Προς το περιεχόμενο

Hagstrom vs Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Άν πάντως φτάσουν οι Τσέχικες κιθάρες το επίπεδο των Τσέχων γυναικών βλέπω να έχουμε εμφράγματα... ;)

 

Αυτό το προσυπογράφω......

 

Εμένα με ευχαριστεί το ίδιο να παίζω με τη Gibson, όσο με τη κινέζικη Eastwood μου και με τις no name parcaster μου.

 

Εγώ γιατί νόμιζα ότι οι Eastwood είναι Καναδέζικες?????

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γιατί νόμιζα ότι οι Eastwood είναι Καναδέζικες?????

καναδέζικες...made in China (και οι ακριβές made in Korea)...όπως Tonerider (Αυστραλία) made in China, όπως Guy Laroshe (France) made in Τayland...(αυτό το είδα με τα μάτια μου)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι κατοχος μιας Gibson Les Paul αλλα κατα καιρους πονταρα και σε αλλα "αλογα" της κουρσας.

Ειχα μια edwards gold top την οποια εδωσα και ακομα δε κοιμαμαι τα βραδια απο το να στεναχωριεμαι...(την εχει παρει βεβαια γνωστος στο φορουμ και ελπιζω πως ισως καποια μερα ξαναερθει στα χερια μου,οπως επισης εχω μια prestige custom canada.Και οι δυο φορουσαν dunkans και απλα ΕΣΚΙΖΑΝ.Ομως μια gibson δε παυει ποτε να ειναι gibson και αυτο κατα τη προσωπικη μου αποψη καποια μερα θα αποζημιωσει το κατοχο της αν ερθει η ωρα της μεταπωλησης.Εγω παντως μπορω να πω με σιγουρια πως εμπιστευομαι κιθαρες οχι τοσο "ακριβες" ή γνωστες αρκει να μου κανουν εμενα στα αυτια μου.Ητε λεγονται edwards,prestige,tokai,greco η hagstrom κλπ.Ελπιζω να βοηθησα....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως , αυτη που επαιξα ηταν μεν καλυτερη απο Epi  , αλλα θα ηθελε πολυ να ειναι .....Prs custom SE

Tωρα αν εγω επιασα την χειροτερη που εχει κατασκευαστει  και  αλλος την καλυτερη .....αυτο ειναι αλλο θεμα .

Γενικως , για την τιμη που κινηται ειναι ενα καλο και αξιοπρεπεστατο οργανο ....μεχρι εκει ....

 

 

+1000

 

εστειλα αλλο ενα μυνημα αλλα δε ξερω γιατι δεν εμφανιζεται

ξαναλεω λοιπον οτι δεν θα εβαζα με τιποτα αυτο το οργανο διπλα σε gibson

παντα κρινοντας με τα δικα μου αυτια κ χερια

κατα τα αλλα αξιοπρεπεστατο για την τιμη του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την εφηβεία  μου (είμαι 35 :) ) μου έχω κουραστεί να ακούω  τα ίδια. Οι Gibson είναι Gibson και οι Fender είναι Fender κλπ. Τώρα αυτό είναι κάποιου είδους επιχείρημα;

 

Τότε τα  vintage μοντέλα της Fender βγαίναν στα μισά λεφτά γιαπωνέζικα και όλοι τα απαξιώναν βέβαια και λέγανε "πάρε αμερικάνα, δεν ξέρουν οι ιάπωνες" Και σήμερα ψάχνουμε να βρούμε καμιά γιαπωνέζικη των 80's :)

 

Για ηλεκτρικές κιθάρες συζητάμε, όχι για το ιερό δισκοπότηρο. 6-7 κομμάτια ξύλο που συναρμολογούνται σε ένα εργοστάσιο, έλεος. Σα βλαχοαμερικάνοι κάνουμε, σε λίγο θα λεμε αυτά που λένε οι παππούδες στο Texas, ότι οι ασιάτες δεν μπορούν να φτιάξουν καλές μοτοσυκλέτες...

 

Εγώ απλώς ρώτησα για τις hagstrom γιατί δεν υπάρχουν σε μαγαζί να τις δοκιμάσω. Απαντήσεις του στυλ "όλες οι κινέζικες/μεξικάνικες/κορεάτικες είναι του κ..λου" δε νομίζω ότι βοηθάνε τη συζήτηση.

 

Νίκος

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απλώς ρώτησα για τις hagstrom γιατί δεν υπάρχουν σε μαγαζί να τις δοκιμάσω.

Δεν έχει ο Κουρπής?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει ο Κουρπής?

 

Όχι, ο Κουρμπής φερνει τις Michael Kelly (και γι αυτές έχω ακούσει καλά λόγια). Τις Hagstrom νομίζω δεν τις φέρνει κανείς στην ελλάδα, γιου χαβ του όρντερ φρομ δε γουεμπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και αναφεραται τις Τσεχες

θα μπορω νας σας πω σε μερικες μερες

που ερχονται οι (2)δυο

''στο χωρο σας ...και οτι ηθελε προκυψει''  ;D

πιστευω οτι θα καταφερω να ξεχωρισω τις Τσεχες (διμετρες)

απο τις Κινεζες (πιο μπασμενες).

;D

@μαραθον

για τα παιδια σου αφησε τους καμια κιθαρα δικια σου χωρις πιθανον καμια αξια για να σε θυμουνται και να μην την πουλησουν.

αν θες για επενδυση ...παρε τους κανενα οικοπεδο στο Μαραθωνα.  ;D

 

:)

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καναδέζικες...made in China (και οι ακριβές made in Korea)...όπως Tonerider (Αυστραλία) made in China, όπως Guy Laroshe (France) made in Τayland...(αυτό το είδα με τα μάτια μου)

 

Hello Demetrio:

 

                I see you have NOT received our guitar, it is made in Korea & a set up was done here in Canada before shipping to you. Let me know how you like it.

 

Thanks - Peter

 

Μέσα είσαι.......

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου