Προς το περιεχόμενο

Gummy Bear!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Όπα ρε παιδιά, συγνώμη. Γιατί να τα απαξιώσουμε; Επειδή προωθούν παριζάκια; Εδώ οι Rolling Stones προωθούσαν την ηρωίνη! Εδώ ο OZZY που ανέφερε και ο WOW, και πολύ περισσότερο κάτι Deicide κλπ προωθούν τον σατανισμό! Εδώ το 99% της σύγχρονης μουσικής προωθεί την ματαιοδοξία, τη λαγνεία και τα υπόλοιπα θανάσιμα αμαρτήματα. Στο αρκουδάκι θα κολλήσουμε τώρα  ??? 

 

Ωπ... κάτσε... άλλο η στρατευμένη μουσική και άλλο το να τονίζεις μια άποψη που μπορεί να είναι σκανδαλιστική για το ευρύ κοινό, αλλα είναι άποψη. Το πρώτο θέμα είναι απλά μια δουλειά. Υπήρχε πάντα.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για τους Μαζου ειχα πει τη γνωμη μου παλιοτερα :

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=168076.20

 

Αν καποιος βαριεται να διαβασει το παλιο αυτο θεμα και θελει μια συνοψη της αποψης μου πιστεψτε αυτο : βρηκα το θρεντ πατωντας στην αναζητηση τις keywords "καλύτερα πρεζάκιας" ;D ;D

 

Eπί της ποιότητας των παιδικών τραγουδιων, εχω κανει την εξης σκεψη :

Εμεις (οι κοντα 30) μεγαλωσαμε με κινουμενα σχεδια που επαιζαν κλασικη μουσικη και ταινίες που επαιζαν τζαζ. Στο νηπιαγωγειο μαθαιναμε τραγουδακια του τυπου "αχ κουνελακι" και "φευγω για το σπιτι μου, κοκκινιζει η μύτη μου". Yποθετω οτι κατι πηραμε (σαν παιδεια ενα πραμα) απο τα παραπανω και δεν μπορω να μην στεναχωριεμαι οταν μαθαινω απο την ανηψια μου οτι στη γιορτη του σχολειου της (στο νηπιαγωγειο) επαιζαν τα τρεχοντα σκυλαδικα. Επισης, εξοργιστηκα το καλοκαιρι σε μια παραλια που ακουσα ενα πιτσιρικι να τραγουδαει το "μπορεις αποψε να βγεις μ' όλες τις τσουλες της γης".

 

Περα απο τις γραφικοτητες (μου), νομιζω ειναι κατι εμφανες οτι τετοια χυδαιοτητα και κενοτητα που υπαρχει σημερα στο χιουμορ, την "τεχνη" και τα μεσα , ειναι ανευ προηγουμενου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τις γραφικοτητες (μου), νομιζω ειναι κατι εμφανες οτι τετοια χυδαιοτητα και κενοτητα που υπαρχει σημερα στο χιουμορ, την "τεχνη" και τα μεσα , ειναι ανευ προηγουμενου :)

Δεν διαφωνώ απαραίτητα. Αλλά εγώ (41 ετων) π.χ. θυμάμαι ότι, στα περίπου 8-9 μου, είχα μια κασέτα με τη μία πλευρά Θέμη Ανδρεάδη και την άλλη Κώστα Βουτσά (Ντουμπουντουμουζαντουμπουζίτσου...) (μάλιστα κάποιος ανέφερε αυτούς τους δισκους πρόσφατα εδώ και έπαθα πλάκα...) όπως επίσης και πολλές κασσέτες του Χάρυ Κλυν, ιδίως τα bootlegs με τα χοντρά μπινελίκια μέσα...

Δεν είναι καινό φαινόμενο η χυδαιότητα και το κενό χιούμορ. Είναι απλώς ελληνικό.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι'αυτό τις προάλλες μας φιλοδώρησες με τις ρωσίδες/ουκρανές; Για να ανεβάσεις το επίπεδό μας;

 

Προσωπική επίθεση είναι αυτό Gate Keeper;

 

Καλά Χριστούγεννα Mr Mazda

 

:-*

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι με τρομαζει ΠΟΛΥ περισσοτερο η σοβαροφανης & υπερβολικη αυτη αντιδραση στα "φαινομενα τυπου γκαμι μπερ" παρα τα ιδια τα φαινομενα.....

 

Αν οι "ψαγμενοι" & "μορφωμενοι"  ::) Ελληνες δεν βγαλουν το

 

Gurke.jpg

 

απο εκει που η .....μεταπολιτευτικη ψευτοαριστεριστικη πολιτικη ορθοτης τους το εχει βαλει εδω και χρονια....προκοπη δεν προκειται να δουμε....

 

( γιατι με ενοχλουν μονο οι..."μορφωμενοι & ψαγμενοι" & οχι οι....καφροι Ελληναρες?

Μα γιατι αυτοι δεν εχουν ΚΑΜΜΙΑ δικαιολογια...)

 

Το GAMI BEAR ;D ειναι νο.1 ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ,σε ΚΑΝΕΝΑ απο τα ξενα μουσικα φορουμ που συχναζω δεν εχει γινει τοσο τεραστιο θεμα.... & σε καμμια εφημεριδα του εξωτερικου δεν εχει σχολιαστει αρνητικα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομιζω ειναι κατι εμφανες οτι τετοια χυδαιοτητα και κενοτητα που υπαρχει σημερα στο χιουμορ, την "τεχνη" και τα μεσα , ειναι ανευ προηγουμενου :)

 

Blue, σε ξανακάνω quote, για να σημειώσω ότι όταν άνθρωποι που ασχολούνται με την τέχνη έχουν τέτοιο χιούμορ,

τι περιμένεις από τους υπόλοιπους;

 

Φίλος, πέρασαν τα Χριστουγεννα...

Είσαι κάπως...

χμμμ...

θα σε έλεγα καθυστερημένο...

αλλά θα με παρεξηγούσες...

 

:-*

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουπερφανκ, το αντιθετο ξερεις ποιο ειναι ομως ε? ::)

 

το αντιθετο ποιου?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το αντιθετο ποιου?

 

Το αντιθετο της στασης να κατακρίνεις, να ασχολείσαι και ισως να εξοργιζεσαι με φαινόμενα μαζικου ετοιματζίδικου χιουμορ.

 

Το αντιθετο της μεταπολιτευτικής ψευτοαριστεριστικης πολιτικής ορθοτητας ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντιθετο της μεταπολιτευτικής ψευτοαριστεριστικης πολιτικής ορθοτητας ας πουμε.

 

α,ναι φυσικα και το ξερω λεγεται ΕΥΡΩΠΑΪΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΗ ΧΩΡΑ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου