Προς το περιεχόμενο

Ενα ακομα θεμα για παραγγελια Thomann


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω.

Σημειωνω οτι κοιταξα οτι θεμα ανεφερε την λεξη thomann, και δε βρηκα παρομοιο με το δικο μου. Please don't kill me αμα κανω λαθος :D.

 

Λοιπον, το βραδυ της 15ης Δεκεμβριου, εκανα την πρωτη μου παραγκελια απο thomann. Τα παντα ηταν in stock την ωρα της παραγκελιας.

 

Μεχρι το μεσημερι(περιπου) της 16ης, η παραγκελια δεν ειχε μπει ακομα στο συστημα. Τα λεφτα ομως ειχαν τραβηχτει απο την πρωτη στιγμη απο την καρτα μου.

Οταν με το καλο μπηκε στο συστημα το μεσημερι της 16ης, σκεφτηκα "Οκ,λογικο, εχει δουλεια. Δεν αργησε". Το confirmation mail του Αγκελοπουλου ηρθε κανονικα.

Απο τοτε και μεχρι σημερα ακομα, η κατασταση ειναι "Not yet processed - Order will soon be commissioned and shipped."

 

Λιγο νωριτερα σημερα προσεξα οτι το delay που ειχα στην παραγκελια ξαφνικα εγινε "available in short notice, 2-5 days". Το πρωι(κατα τις δεκα) που ειχα κοιταξει ξανα, ηταν in stock κανονικα.

 

Οι ερωτησεις μου:

1)Γιατι ξαφνικα εβγαλε ετσι το delay? Σκεφτηκα οτι μπορει να ηταν το τελευταιο κομματι, και αφου το πηρα εγω, να εγινε ετσι. Αλλα αμα ηταν ετσι, δε θα ειχε γινει απο την στιγμη που μου εδειχνε την παραγκελια στο site, δηλαδη περιπου μια μερα νωριτερα απο οταν το εβγαλε?

2)Για να προχωρησει η παραγκελια πρεπει να απαντησω στο confirmation mail, και καλα οτι ειναι σωστα τα στοιχεια, ή δεν ειναι απαραιτητο για να προχωρησουν οι διαδικασιες?

 

Σημειωση: Τα λεφτα ειχαν τραβηχτει απο την καρτα απο την πρωτη στιγμη, πριν ακομα δω την παραγκελια στο site.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτο το "πηρα το τελευταιο κομμάτι", παίζει που και που. Το ίδιο συνέβει και σε παραγγελία μου απο το Playback.com και εχει ξαναναφερθει ως φαινόμενο  στο thomann. Εφόσον έκανες παραγγελία, το αντικείμενο υπάρχει στις αποθήκες τους και περιμένει να πακεταριστει. Ειναι και γιορτες, καταλαβαίνεις οτι τα ξωτικά του γερμανού έχουν ξεθεωθεί στο αμπαλάρισμα.

Παίζοντας με τον πόνο σου να σου πω οτι η καλύτερη τακτική ειναι αυτή που ακολούθησε ενας γνωστός μου. Στην φορμα παραγγελίας δηλωσε ως ονοματεπώνυμο "Chuck Norris". Σε 3 λεπτά τα πακέτα ήταν σπίτι του. Εννοείται πως έστειλε απειλητικό μήνυμα στο θωμά για την αργοπορία και δεν έδωσε φιλοδώρημα στους ετοιμοθάνατους καταιδρωμένους διανομείς.

Και όχι, δεν νομίζω οτι απαντας στα email με τα στοιχεια σου παρα μονο εαν δεν ειναι σωστά. Αναμονή και καλές γιορτές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε το εχω παθει και εγω , παραγγελνω on stock την επομενη on request στελνω email απαντηση διαθεσιμη η κιθαρα σε 20 ημερες

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, με όλο το σεβασμό προς το πρόσωπό σας, γιατί πιστεύετε ότι δίνουμε μία δεκάρα τσακιστή για τα προβλήματα που μπορεί να έχετε με τον Τόμαν;

 

Ειδικά εσύ ωρέ Dave, είναι δυνατό να ρωτάς εμάς γιατί σου έβγαλε το delay ή γιατί σου έβγαλε το flanger;

 

Μα το Θεό, θα αρχίσω να ανοίγω threads με τα προβλήματα που έχω με τα αθηναϊκά σουπερμάρκετ, αν συνεχιστεί αυτή η ιστορία...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, με όλο το σεβασμό προς το πρόσωπό σας, γιατί πιστεύετε ότι δίνουμε μία δεκάρα τσακιστή για τα προβλήματα που μπορεί να έχετε με τον Τόμαν;

 

εμένα με ενδιαφέρει, και γι' αυτό διαβάζω το τόπικ

 

εσύ, γιατί το διαβάζεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ συμφωνώ με τον POW.

Ελεος ρε παιδιά... Κάθε μικροπρόβλημα με τον Thomann...

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσύ, γιατί το διαβάζεις;

 

+10

 

Δε νομιζω οτι οταν εκανες την πρωτη σου παραγκελια απο το εξωτερικο να μην ειχες καμια απορια για τη διαδικασια...

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου