Προς το περιεχόμενο

Gummy Bear!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιες γιαγιαδες αγορι μου...αφου ολες στο spa για beauty care ειναι τα απογευματα.... ;D ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D απαιχτος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμεις παιζαμε στην γειτονια και μας προσεχανε οι γιαγιαδες που καθοντουσαν εξω απο τα σπιτια τους και κουτσομπολευανε.

 

Ποτέ.

Κανείς.

Μόνο εμείς.

Και για το σήμερα φταίμε εμείς.

Καλεσμένοι προχθές στο Ψυχικό, οι καλεσμένοι δεν αφήναν τα 5 παιδιά να κατέβουν να παίξουν στον κήπο της πολυκατοικίας γιατι "κυκλοφορούν ανώμαλοι". Οι δύο κυρίες αμέσως κατέφυγαν στις τσάντες τους για τα playstastion/nintendo (σόρρυ αλλά δεν τα ξέρω) που θα ηρεμούσαν τους κανακάρηδες απομακρύνοντας την σκέψη του κήπου και οιαδήποτε "επανάσταση".

"Θα μαι καλό παιδί, αριστος μαθητής .......... "

 

Πήγα εγώ τελικά μαζί τους. Για να κάνω και ένα τσιγάρο χωρίς να λέω niceties  :P.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως...

 

Παρεμπιπτοντως φιλοξενω αυτη την εβδομαδα τους Βερολινεζους φιλους μου με το παιδακι τους και οι ανθρωποι (αλλα και το παιδακι) εχουν παθει πλακα γιατι σε ολα τα σπιτια συγγενων μου που τους εχουμε παρει μαζι μας λογω των..καθημερινων τραπεζομαζωξεων ΟΛΑ τα παιδακια ειναι ΜΟΝΑ τους σε μια γωνια αγκαλια με το NINTENDO & η κορη τους....απλα...δεν ΞΕΡΕΙ τι ειναι ΝΙΝΤΕNDO ;D ;D (το παιδακι θελει να βγει να παιξει εξω μια και ο καιρος ειναι απλα....ασυληπτος για τα γερμανικα δεδομενα και κανενα παιδακι δεν θελει να παιξει μαζι του στον κηπο,α σχεδον ολα τα σπιτια που πηγαμε ειναι σε "πρασινα" βορεια προαστεια & οχι στην "τσιμεντενια" Αθηνα)

 

Μαλιστα η μητερα της με ρωτησε "τα παιδια στην Ελλαδα μαθαινουν...NINTENDO στο..σχολειο?" ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ.

Κανείς.

Μόνο εμείς.

Και για το σήμερα φταίμε εμείς.

Καλεσμένοι προχθές στο Ψυχικό, οι καλεσμένοι δεν αφήναν τα 5 παιδιά να κατέβουν να παίξουν στον κήπο της πολυκατοικίας να παίξουν γιατι κυκλοφορούν ανώμαλοι. Οι δύο κυρίες αμέσως κατέφυγαν στις τσάντες τους για τα playstastion/nintendo (σόρρυ αλλά δεν τα ξέρω) που θα ηρεμούσαν τους κανακάρηδες απομακρύνοντας την σκέψη του κήπου και οιαδήποτε "επανάσταση".

"Θα μαι καλό παιδί, αριστος μαθητής .......... "

 

Πήγα εγώ τελικά μαζί τους. Για να κάνω και ένα τσιγάρο χωρίς να λέω niceties  :P.

 

 

Μονα τους μπορει να μην τα αφηνα κι εγω αλλα ηλεκτρονικα παιχνιδια μεχρι στιγμης δεν παιζουνε μιας και δεν τα γουσταρω καθολου.Συγουρα θα καταιβαινα μαζι τους αλλα σε καμια περιπτωση δεν θα αντικαταστουσα το παιχνιδι με αυτες τις μ#@$@ Το μονο που κανουν μεχρι στιγμης ειναι 1 με μιαμιση ωρα την ημερα DVD και τις υπολοιπες με τα παιχνιδια τους.Σε αυτα ειμαι αυστηρος α α α  ολα και ολα  ;D ;D  (οπως και σε αναψυκτικα πατατακια fast food και τετοια ,ασχετο αλλα το είπα !!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμείς μικρά χωρίς καμία επίβλεψη παίζαμε και ανώμαλοι υπήρχαν και τότε ;P και μαζευόμασταν στις 10. Τώρα αν παίζουν παιδιά έξω στη Ρόδο να σας πω, είμαι μακρυά για να παρατηρώ. Φαντάζομαι κάπου παίζουν.

 

Παρεπιπτόντως, δε φταίει η Nintendo για την κατάντια κανενός παιδιού και να σημειώσω ότι είχα Game Boy και όλη τη σειρά στη συνέχεια από αυτά τα παιχνίδια από πολύ μικρή. δε βγήκα (πολύ) βλαμμένη. :P

 

εχουν τα ΜΙΣΑ υλικα αγαθα απο τον μεσο Ελληνα ,σκεψου οτι απο τα δεκα ζευγαρια με τα οποια κανουμε παρεα στο Βερολινο ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ εχουν τα 2 και μονο τα 3 μενουν σε σπιτι ανω των 70 τμ ....αλλα πιστεψε με περνανε ΠΟΛΥ καλυτερα απο τους "πλουσιους" Ελληνες...

 

Ευχαριστώ για αυτή την επιβεβαίωση :)

Είναι τραγικό το πως σκοτώνεται ο κόσμος για πράγματα που δε χρειάζεται, ή που πρέπει να έχει επειδή πήρε ο γείτονας.

 

Ούτε στο καλλιτεχνικό, ούτε στο εμπορικό, ούτε καν στο φοιτητικό κομμάτι της κοινωνίας. Θέλεις απενεχοποίηση, θέλεις κυνισμός, θέλεις απληστία, θέλεις κοινωνική σοφία, πάρτο όπως θες αλλά η αριστερή (και κατ' επέκταση ψευδοαριστερή) έκφραση (και δεν την συγχέω με τον υπαρκτό σοσιαλισμό / κομμουνισμό) της κοινωνίας μας πνέει τα λοίσθια εδώ και δεκαετίας, πολλώ δε μάλλον η επιρροή της.

 

Μάλλον απέχεις πολύ καιρό από το Πολυτεχνείο :P και όχι δεν εννοώ του 73, του σήμερα λέω. Οι φοιτητές εκεί ζούνε ακόμα στην επανάσταση και όχι την επανάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον απέχεις πολύ καιρό από το Πολυτεχνείο :P και όχι δεν εννοώ του 73, του σήμερα λέω. Οι φοιτητές εκεί ζούνε ακόμα στην επανάσταση και όχι την επανάσταση.

 

Αστο. Ούτε καν το ξεκινάω. Είναι τόσο λυπηρή η κατάσταση εκεί που ούτε καν θα αναφερθώ.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να ξεκινησεις μαυρε...τι να ξεκινησεις που τα παντα ειναι "σαν να μη περασε μια μερα.. ;D"

 

(αλλη μια απορια των Γερμανων φιλων μου:" Γιατι οι Ελληνες φοιτητες εχουν το John Lenon look? ;D, δεν υπαρχουν στην Ελλαδα κουρεια ή ειναι τα ξυραφακια πολυ ακριβα?" ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεγαλύτερο πρόβλημα, κατά τη γνώμη μου, είναι ότι στην Ελλάδα, ακόμη και σήμερα, υπάρχει η αντίληψη οτι η τέχνη, στις περισσότερες εκφάνσεις της, είναι προνόμιο των "αριστερών". Σε καμία περίπτωση δε θέλω να στρέψω τη συζήτηση σε βλακώδεις πολιτικούς διαξιφισμούς, αυτό που θέλω να πω εν κατακλείδει, το κασκόλ και τον μπερέ πρέπει επιτέλους να τα φάει ο σκόρος.

Και το Gummy Bear, όσο εκνευριστικό κι αν είναι, δεν είναι χειρότερο απο αλλά "πολιτικών" μηνυμάτων "παιδικά" τραγούδια που κατα κόρον μαθαίνουμε ως πιτσιρίκια στο σχολείο.

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...από τα ολέθρια σφάλματα που έκανε το δεύτερο τεύχος (sic) της μεταπολίτευσης, είναι που φώναξε και καλά απενεχοποιημένα στο λούμπεν "κι αν είσαι γκάου κι άξεστος και δεν καταλαβαίνεις μία, αυτά δεν σου χρειάζονται μιας κι είσαι λεβέντης. Η καρδιά σου είναι μεγάλη κι μαγκιά σου φτάνει.Προχώρα μπροστά και πάρτα όλα."

 

+1111111.Αθεραπευτο χτικιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου