίζω μέχρι την τελευταία στιγμή!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακουσα οτι δοκιμαζουν και αυτοι(οπως και ο Οζζυ) καποιον Ελληνα μιας και υπαρχουν και ριζες στην μπαντα.

 

παει το μυαλο σας πουθενα????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι χθες το βραδυ με πηρε τηλεφωνο ο Hot, ο πεπερ o τσιλι και ο ρεντ λειπαν, και μου εκανε επισημη προταση αλλα το σκεφτομαι.. τι λετε να παω?! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακουσα οτι δοκιμαζουν και αυτοι(οπως και ο Οζζυ) καποιον Ελληνα μιας και υπαρχουν και ριζες στην μπαντα.

 

παει το μυαλο σας πουθενα????

 

ισως δεν προσεξες τι εγραψα παραπανω.

 

ΕΜΕΝΑ θα παρουν γιατι παιζω πολυ γρηγορα και εχω τελειωσει ΩΔΕΙΟ,ενω η ικανοτητα μου (επειδη ειμαι καλυτερος φανκας και απο τον James Brown) να γραφω 6 νο.1 το δευτερολεπτο θα τους κανει παλι την πρωτη μπαντα στον πλανητη...μαλιστα χθες στο τηλ. ο Flea μου ειπε: "filos esy ise POLIS eno o John LIGOS".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου