Προς το περιεχόμενο

Vst σε YAMAHA DTXPLORER


gradgr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους σας!

εχω μια απορια σχετικα με τον εαν υπαρχει δυνατοτητα να μπορεσω να συνδεσω το

DTXPLORER στο PC μεσω (ή και με καποιο προγραμμα ισως και γινεται με standalone plugin ) Cubase και να χρησιμοποιησω στην ηχογραφηση αλλα και σε μονιτορ ειτε σε συνδεση με κονσολα για παιξιμο σε live ή προβες.

Τωρα απο Vst Addictive Drums & EzDrummer εαν μπορω να προγραμματισω ποιους ηχους μπορω να χρησιμοποιησω και εαν γινεται να κρατιουνται οι επιλογες σαν user preset.

Επεισης εαν θα υπαρχει καποιο πιθανο latency...

απο υλικα εχω στο pc TONEPORT UX2 & EMU1212

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους σας!

εχω μια απορια σχετικα με τον εαν υπαρχει δυνατοτητα να μπορεσω να συνδεσω το

DTXPLORER στο PC μεσω (ή και με καποιο προγραμμα ισως και γινεται με standalone plugin ) Cubase και να χρησιμοποιησω στην ηχογραφηση αλλα και σε μονιτορ ειτε σε συνδεση με κονσολα για παιξιμο σε live ή προβες.

Τωρα απο Vst Addictive Drums & EzDrummer εαν μπορω να προγραμματισω ποιους ηχους μπορω να χρησιμοποιησω και εαν γινεται να κρατιουνται οι επιλογες σαν user preset.

Επεισης εαν θα υπαρχει καποιο πιθανο latency...

απο υλικα εχω στο pc TONEPORT UX2 & EMU1212

Δεν νομιζω οτι θα χεις κανενα προβλημα βεβαια 4gb ram καλο ειναι να χεις και p4 4ghz+,ολοι οι ηχοι προγραμματιζονται αρκει να εχεις τις βιβλιοθηκες με τους ηχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει κανεις πως γινεται ακριβως η συνδεσμολογια?

-βαζω καλωδιο midi out απο DTX στο midi in της EMU1212?

-( ή μηπως MIDI out με adaptor gia USB στην θηρα του PC κατευθειαν? )

-Και μολις τα συνδεσω απο κει περα τι παιζει? κατευθειαν το αναγνωριζει?(ειτε MIDI ειτε USB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεεις ενα midi cable απο την έξοδο του DTX στην εισοδο της κάρτας και εισαι κομπλε!!!και μετα μέσα απο το πρόγραμμα ρυθμιζεις ποια θα ειναι η midi device που κάνει trigger τον ηχο...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-( ή μηπως MIDI out με adaptor gia USB στην θηρα του PC κατευθειαν? )

-Και μολις τα συνδεσω απο κει περα τι παιζει? κατευθειαν το αναγνωριζει?(ειτε MIDI ειτε USB)

καλυτερα να μην το κανεις αυτο.Κοστιζει και καμμια 40ρια ευρω και δεν εχει και ουσιαστικη διαφορα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου