Προς το περιεχόμενο

Gummy Bear!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρκει που υπαρχει αγαπη. Αγαπη και εδαφος γονιμο για δημιουργία. Παρτε κι ενα δειγμα εμπνευσης. Αυτο ειναι ΤΕΧΝΗ! δίχως αστεια!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν υπάρχει αντίθετο. Όλα αυτά είναι το ίδιο πράγμα.

 

 

 

Η Ευρώπη βέβαια είναι σε ακόμα χειρότερη μοίρα, αφού δεν μπορεί να υπερασπιστεί ούτε τον εαυτό της. Σε 30" την έχουν καταστρέψει είτε οι καπιτάλες της δύσης είτε οι κουμούνες της ανατολής.

 

Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι ο κομουνισμός είναι ευρωπαϊκό δημιούργημα, αντάξιο της παρακμής της βιομηχανικής επανάστασης. Όπως και ο φασισμός φυσικά.

 

Σε κάθε όμως περίπτωση μιλάμε για απολυταρχία είτε των εταιριών είτε των ηγετών. Απλά ο καπιταλισμός καμιά φορά, που και που, βάζει και λίγο βαζελίνη.  

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως να παραδεχτούμε οτι οταν η παρουσίαση ειναι αναλογη του προιόντος, τότε έχουμε μια πολύ καλή δουλειά. Θα το εβρισκα πολύ πιο κιτσάτο να παρουσιαζόταν ενας πολτός απο αλέυρι, λίπος & 5%χοιρινά υπολείματα, με καταπρασινα λιβάδια και μπετόβεν. Ως προς το μερος της διαφήμισης, το gummy bear ειναι ευφυέστατο. Μπείτε στη λογική του διαφημιστή που καθισμένος στο γραφείο του μονολογεί "-Πως να παρουσιασω μια μαζα απο σκ..α σε μικρα παιδάκια με επιτυχία?"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι με τρομαζει ΠΟΛΥ περισσοτερο η σοβαροφανης & υπερβολικη αυτη αντιδραση στα "φαινομενα τυπου γκαμι μπερ" παρα τα ιδια τα φαινομενα.....

 

απο εκει που η .....μεταπολιτευτικη ψευτοαριστεριστικη πολιτικη ορθοτης τους το εχει βαλει εδω και χρονια....προκοπη δεν προκειται να δουμε....

 

 

Παρόμοιες συζητήσεις γινόντουσαν και γίνονται και στην Αγγλία (θυμάμαι και παλαιότερα με τα Teletubbies). Η οποία αντιμετωπίζει σοβαρά τα επερχόμενα προβλήματα πλέον στο θέμα της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης. Δεν γνωρίζω καλά στην υπόλοιπη Ευρώπη αλλά φίλοι με ενημέρωσαν ότι και στη Γαλλία αλλά και στη Γερμανία γίνονται αντίστοιχες συζητήσεις σχετικά με την ανησυχία των παιδικών προσλαμβανουσών και από την τηλεόραση και το επίπεδο αυτής σε συνάρτηση με το Ιντερνετ (από το οποίο γνωρίσαμε και το Γκάμι).

 

Δεν είναι η "μεταπολιτευτικη ψευτοαριστεριστικη πολιτικη ορθοτης τους" που όλοι οι 40something συνεχώς κοπανάνε ξεχνώντας πως ΜΟΝΟ αυτοί την θυμούνται από την εφηβική απόρριψη των 80's καθότι πλέον δυστυχώς έχει εξαφανιστεί ως έννοια αλλά και ως αντίβαρο.

Και ας έχουν πάντα ακομπλεξάριστο δίκιο a priori.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως προς το μερος της διαφήμισης, το gummy bear ειναι ευφυέστατο. Μπείτε στη λογική του διαφημιστή που καθισμένος στο γραφείο του μονολογεί "-Πως να παρουσιασω μια μαζα απο σκ..α σε μικρα παιδάκια με επιτυχία?"

 

Νομίζω ότι ο Tthawth είναι ο πιό εύστοχος απ' όλους...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τρίχρονος γιος μου ξετρελαίνεται με τον Gummy. Η δεκάχρονη κόρη μου δεν ξέρει πού να κρυφτεί όταν τον ακούει. Τα συμπεράσματα δικά σας ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατι ρε παιδια να ακουσει ΓκαμμυΜπεαρ το παιδι για να γουσταρει?

Στην ζωη μου ημουν και ειμαι παντα ΣΚΛΗΡΟΠΥΡΗΝΙΚΟΣ οπαδος της "παιδικοτητας".

Αλλα μηπως πιο ποιοτικες επιλογες δεν υπαρχουν?

Μηπως θα χαλαγε το μεσο εστω Αγγλακι παιδακι το:

 

I want to tell you a story

'Bout a little man if I can.

A gnome named Grimble Gromble.

And little gnomes stay in their homes,

Eating, sleeping, drinking their wine.

 

He wore a scarlet tunic,

A blue-green hood, it looked quite good.

He had a big adventure

Amidst the grass, fresh air at last.

Wining, dining, biding his time...

 

And then one day...

Hooray, another way for gnomes to say

Ooh my...

 

Look at the sky, look at the river.

Isn't it good?

Look at the sky, look at the river.

Isn't it good?

 

Winding, finding places to go.

 

And then one day

Hooray, another way for gnomes to say

Ooh my ooh my...

 

 

Aπλα το θεμα ειναι οτι σημερα ο,τι παιζεται στην τηλεοραση γινεται μοδα.

 

Και δυστυχως για την πλειοψηφια του κοσμου η ΜΟΔΑ ειναι ο ΝΟΜΟΣ.

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν ειναι σοβαροφανεια το να με ενοχλει να τραγουδαει ενα παιδακι το  "ολες τις τσουλες της γης", τοτε ειμαι σοβαροφανης. Μαλλον ειμαι και πνευματικα αναπηρος και τρελλος και ανοργασμικος και πιθανοτατα ευθυνομαι για οτιδηποτε παει στραβα γυρω μου. Ίσως να μην πηγαινει και τιποτα στραβα και να μου φταιει το οτι δεν μπορω να δω οτι ολα πανε μια χαρα.

 

Blue, σε ξανακάνω quote, για να σημειώσω ότι όταν άνθρωποι που ασχολούνται με την τέχνη έχουν τέτοιο χιούμορ,τι περιμένεις από τους υπόλοιπους;

 

Συνειδητοποιησα προσφατα κατι αυτονοητο : τα μελη που συμμετεχουν στο νόιζ εχουν περισσότερες ομοιότητες παρά διαφορές, οποτε περνάω περίοδο ζενίλας (:D) γυρω απο τις αντιπαραθεσεις. Το θεμα εχει σημασια και αφορα τους μουσικους, εστω σαν απλη παρατηρηση των γεγονοτων. Όπως ειχα γραψει και στο παλιότερο θέμα , πρόπερσι Νο.1 χιτς ήταν τα παρατραγουδα της Πανια : αυτο σηκωνει μια αναλυση , προφανως αμπελοφιλοσοφικη, για να ξερουμε τουλαχιστον που βρισκομαστε.

 

Μια αμεση συνεπεια αυτης της στροφης είναι η διαπίστωση οτι η μουσικη αντιμετωπιζεται σαν προϊόν φαστ φουντ. Δεν μπορω να διανοηθω ενα παιδι να θελει να γινει μουσικος για να μπορει να παιξει αυτα τα κομματια (με τον ιδιο τροπο που καποιος δεν θα γινει σεφ για να φτιαξει ενα σαντουιτς). Δεν διαμαρτυρομαι ουτε ειμαι μεντορας της παιδειας για να ορισω τι ειναι ποιοτικο και τι οχι, αλλα το να δεχομαστε άκριτα καθε προσλαμβανουσα μας καθιστα ανημπορους να περπατησουμε. Σε καθε περιπτωση, αυτη ειναι η αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπική επίθεση είναι αυτό Gate Keeper;

 

Μην προσπαθείς να το ανάγεις σε προσωπική αντιπαράθεση προς αποφυγή του θέματος σε παρακαλώ.

 

Δεν υπάρχει αντίθετο. Όλα αυτά είναι το ίδιο πράγμα.

 

 

 

 

Η Ευρώπη βέβαια είναι σε ακόμα χειρότερη μοίρα, αφού δεν μπορεί να υπερασπιστεί ούτε τον εαυτό της. Σε 30" την έχουν καταστρέψει είτε οι καπιτάλες της δύσης είτε οι κουμούνες της ανατολής.

 

Επίσης ας μην ξεχνάμε ότι ο κομουνισμός είναι ευρωπαϊκό δημιούργημα, αντάξιο της παρακμής της βιομηχανικής επανάστασης. Όπως και ο φασισμός φυσικά.

 

Σε κάθε όμως περίπτωση μιλάμε για απολυταρχία είτε των εταιριών είτε των ηγετών. Απλά ο καπιταλισμός καμιά φορά, που και που, βάζει και λίγο βαζελίνη.  

 

 

 

 

Ειλικρινά δεν περίμενα να δω τέτοια φωτό και αναφορές σε καπταλισμό/κομμουνισμό σε θρεντ για τον Gummy Bear. Πολύ δεν πάει; Δε χρειάζεται να φτάνουμε σε τέτοια άκρα για να κάνουμε ενα απλό point...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν περίμενα να δω τέτοια φωτό και αναφορές σε καπταλισμό/κομμουνισμό σε θρεντ για τον Gummy Bear. Πολύ δεν πάει; Δε χρειάζεται να φτάνουμε σε τέτοια άκρα για να κάνουμε ενα απλό point...

 

Εννοείται ότι η συγκεκριμένη φωτογραφία είναι απαράδεκτη.

Υπάρχει κάποιος λόγος για το ότι δεν έχει αφαιρεθεί;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου