Προς το περιεχόμενο

Ακούω γνώμες για την MOTU ULTRALITE MKIII HYBRID


kuiz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..

 

Ενδιαφέρομαι για την MOTU ULTRALITE MKIII HYBRID και θα ήθελα να μου πείτε

1 )  την γνώμη σας για αυτή την κάρτα..

 

Έχω macbook pro απο τα κανούρια μοντέλα με την sd card & firewire και θα ήθελα να μου πείτε ( αν γνωρίζετε βέβαια )

2 ) μήπως θα έχω πρόβλημα με αυτη την κάρτα με το γνωστό θέμα '' τσιπακι texas instrument !!  >:( ''  ???

 

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση σε κάρτα ήχου με αυτα τα λεφτά ( 490 euro ) είναι δεκτή..

 

Ευχαριστώ.... ;D

'' Experimentation Connecting Musicians... ''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε αποψη δεν εχω.Ενδιαφερομαι ομως και εγω να μαθω γιαυτη την καρτα.

Σαυτα τα λεφτα παιζουν και οι 1) focusrite saffire pro 40-pro 24 kai 2) tc impact twin.

Για την δευτερη ενω φαινεταi καλη, υπαρχει το πλεον γνωστο προβλημα της tc με τους drivers της.

Aν κανεις εχει αποψη ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτή τη κάρτα έχω εδώ και ένα χρόνο, μόνο πού δεν είναι η Hybrid.

Είδα μεγάλη διαφορά σε σχέση με τη άλλη που είχα, έχει όγκο και τρέχη

μιά χαρά και στα δύο Mac μου χωρίς προβλήματα. Το μόνο κακό αν θέλεις

για εμένα είναι οτι έχει λίγο δύσκολο μενού. Και εγώ ήταν να πάρω ή τη

μοτου ή τη saffire αλλά χωρίς κάποιο λόγο επέλεξα τη μοτου. Και οι δύο

ειναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φοβερη κάρτα η Motu Ultralite mk3 με πολλές εξοδους/εισοδους και παλι καλά οχι RCA !

 

Τωρα που αναβαθμισανε και τα drivers δε θα χεις προβλημα ουτε σε Mac (το τρεχω σε Logic Pro) ουτε σε pc (32 ή 64bit)

 

 

Στη θέση σου θα περίμενα λιγάκι να έρθει και δω (στην Ελλαδα προς το παρόν μεχρι και στην αντιπροσωπεια μοναχα η mk3 η παλιά εχει μεινει - μονο firewire) ή θα παραγγελνα απο thomann.de την εχει σε καλή τιμη (δωρεαν τα μεταφορικά)

 

Η νεα Ultralite MkIII Ηybrid  , έχει το καλό οτι τρέχει και σε USB (πάνω κάτω και αναλογα με το ποσο επιβαρυμένο ειναι το συστημά σου 480mbps) και σε Firewire (400mbs σταθερά)

 

Δε νομιζω υπάρχει αλλη καρτα ήχου με δυνατοτητα επιλογής USB ή Firewire

 

ασε δε που η εν λόγω σε ποιότητα και σε εξόδους/εισόδους ειναι αρκετά καλυτερη απο άλλες ακριβότερες

 

βέβαια με 50 ευρώ λιγότερα βάζεις εσωτερική καρτα μια RME HDSP 9632 και καθάρισες αλλα ενα πράμα το να και ενα τ'αλλο

 

καλη σου τυχη σε οτι και αν επιλέξεις φιλε και καλές επιτυχίες ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

γεια χαρα παιδια ,

 

με ενδιαφερει κι εμενα η καρτα,εχω ηδη μια motu traveller και σκεφτομαι νααγορασω την MOTU Ultralite mkIII Hybrid λογω του μικροτερου ογκου μιας και προκειται να χρησιμοποιησω(για πρωτη φορα) ενα πιο portable setup,βασισμενο σε ενα macbook pro.

 

ποιοτικα λοιπον σε σχεση με τη motu traveller θα λεγατε πως ειναι στα ιδια επιπεδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

"ξεθάβω" και "ανασταίνω" το εν λόγω νήμα καθώς τις motu τις γλυκοκοίταγα χρόνια αλλά τώρα ήρθε το πλήρωμα του χρόνου  να αποκτήσω κάποια.

 

Κοιτάω λοιπόν την Mk3 Hybrid αλλά και την Audio Express που είναι περίπου στα ίδια χρήματα και ήθελα να ξέρω αν παρά την ηλικία της (από το 2009?) είναι ακόμα αξιόπιστη για χρήση σε laptop win7 και σε MacBook pro με Sierra.

 

Εννοείται κοιτάω και μεταχειρισμένες λύσεις.

Τι πρέπει να προσέξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου