Προς το περιεχόμενο

Fender vs suhr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον , αποψε εκανα ενα τεστακι που ηθελα να κανω εδω και παρα πολυ καιρο αλλα δεν ειχα την ευκαιρια. Μου εδωσε εναε φιλος ( νοιζας  ;D ) μια πολυ ωραια standard usa strat  για κανα 2 μερες οσο αυτος δοκιμαζε μια suhr pro που εχω για να την αγορασει. Μου εδωσε πισω λοιπον τη Suhr Και ειπα να βαλω τον v60 απο την suhr επανω στην strat στα γρηγορα για να δω τι "παιζει" . Μιλαμε για τον neck μαγνητη μονο. Και οι 2 κιθαρες λοιπον εχουν alder σωμα σε πολυ κοντινες διαστασεις, η προ εχει maple μανικι η στρατ εχει rosewood, και οι 2 εχουν two post γεφυρα και φορανε και οι 2 9αρες χορδες. Η στρατ ειχε λιγο μεγαλυτερο action . Εγω τα συμπερασματα μου τα εβγαλα και θα τα μοιραστω μαζι σας αφου ακουσω γνωμες απο εσας πρωτα. ( superfunk χωσε  ;) )

Οι κιθαρες ειναι λιγο δυνατα στη μιξη και εντελως dry για να ακουγωνται πιο καθαρα .

σορρυ για το sloppy παιξιμο  :-[

strat_v60.mp3

suhr_v60.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εμενα μου ακουγονται πανω κατω ιδιες μπορει να φταινε και τα ηχεια του πισι μου.

 

Θα συμφωνησω οτι και εγω ακουγοντας τα κλιπ σε 5.1 ηχεια υπολογιστη τιποτα το ιδιαιτερο ακουγοντα παρα πολυ κοντα σε μεγαλο βαθμο και με διαφορες που ειναι εντελως υποκειμενικες στο τι αρεσει στον καθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προβλεπω μαχη  :D

Τι μάχη, αφού ο ίδιος παίζεις τις κιθάρες (και πολύ καλά), το πιο λογικό είναι ν' ακούγονται το ίδιο.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου