Προς το περιεχόμενο

Φεύγει ο Frusciante από τους Peppers?


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βεβαια η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να ακουσω κομματια των RHCP παιγμενα απο τους επικριτες του.....

 

Το να κρινεις καποιον με βαση τις προσωπικες σου αποψεις και γουστο ειναι θεμιτο. Δεν πιστευω οτι κανενας ειπε εδω μεσα οτι ειμαι καλυτερος η πιο πολυς απο τον Frusciante. Γι'αυτο αλλωστε αναφερθηκα υποθετικα σε καποιον αλλο βαρβατο φανκα, και δεν θεωρω τον ευατο μου βαρβατο φανκα, ουτε καν το δευτερο δηλαδη... Οταν λεμε πχ. "δεν μου αρεσει αυτος ο ποδοσφαιριστης της Ρεαλ" σημαινει οτι "εγω παιζω καλυτερα απο αυτον"; ;D

 

Όταν κρίνεις, κρίνεις με βάση τα δικά σου κριτήρια τα οποία δείχνουν και μέχρι που φτάνει ο ορίζοντας σου!

 

Δηλαδη με βαση ποια κριτηρια θα επρεπε να κρινει καποιος; Με βαση αυτα που εχει διαβασει ή εχει ακουσει απο αλλους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν δεν υπάρχει σεβασμός και κατανόηση και κυρίως όταν δεν υπάρχει αντίληψη τι άλλο να πεις! Όταν κρίνεις, κρίνεις με βάση τα δικά σου κριτήρια τα οποία δείχνουν και μέχρι που φτάνει ο ορίζοντας σου!

 

 

Σεβασμός υπάρχει απεριόριστος, που είδες ότι δεν υπάρχει σεβασμός? Δεν σε σεβάστηκα? Είπα ότι δεν έχεις αντίληψη επειδή σου αρέσει ο Frusciante? Ίσα ίσα εσύ είπες ότι δεν υπάρχει αντίληψη και κατάλαβες μέχρι που φτάνουν οι ορίζοντές μου....

 

Και να σου πω κάτι με θίγει αυτό που λες και απαιτώ συγνώμη!!!!! Εγώ μίλησα για τον Frusciante ΟΧΙ για εσένα!!!!

 

 

Στην τελική μάθετε να σέβεστε τις γνώμες των άλλων!!  ΕΛΕΟΣ πια......

Κάποιοι να είναι μονίμως στο απυρόβλητο και για τους υπόλοιπους όσα πάνε και όσα έρθουν.... κρίμα....

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτο αλλωστε αναφερθηκα υποθετικα σε καποιον αλλο βαρβατο φανκα, και δεν θεωρω τον ευατο μου βαρβατο φανκα, ουτε καν το δευτερο δηλαδη..

 

μια απορια μονο,γιατι πρεπει να ειναι...φανκας?

 

κατα την ταπεινη μου γνωμη η μουσικη των Peppers απεχει ετη φωτος απο το πραγματικο funk (o drummer τους π.χ. παιζει τοσο καλα funk οσο και τσιφτετελι ;D,συνεχεια μπροστα απο το beat παιζει),μια κλασσικη πανκ-ροκ μπαντα που εχει καποια κομματια με funk-syncopation ειναι οι Peppers,οχι ομως και funk μπαντα.... :o

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέμε την γνώμη μας για έναν επώνυμο κιθαρίστα, οκ αφήνω την πληθυντικό, όταν λέω την γνώμη μου για έναν επώνυμο κιθαρίστα ΔΕΝ τον συγκρίνω με τον εαυτό μου! Προφανώς!!!

Όσον αφορά στα υπόλοιπα, ξαναέχουμε πει πως το να έχεις μια κριτική ικανότητα δεν συνεπάγεται πως έχεις και τη δυνατότητα να κάνεις κάτι καλύτερο. Πχ. εγώ ασχολούμαι φανατικά με το σινεμά των περασμένων δεκαετιων. Όταν βλέπω μια ταινία πατάτα, είναι ανάγκη να ισχυριστώ πως θα έφτιαχνα μια καλύτερη? Καταλαβαίνω πως το αμάξι ενός κολλητού μου είναι ένα μαύρο χάλι... θα κατασκεύαζα καλύτερο? Πριν πω ότι πχ. το S.A.G.A.P.O. είναι ένα έκτρωμα, θα πρέπει απαραίτητα να δείξω το CV μου με τα megahits εκατομμυρίων δολλαρίων?

+1 και καθόλου σχετικό με τον Frusciante

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μωρε να συμφωνησω αλλα το να χαρακτηρισεις εναν τοσο εξωφρενικα πετυχημενο μουσικο "εντελως ασχετο" η "απαραδεκτο" ειναι λιγο αστειο (δηλ.οι υπολοιποι ειναι λαλακες που τον εχουν στη μπαντα?).

 

αλλο το "δεν μου αρεσει" και αλλο το "απαραδεκτος".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τον άνθρωπο τον άκουσα λαιβ, ούτε παράφωνος ήταν, ούτε λίγος, ούτε τίποτα.

Η μεγάλη μούρη πάντως στους RHCP είναι ο παρακάτω κύριος :P

 

157965213_c7bc25057e.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όταν μιλώ για ένα μουσικό, πάντα τον συγκρίνω με τον εαυτό μου, όπως και όλοι σας άλλωστε.

 

Και δεν εννοώ το αν είναι βιρτουόζος ή αν είναι "τυπάς" ή όλα αυτά τα υπερφίαλα.. αλλά το αν η σχέση του με αυτό που κάνει έχει κάποια ουσία.

 

Με αυτό - και μόνον αυτό - το κριτήριο, ελπίζω ότι κάποια μέρα θα μου εξηγήσει κάποιος χριστιανός για ποιο λόγο μία μπάντα που υπάρχει εξ' αιτίας του MTV θεωρείται σύμβολο οποιουδήποτε πράγματος εκτός από το ιδεώδες ότι "ναι, όλοι μπορούμε να παίζουμε ημίγυμνοι, να πλακώνουμε που-και-που τους κάμεραμέν (Flea=ο απόλυτος μαλάκας), να τρυπιόμαστε, και (αφού βεβαίως γίνουμε εκ/χοι) να βγάζουμε και "ενδοσκοπικούς δίσκους" (πάσα για εσένα αυτή η φράση, evris)".

 

Το κακό δεν είναι ότι θα φύγει ο Φρουτάπιάνετε, αλλά ότι θα μείνουν οι υπόλοιποι...

 

(Fleamail σ' αγαπώ, μην τα παίρνεις)...

 

:) :) :) :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μία μπάντα που υπάρχει εξ' αιτίας του MTV

 

αν δεν απατωμαι η μοναδικη εμπορικα επιτυχημενη ενεργη μπαντα που ΔΕΝ υπαρχει εξ'αιτιας του MTV ειναι οι Nick Cave & the Bad Seeds... ;D (αλλα και αυτους αν δεν ειχαν κανει το κλιπ με την Μινογκ δεν θα τους ηξεραν παρα μονο τα ρεμαλια του Βερολινου... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για ποιο λόγο μία μπάντα που υπάρχει εξ' αιτίας του MTV θεωρείται σύμβολο οποιουδήποτε πράγματος εκτός από το ιδεώδες ότi

 

 

 

Γιατί έβγαλαν μερικά πάρα πάρα πολύ καλά άλμπουμ (imo).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν απατωμαι η μοναδικη ενεργη μπαντα που ΔΕΝ υπαρχει εξ'αιτιας του MTV ειναι oi Nick Cave & the Bad Seeds... ;D

 

Έτσι είναι φίλε.

Από το κόσμο της ροκ, έτσι είναι.

 

Γι' αυτό το ρίξαμε στη τζαζ, στη κλασσική, τα δημοτικά, τα νησιώτικα, τους αμανέδες και οτιδήποτε άλλο.. για να γλυτώσουμε από αυτό τον ωκεανό μαλακίας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου