Προς το περιεχόμενο

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας ντραμερ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συγχωρέστε με αν βγω λίγο εκτός τόπικ....Αλλά γιατί κάτι μέσα μου,μου λεεί οτι αν υπήρχε η σωστή προώθηση(της μουσικής και κατά συνέπεια των μουσικών) ένας απο 4-5 αγαπημενους μας ντράμερ,ίσως και να ήταν Έλληνας :/ Κρίμα...και νόμιζω οτι εχουμε αξιοπρεπέστατους ντράμερς εδώ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οργανοπαιχτικά οι Έλληνες είναι σε πολύ καλό επίπεδο... ειδικότερα δε σε οργανοπαίχτες μουσικών οργάνων που υπάρχουν στη μουσική μας κληρονομιά και παράδοση είμαστε ψηλά σε αξία. Επίσης το "αγαπημένος ντράμερ" δεν νομίζω ότι μπορεί να επηρεαστεί από θέματα προώθησης της μουσικής, καθαρά υποκειμενική άποψη είναι του καθενός τι και ποιος του αρέσει, είτε έρχεται από τα μέρη μας είτε όχι, είτε τον ξέρει ή μάνα του κάτι είτε όχι.

 

Π.χ. ποιοι από το φόρουμ γνωρίζουν τον Gary Novak? Πάνω από το 30-40%; Κι όμως πιστεύω αν τον ακούσουν από κοντά ή δουν συναυλίες του με όσους έχει παίξει κάλλιστα μπορεί να γίνει ένας από τους αγαπημένους τους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το "αγαπημένος ντράμερ" δεν νομίζω ότι μπορεί να επηρεαστεί από θέματα προώθησης της μουσικής, καθαρά υποκειμενική άποψη είναι του καθενός τι και ποιος του αρέσει, είτε έρχεται από τα μέρη μας είτε όχι, είτε τον ξέρει ή μάνα του κάτι είτε όχι.

 

Σίγουρα όχι!Απλά λέω οτι υπάρχει στην Ελλάδα το υψηλό επίπεδο...

 

Π.χ. ποιοι από το φόρουμ γνωρίζουν τον Gary Novak? Πάνω από το 30-40%; Κι όμως πιστεύω αν τον ακούσουν από κοντά ή δουν συναυλίες του με όσους έχει παίξει κάλλιστα μπορεί να γίνει ένας από τους αγαπημένους τους.

 

Τον ξέρω απο τον πατέρα μου(γερόλυκος ντραμερ)...Πράγματι απίστευτος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ. ποιοι από το φόρουμ γνωρίζουν τον Gary Novak?

Εγω τον ξερω απο το "Paint The World" (Chick Corea Elektric Band II), το "The Sixteen Men Of Tain" (Allan Holdsworth) και απο το πολυ καλο "In A Jazz Mood" της δικιας μας Alexia. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα...και νόμιζω οτι εχουμε αξιοπρεπέστατους ντράμερς εδώ....

 

ε,καλα δε βρωμαει και ο τοπος απο καλους ντραμμερ στην Ελλαδα,λιγοι ειναι πιστεψε με (20-30 το πολυ ατομα ειναι εστω και στο 60% του επιπεδου των περισσοτερων ντραμμερ που αναφερονται στο Thread ,οι οποιοι οντως ειναι,οι περισσοτεροι...ΤΕΡΑΤΑ)

 

το μεσο δε επιπεδο (οι ντραμμερ που θα βρεις για να παιξουν στο γκρουπακι σου δηλ.) ειναι δυστυχως ΤΡΑΓΙΚΟ (και απο χτυπημα και απο groove,αγνωστη εννοια στους περισσοτερους... ;D,και απο αισθητικη)....δυστυχως δεν το εχουμε μεσα μας σαν λαος το groove....δυστυχως... :'(

 

παντως η νεα γενια εμφανιζεται βελτιωμενη πρεπει να παραδεχτω..... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,καλα δε βρωμαει και ο τοπος απο καλους ντραμμερ στην Ελλαδα,λιγοι ειναι πιστεψε με (20-30 το πολυ ατομα ειναι εστω και στο 60% του επιπεδου των περισσοτερων ντραμμερ που αναφερονται στο Thread ,οι οποιοι οντως ειναι,οι περισσοτεροι...ΤΕΡΑΤΑ)

 

το μεσο δε επιπεδο (οι ντραμμερ που θα βρεις για να παιξουν στο γκρουπακι σου δηλ.) ειναι δυστυχως ΤΡΑΓΙΚΟ (και απο χτυπημα και απο groove,αγνωστη εννοια στους περισσοτερους... ;D,και απο αισθητικη)....δυστυχως δεν το εχουμε μεσα μας σαν λαος το groove....δυστυχως... :'(

 

παντως η νεα γενια εμφανιζεται βελτιωμενη πρεπει να παραδεχτω..... ;)

 

Σε παραδέχομαι Superfunk. Είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Το groove δεν το έχουμε ρε γαμώτο. Βλέπω εκεί έξω τα gospelάκια τα μικρά και τρελαίνομαι. Είναι καθαρά θέμα κουλτούρας και του τι μαθαίνεις από μικρός.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου