Προς το περιεχόμενο

Hagstrom vs Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις.Όντως οι greco-tokai είναι κούκλες.Ξέρετε αν τις δίνει κανένας Ελλάδα και συγκεκριμένα Θεσσαλονίκη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ετσι ακριβως και αν καποιο παιδι που μενει αθηνα ενδιαφερεται να παιξει με την δικια μου ειμαι ανοιχτος μονο και μονο γιατι ειναι κριμα να δινετε τοσα η και περισσοτερα χρηματα και να μην αξιζει..

ειμαι σιγουρος πως οποιος την δοκιμασει θα παραγγειλει μια στο καπακι.

μμμμμμμ......νοστιμη η προταση σου!!!! :D

όποτε θέλεις φίλε θα είναι χαρά μου να βρεθούμε να την δοκιμάσεις και να τζαμαρουμε κιόλας.

οι greco δυστυχώς δεν βγαίνουν πια, είναι vintage κομμάτια δεκαετίας 70-80 και τις βρίσκεις μόνο στο ebay μεταχειρισμένες απο 300 μέχρι περίπου 500-600 Ευρώ

είναι εξαιρετικής ποιότητας κατά την γνώμη μου(και όσον τις έχουν δοκιμάσει).

τις προάλλες έφερε ένας φίλος μια vigier (2000 Ευρώ περίπου.. καταπληκτικό όργανο)και κάναμε συγκριτικό τεστ με την greco.

ίσως με πείτε τρελό αλλά το παιδί σκέφτεται να αλλάξει μαγνήτες στην vigier μετα το τεστ.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

humbucker dimarzio..

μοντελο δεν γνωριζω αλλα φανταζομαι καλοι σε τοσο ακριβο οργανο.

οχι βεβαια οτι η κιθαρα του δεν ειναι απιστευτη..να μη λεμε και οτι θεμε.. :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

μπορουμε (προς superfunk μαλλον η ερωηση) να κανουμε και τους δυο humbucker , single coil?

 

κατα ποσο μπορουμε να πετυχουμε τον αντιστοιχο μονοπηνιο ηχο που εχω στην stratocaster μου?

 

ειναι πραγματικα multirole Κιθαρα? κατα ποσο μπορει να πλησιασει πχ τον ηχο της τελε που σου αρεσει .

( οκ οκ ο τροπος που διατυπωσα τις ερωτησεις σηκωνει δουλεμα :) και απαιτηση για διευκρινισεις , αλλα πιστευω οτι με λιγη καλη διαθεση και μπολικη επιεικια (πως γραφεται?) θα καταλαβεται ακριβως τι θελω να ρωτησω)

 

οπως καταλαβατε ψηνομαι για hagstrom ( o sf εχει τον τροπο του να πειθει , πια μερα θα τον λιντσαρουμε!!! :) ),

και ηδη οι φιλοι μου με κοροιδευουν που θελω να παρω κιθαρα που το ονομα της θυμιζει εταιρια στρωματων. :)

ο ενας μαλιστα προσφατα πηρε σε φοβερη ευκαιρια αμερικανικη les paul απο ebay , αλλα μολις την καρφωσαμε σε ενισχυτη (jcm 900 4Χ12 αν θυμαμαι καλα) ηταν σκετη απογοητευση . θελει σεταρισμα τρελο (οι χορδες σερνονταν πανω στην ταστιερα ), και ηχητικα κανεναν δεν ικανοποιησε στο χωρο της δοκιμης .(οποτε περασα κι εγω στην αντεπιθεση)

 

αρα:

Μπορω να εχω μια κιθαρα που να τα κανει ολα σε ικανοποιητικο βαθμο? ή πρεπει να κανω συλλογη απο κιθαρες? μη μου αρχισετε οτι πρεπει να κατασταλλαξω και να ωριμασω μουσικα και τετοια , θελω να παιζω απολα ...!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να εχω μια κιθαρα που να τα κανει ολα σε ικανοποιητικο βαθμο?

 

ΒΕΒΑΙΩΣ & μπορεις λεγεται Fender Telecaster & Fender Stratocaster :wink:

 

H Hagstrom σκιζει αλλα δεν ειναι τοσο ευελικτη οσο οι 2 παραπανω.

 

Μπορεις να σπλιταρεις & τους 2 μαγνητες :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις αλλη κιθαρα οπωσδηποτε μια Fender oι υπολοιπες ειναι για "συμπληρωμα" :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ενας μαλιστα προσφατα πηρε σε φοβερη ευκαιρια αμερικανικη les paul απο ebay ' date=' αλλα μολις την καρφωσαμε σε ενισχυτη (jcm 900 4Χ12 αν θυμαμαι καλα) ηταν σκετη απογοητευση . θελει σεταρισμα τρελο (οι χορδες σερνονταν πανω στην ταστιερα ), και ηχητικα κανεναν δεν ικανοποιησε στο χωρο της δοκιμης .(οποτε περασα κι εγω στην αντεπιθεση)

[/quote']

Βασικα ο ενισχυτης ειναι μαπα.... 8) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου