Προς το περιεχόμενο

Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας ντραμερ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 413
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αν και ειμαι ο πλεον αναρμοδιος να μιλαω για drummers, κατα την αποψη μου ο κορυφαιος drummer ειναι ο DANNY CAREY των tool.

o ανθρωπος εχει ξεφυγει απο καθε στερεοτυπο και κλισε της παγκοσμιας μουσικης. μια ενσταση μονο εχω στον ηχο του στο lateralus, o οποιος δεν μου αρεσει καθολου, αλλα μαλλον ειναι θεμα παραγωγης και οχι drummer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.... μια ενσταση μονο εχω στον ηχο του στο lateralus' date=' o οποιος δεν μου αρεσει καθολου, αλλα μαλλον ειναι θεμα παραγωγης και οχι drummer.[/quote']

 

Είχα ακούσει από ηχολήπτη ότι η drums σ'αυτό τον δίσκο έχει γραφτεί με δυο hi-tec μικρόφωνα τοποθετημένα σε κάποια απόσταση απ΄το σετ και κάτι τέτοια περίεργα :!:

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Jaki Liebezeit (can-ο θεός ο ίδιος. όταν άκουσα πρώτη φορά το ege bamyasi δεν μπορούσα να κοιμηθώ απο το σόκ. είχε έρθει στο bios πέρσι αλλά δεν τα κατάφερα να κατέβω να τον δω. επιδραστικότατος)

 

 

-Elvin Jones(παίζει -και- στο a love supreme)

 

 

 

-John McEntire- John Herndon (tortoise,και όποιος τους είδε στο synch το καλοκαίρι θυμάται σίγουρα)

 

 

 

-Rashied Ali(τον άκουσα σε ηχογραφήσεις με την alice coltrane και υπογραμμίζει το φρι τζαζ χάος)

 

 

 

-και απο πρόσφατα πράγματα ο Brian Chippendale απο τους Lightning Bolt(bass and drums duo) τόσο για την νέφτι στον κώλο τεχνική του όσο και για το Performance

(φωτό και info http://www.laserbeast.com/photos/090505/)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Θυμιος Παπαδουλας με άπλετο σεβασμο

Σωτηρης Ντουβας....... χωρις σχολια

και ΟΛΟΙ οι τζαζ και σεσσιον ντραμμερς που υπαρχουν....

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Νίκος Σιδηροκαστρίτης (respect the teacher)

Γιάννης Σταυρόπουλος

Γιώργος Τόλιος

Travis Barker

Jojo Mayer

 

και άλλοι που δε μου'ρχονται τώρα... άμα μου'ρθει και κάνας άλλος θα κάνω edit :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου