Προς το περιεχόμενο

Φεύγει ο Frusciante από τους Peppers?


RogerWaters15

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά τέτοιες κουβέντες έκανα με τους φίλους μου όταν ήμουν ψιλοπιτσιρής και έφυγε ο Dickinson απ'τους Maiden και χάσαμε τη Γη κάτω απ'τα πόδια μας  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

 

Ο Frusciante στο Noiz είναι κάτι όπως η αριστερά στην Ελλάδα. Αν σου αρέσει, έχει καλώς. Αν όχι, το βουλώνεις, γιατί δεν σε παίρνει.

 

Sorry, κύριοι, αλλά ο βασιλιάς ΕΙΝΑΙ γυμνός...

 

???  ???  ???

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Εμ να μη πεις τότε "όπως όλοι σας άλλωστε". :P

 

+1 Καλό είναι να μην γενικεύουμε!!!  ;)

 

 

Έχω την εντύπωση πάντως πως ο fleamail αναφερόταν σε σεβασμό στον Frusciante και το έργο του αν και φαντάζομαι θα το διευκρινίσει και ο ίδιος.

 

Στα περί σεβασμού ίσως! Στα περί αντίληψης και οριζόντων ακόμα περιμένω...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς που υπήρξαν (και υπάρχουν) κάποιοι που καθόλου ιερό χώρο δεν θεωρούν τη μουσική και αποπατούν εντός του ασυστόλως και κάνουν τους -κατά τη γνώμη αρκετών-καραγκιόζηδες. Ειδάλλως, δεν θα χαμε το rock n roll...

 

Φίλε μου, δεν ξέρω τι θεωρείς εσύ rock n roll και ποιος θεωρείς ότι το παίζει. Σκέψου όμως σε παρακαλώ το εξής: πιστεύεις ότι αυτά που βλέπεις από το MTV είναι υλικό που "καταπατά τους κανόνες"; Ή μήπως βλέπεις "καραγκιόζηδες";

 

Ή μήπως βλέπεις "καραγκιόζηδες" μόνο όταν είναι η Beyonce, αλλά βλέπεις "καταπάτηση των κανόνων" όταν βλέπεις τους RHCP;

 

Περίεργο, διότι οι ιθύνοντες του MTV φαίνεται να πιστεύουν ότι ο ίδιος μαλάκας βλέπει και τους μεν και τους δε, και αν κρίνουμε από το πόσο επιτυχημένο είναι το MTV, τότε μάλλον οι ιθύνοντες έχουν δίκηο.

 

Το rock n roll, ποτέ δεν είχε σχέση με το MTV, είναι απόλυτα εξορισμένο, όπως άλλωστε και όλα τα μουσικά είδη εκτός από τις mainstream γελοιότητες (εκτός από κάποια φάση στα μέσα της δεκαετίας του '90, όπου επιχείρησαν να δείξουν μερικά πράγματα alternative υλικού, πριν τα παρατήσουν).

 

Επίσης, μάλλον δεν έχεις δει φωτογραφίες των πρωτοπόρων του rock n roll, οι οποίοι είναι όλοι ΚΥΡΙΟΙ, και καθόλου "καραγκιόζηδες" σαν τη φωτό του παν-μαλάκα που έβαλε η Εύη από πάνω.

 

@ Evilnye

Είπα "όπως όλοι άλλωστε" διότι κανένας μας εδώ μέσα (ή σχεδόν) δεν έχει επάρκεια προσωπικών επαφών με μουσικούς της παγκόσμιας σκηνής ώστε να ξέρει πραγματικά τι σκέπτονται και πως φέρονται και πως αξιολογούν. Οπότε - όσο και αν σε ξενίζει - τα πάντα τα συγκρίνεις με τον εαυτό σου ή - ακόμη χειρότερα - με την εικόνα που ψευδεπίγραφα έχεις για κάποιον άλλο... δηλαδή πάλι με τον εαυτό σου.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ο Zappa μου άρεσε (και αρέσει) πολύ ............

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Frusciante στο Noiz είναι κάτι όπως η αριστερά στην Ελλάδα. Αν σου αρέσει, έχει καλώς. Αν όχι, το βουλώνεις, γιατί δεν σε παίρνει.

 

Sorry, κύριοι, αλλά ο βασιλιάς ΕΙΝΑΙ γυμνός...

 

....τραγικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεκτές όλες οι απόψεις. Για μενα δεν αλλαζει κατι η μουσικη και το στυλ του αποτελουν μεγαλη πηγη εμπνευσης. Πειτε οτι δεν σας αρεσει και τελειωσε το θεμα, αλλα αν δεν δινετε και σημασια γιατι γραφετε και το απλωνετε τοσο πολυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύεις ότι αυτά που βλέπεις από το MTV είναι υλικό που "καταπατά τους κανόνες"; Ή μήπως βλέπεις "καραγκιόζηδες";

 

γιατι παιζει και μουσικη το MTV? :o

 

Γιατι οποτε το ανοιγω βλεπω κατι κακασχημες ξεκολιαρες να ξεκατινιαζονται και κατι πανηλιθιους πασιβλακες μαντραχαλαδες με κοντοβρακια να κανουν skateboard! ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς;

 

Εμ.. και εσύ.. θες να καταλάβουν ΔΥΟ πράγματα την ίδια ημέρα;

Δε ξέρουμε και τι ψηφίζει ο Φρουφρούτσης να κάνουμε και λίγο πλάκα...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι παιζει και μουσικη το MTV? :o

 

Γιατι οποτε το ανοιγω βλεπω κατι κακασχημες ξεκολιαρες να ξεκατινιαζονται και κατι πανηλιθιους πασιβλακες με κοντοβρακια να κανουν skateboard! ;D

 

ΠΑΝΣΩΣΤΟΟΟΟΣ... Those were the days, my friend...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου