Προς το περιεχόμενο

Τι θα γίνει με τις modeling κιθάρες της line 6;


Dimisas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά. Η εταιρία line 6 έχει αποσύρει τις modeling κιθάρες από τον Αύγουστο. Εννοώ ότι πήγα στο Νάκα και μου είπε ο πωλητής ότι επειδή η εταιρία μάλλον πρόκειται να βγάλει κάτι καινούργιο τις απέσυρε. Έχει φτάσει Ιανουάριος πέρασε μισός χρόνος αλλά από το Νάκα κανένα νέο. Μήπως λέω μήπως ο πωλητής του Νάκα με δούλευε; Μήπως λέω μήπως κάτι παίχτηκε μεταξύ Νάκα και LIne 6 και χάλασε η συνεργασία; Κάτι που δεν το νομίζω γιατί τις πεταλιέρες και τους ενισχυτές της Line 6 εξακολουθεί να τα πουλάει ο Νάκας. Και επιπλέον αν πας στην ιστοσελίδα της line 6 ακόμα διαφημίζουν τις παλιές κιθάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Η εταιρία line 6 έχει αποσύρει τις modeling κιθάρες από τον Αύγουστο. Εννοώ ότι πήγα στο Νάκα και μου είπε ο πωλητής ότι επειδή η εταιρία μάλλον πρόκειται να βγάλει κάτι καινούργιο τις απέσυρε. Έχει φτάσει Ιανουάριος πέρασε μισός χρόνος αλλά από το Νάκα κανένα νέο. Μήπως λέω μήπως ο πωλητής του Νάκα με δούλευε; Μήπως λέω μήπως κάτι παίχτηκε μεταξύ Νάκα και LIne 6 και χάλασε η συνεργασία; Κάτι που δεν το νομίζω γιατί τις πεταλιέρες και τους ενισχυτές της Line 6 εξακολουθεί να τα πουλάει ο Νάκας. Και επιπλέον αν πας στην ιστοσελίδα της line 6 ακόμα διαφημίζουν τις παλιές κιθάρες.

 

Όχι, δεν σε δούλευε, τουλάχιστον όχι ακριβώς.

 

Η Line6 όντως σκοπεύει να ανανεώσει πλήρως τη γκάμα των Variax. Το πιθανότερο είναι να εμφανιστούν οι καινούργιες στο Winter NAMM, σε λίγες μέρες πλέον.

 

Οι νέες Variax, αν επιβεβαιωθούν οι φήμες, θα έχουν τόση σχέση με τις παλιές, σε όλα τα επίπεδα, όση ένα μανταλάκι με το Space Shuttle.  8)

 

Αυτός είναι ο λόγος που βλέπεις σε ξένα μαγαζιά τέτοιες ξεφτίλα τιμές. Απλά τους έχει μείνει απόθεμα που πρέπει να φύγει.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τους έχει μείνει απόθεμα που πρέπει να φύγει.  ;)

Δηλ, θα βρίσκουμε στο Ebay σε λίγο τις παλιές, σε τιμές Harley Benton? ;D ;D

...ή θα το σκεφτούν κι άλλοι? ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Η Line6 όντως σκοπεύει να ανανεώσει πλήρως τη γκάμα των Variax. Το πιθανότερο είναι να εμφανιστούν οι καινούργιες στο Winter NAMM, σε λίγες μέρες πλέον.

 

Οι νέες Variax, αν επιβεβαιωθούν οι φήμες, θα έχουν τόση σχέση με τις παλιές, σε όλα τα επίπεδα, όση ένα μανταλάκι με το Space Shuttle.  8)

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες παιδιά. Πάλι καλά που δεν έκανα καμιά βλακεία και δεν πήρα καμιά Βάριαξ από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι καλά που δεν έκανα καμιά βλακεία και δεν πήρα καμιά Βάριαξ από τώρα.

Οι Variax, ατυχώς, ποτέ δεν θα έχουν την αξία (και την διάρκεια στον χρόνο), που έχει μια "πραγματική" κιθάρα, γιατί στηρίζονται στην τεχνολογία. Πάντα το επόμενο μοντέλο, θα ακυρώνει το προηγούμενο

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει καποιος εν συντομια να μου πει τι ακριβως ειναι οι modelling κιθαρες και γιατι κανουν τοσο? ;D

Δεν κάνουν τόσο...έχει πολλά μοντέλλα και ξεκινάνε από τα 400 ευρώ, με κανά 1000ρικό οι ακριβές.

Λεπτομέρειες εδώ

http://line6.com/products/guitars/

 

YΓ. Βλέπω τώρα στο site τους, ότι καταργήθηκαν οι 300 και οι 500

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελει καποιος εν συντομια να μου πει τι ακριβως ειναι οι modelling κιθαρες

 

Εν συντομια, εξομοιωνουν ηλεκτρονικα τον ηχο αλλων μοντελλων. Δηλαδη με ενα κλικ του knob βγαζει ηχο Les Paul, με αλλο ενα Strat, με αλλο ενα ακουστικη κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου