Προς το περιεχόμενο

Εικονοκλάστες ;


trolley

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηθελα να σημειωσω οτι δεν χαλαστηκα που δεν σχολιαστηκε το ποστ μου, ειναι αυτονοητο οτι πολλα περνουν ασχολίαστα (και πολυ καλα κανουν).

 

Προσωπικα χαλαστηκα με τη διαπιστωση που εκανα οταν εγραφα εκεινο το ποστ. Συνοπτκα, συμφωνω με αυτα που εγραψε παραπανω ο shelter και αν τελικα εξομαλυνθει το θρεντ, νομιζω οτι υπαρχει υλικο αναπτυξης για να παει στο about noiz.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γ) Δεν χρειάζονται οι Keepers την άδειά μας για διαγραφή

 

Υπενθυμίζω οτι οι Gate Keepers δεν έχουν μπορούν να σβήσουν ποστς μελών.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπενθυμίζω οτι οι Gate Keepers δεν έχουν μπορούν να σβήσουν ποστς μελών.

All mod cons  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χευ!

μερικες σκεψεις και παρατηρησεις και απο μενα!

πρωτα απο ολα μου φαινεται καπως προκλητικο και προσβλητικο αν δεν μας αρεσει η πορεια ενος θεματος να μπαινουμε και να λεμε ''αφηστε τις μαλακιες για να επιστρεψει το θεμα στην σωστη πορεια του''.

ειμαι σιγουρος πως δεν ειναι κατι που θα ελεγε ευκολα κανενας απο τους μοντς η τους γκειτκιπερς και σιγουρα θα υπηρχε ηδη αλλη αντιμετωπιση αν το ειχε πει καποιο απλο μελος!

οποτε αν καποιος πρεπει να ζητησει συγνωμη για μενα εισαι εσυ φιλε wow που οπως εχω πει πολλες φορες σε εκτιμω παρα παρα πολυ απο τα γραφομενα σου!

απλα σαν θεατης και μελος νιωθω καπως προσβεβλημενος απο αυτο το διαρκες ''αισθημα ανωτεροτητας'' που βγαζεις!

 

απο εκει και περα, απλα για την ιστορια να πω πως συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπε ο μπλου, αλλα οπως παντα...περι ορεξεως......!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πάντως πως όσοι σχολιάσαμε ,δεν γράψαμε κάτι με σκοπό να μειώσουμε την αξία του θέματος, απλά κάναμε και λίγο χιούμορ (όχι κάτι πέρα από τα συνηθισμένα).Ο blue είναι ιδιαίτερα αγαπητός και δεν θα είχε κανείς τη διάθεση να τον προσβάλει ,έστω κι έτσι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

 

τωρα καταλαβα τι εγινε ;D

 

Προφανως η gkou νομιζει οτι "η λιστα του μπλου" ειναι μια λιστα που δειχνει τις αποψεις μου για τους παραπανω μουσικους !!!

 

Gkou , ολοκληρο το ποστ μου ειναι αυτο :

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=173327.msg394695#msg394695

 

Μεγαλη παρεξηγησις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αυτό που λέμε εδώ στην επαρχία "Άλλα λέει η θειά μου κι άλλα ακούν τα αυτιά μου" ;D ;D ;D

Ελπίζω να μην σας πειράζει το χούμορ μου (ναι, χούμορ το λένε) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λοιπόν, βγήκα για καφέ με φίλη από παλιό μου ωδείο. Είχα να την δω ΠΟΛΛΑ χρόνια, ο χρόνος όμως την άφησε απείραχτη (μπας και διαβάζει! ;D) κούκλα από πάνω μέχρι κάτω, ένα όνειρο. Φυσικά εγώ παντρεμένος δεν υπονόησα ποτέ ότι (μπας και διαβάζει και η δική μου ;D)...

 

Στο εντελώς σοβαρό λοιπόν, μου έλεγε για το παλιό ωδείο, μεγάλο ωδείο με 750 μαθητές, στην επαρχία. Και θυμήθηκα τις μικρότητες, τα πισομαχαιρόματα κλπ... Δεν τα είχα ζήσει από μέσα, ώντας μαθητής, αλλά και πάλι μεγάλο παίδι ήμουν (φοιτητής) και καταλάβαινα καλά τι γίνεται... Και η κοπέλα μου το επιβεβαίωσε με τα χειρότερα...

 

Και μετά αρχίσαμε να μιλάμε να γίνω διευθυντής εγώ (... δε γίνεται, για την ώρα τουλάχιστον), και τέτοια, και ψιλοτρόμαξα! Λέω απ'έξω μου "πώς θα τα βγάλω πέρα με τα τέρατα του ωδείου, που σε θάβουν πίσω από την πλάτη σου και μετά δε ξέρεις γιατί δε σου λέει κανείς καλημέρα...". Και μετά λέω στο εαυτό μου :"Ναι, αλλά κάτι έχω κάνει <εν είδη παρηγορίας, και σοβαρά τα λέω αυτά).

 

Στο τέλος ήρθα στα συγκαλά μου και σκέφτηκα το νοιζ! Ναι, το νοίζ. Και τις μπυροποσίες. Και όσους έχω γνωρίσει. Και κατάλαβα αμέσως, ότι δεν είναι όλοι όπως μου τους περιέγραφε η κοπέλα. Ότι υπάρχουν άνθρωποι ακομπλεξάριστοι, άνθρωποι εντάξει, που γουστάρουν μουσική και δεν έχουν πρόβλημα. Καλοί άνθρωποι (μου το είπε η γυναίκα μου που σας γνώρισε παίδες)...

 

Τα δείγματα που αναφέρει ο μπλού, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι ακολουθήθηκαν από σορία απαντήσεων, όπως θυμάμαι ότι έχω δηλώσει ότι δε πολυγουστάρω beatles, και ότι βρήκα πετυχημένο το αστείο με το dead horse, και ένα ελάχιστο μάλωμα με τον (Μενέλαο ή Ιγνάτιο, δε θυμάμαι, σορρυ). Έχω δηλώσει και ψιλο αδιαφορία για τον Χατζιδάκη, όπως και για την έμπνευση (με αρκετό μάλωμα με τον Manonsx)... Συμβαίνουν, μία δήλωση γίνεται τέρας, η άμυνα γίνεται φωτιά και τα γραπτά μένουν για να μας θυμίζουν ότι πρώτα κάνουμε preview και μετά post...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χευ!

μερικες σκεψεις και παρατηρησεις και απο μενα!

πρωτα απο ολα μου φαινεται καπως προκλητικο και προσβλητικο αν δεν μας αρεσει η πορεια ενος θεματος να μπαινουμε και να λεμε ''αφηστε τις μαλακιες για να επιστρεψει το θεμα στην σωστη πορεια του''.

ειμαι σιγουρος πως δεν ειναι κατι που θα ελεγε ευκολα κανενας απο τους μοντς η τους γκειτκιπερς και σιγουρα θα υπηρχε ηδη αλλη αντιμετωπιση αν το ειχε πει καποιο απλο μελος!

οποτε αν καποιος πρεπει να ζητησει συγνωμη για μενα εισαι εσυ φιλε wow που οπως εχω πει πολλες φορες σε εκτιμω παρα παρα πολυ απο τα γραφομενα σου!

απλα σαν θεατης και μελος νιωθω καπως προσβεβλημενος απο αυτο το διαρκες ''αισθημα ανωτεροτητας'' που βγαζεις!

 

απο εκει και περα, απλα για την ιστορια να πω πως συμφωνω απολυτα με αυτα που ειπε ο μπλου, αλλα οπως παντα...περι ορεξεως......!

 

 

Διαφωνώ κάθετα.

 

Κοιτάξτε παιδιά... οι προσωπικές συμπάθειες του καθενός σας μου είναι κάτι παραπάνω από γνωστές.. είμαι πολύ καλύτερα ενημερωμένος απ' ότι υποπτεύεστε καίτοι δε συμμετέχω στις μπυροποσίες...

 

Οπότε... αντιλαμβάνομαι για ποιο λόγο ο audiokostas απολαμβάνει κάποιο είδος ειδικής ασυλίας, ακόμη και όταν (συμβαίνει μία φορά το τρίμηνο κατά μέσο όρο) τον πιάνει κρίση λακαμίας και λέει ότι του κατέβει στο κεφάλι...

 

Στη συγκεκριμένη περίπτωση.. και σε σημεία διαλόγου που δεν είναι προσβάσιμα από το σύνολο των μελών, διαβεβαίωσα τον μπλού ότι θα ανοίξω αυτό το thread προκειμένου να δοθεί μία δεύτερη ευκαιρία στη τοποθέτησή του. Δεν απαιτεί κανείς σοβαρότητα από κανέναν - γι' αυτό και δεν ασχολήθηκα όταν είδα ότι ο SF το έριξε στη πλάκα κλπ.

 

ΑΛΛΑ, ο audiokostas, επιδίωξε να αποδώσει το (προσωρινό) έλλειμα σοβαρότητάς του σε ένα ΜΗ-ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ γεγονός: ότι εγώ άνοιξα το thread για να κάνω πλάκα διασκεδάζοντας με τον (βέβαιο, κατά τη γνώμη του) καυγά. Το ίδιο το γεγονός ότι δεν γινόταν κανένας καυγάς του διέφυγε του ανθρώπου.

 

Τώρα, αν εσύ καλείς κόμπλεξ ανωτερότητας, την επιθυμία μου να πετάξω από πάνω μου τη μαλακία που μου πέταξε ο audiokostas,  τότε μάλλον έχεις μπερδέψει τις λέξεις. Και αν νομίζεις ότι θα ζητήσω συγνώμη επειδή κάλεσα τη "μαλακία" ως "μαλακία", μάλλον με περνάς για ανήλικο.

 

ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑΣ : θεωρώ ότι αυτό το θέμα συζήτησης είναι πολύ ωραίο (τα συγχαρίκια στον μπλού βέβαια), και επιμένω ότι πρέπει να σβηστούν οι μπούρδες που γράφτηκαν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου