Προς το περιεχόμενο

Fender vs suhr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λιγες μερες,ηρθε ενας φιλος με μια suhr(ακριβη..πολυ ακριβη-ειναι συλλεκτης...)

και την τεσταραμε διπλα διπλα με μια  anniversary στρατ(των 4000 ευρω...καινουρια τοτε....)

Η suhr ειχε καλυτερο output,μεγαλυτερη ευκρινεια,καλυτερο playability,φοβερη κατασκευαστικα,αλλα...

ελειπε αυτη η αλητεια ρε παιδι μ...αυτο το γρεζι του δρομου...αυτη η ψυχη που σκουζει

απ τη πικρα και θελει να εκτονωθει...

Η suhr ειναι μια στρατ των σαλονιων...κιθαρακλα αλλα...δεν εχει αυτο το αλητη μ ειπες μια βραδια...Προσωπικα προτιμαω στρατ...

Γουστα...

 

YHEAP!!!!

 

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λοιπον , αποψε εκανα ενα τεστακι που ηθελα να κανω εδω και παρα πολυ καιρο αλλα δεν ειχα την ευκαιρια. Μου εδωσε εναε φιλος ( νοιζας  ;D ) μια πολυ ωραια standard usa strat   για κανα 2 μερες οσο αυτος δοκιμαζε μια suhr pro που εχω για να την αγορασει. Μου εδωσε πισω λοιπον τη Suhr Και ειπα να βαλω τον v60 απο την suhr επανω στην strat στα γρηγορα για να δω τι "παιζει" . Μιλαμε για τον neck μαγνητη μονο. Και οι 2 κιθαρες λοιπον εχουν alder σωμα σε πολυ κοντινες διαστασεις, η προ εχει maple μανικι η στρατ εχει rosewood, και οι 2 εχουν two post γεφυρα και φορανε και οι 2 9αρες χορδες. Η στρατ ειχε λιγο μεγαλυτερο action . Εγω τα συμπερασματα μου τα εβγαλα και θα τα μοιραστω μαζι σας αφου ακουσω γνωμες απο εσας πρωτα. ( superfunk χωσε  ;) )

Οι κιθαρες ειναι λιγο δυνατα στη μιξη και εντελως dry για να ακουγωνται πιο καθαρα .

σορρυ για το sloppy παιξιμο  :-[

 

η strat ειναι πιο ζουμερη και στο neck μαγνητη βγαζει το φωνηεν "ου" που μου αρεσει να ακουω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η strat ειναι πιο ζουμερη και στο neck μαγνητη βγαζει το φωνηεν "ου" που μου αρεσει να ακουω!!!

 

Τα έχουμε πει George για το πως πρέπει να ακούγεται ο neck σε μία strat!

;D ;D

 

folkstunt6.jpg.cf0ecffe104cb5d0657b2b0194fd2c42.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ αστοχο μια Pro Series να συγκριθει με μια Strat, για μια τετοια συγκριση θα χρειαστεις μια Suhr Classic, που εχει το ιδιο μεγεθος σωματος, παχος, ογκο, οπως επισης και το αναλογο παχος ταστιερας, κτλ κτλ κτλ

 

Δεν εχουν καμια σχεση σε διαστασεις.

 

Εχω την S4, και αν και εχει μερικα στοιχεια Strat στον ηχο της, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στρατ.

 

 

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ αστοχο μια Pro Series να συγκριθει με μια Strat, για μια τετοια συγκριση θα χρειαστεις μια Suhr Classic, που εχει το ιδιο μεγεθος σωματος, παχος, ογκο, οπως επισης και το αναλογο παχος ταστιερας, κτλ κτλ κτλ

 

Δεν εχουν καμια σχεση σε διαστασεις.

 

Εχω την S4, και αν και εχει μερικα στοιχεια Strat στον ηχο της, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στρατ.

 

 

 

Είναι καλό αντίγραφο δηλ ? ? ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλό αντίγραφο δηλ ? ? ?

 

Οχι, δεν τιθεται θεμα αντιγραφου, δεν υπαρχει τετοια προθεση.

Οι pro series ειναι αλλες κιθαρες, με αλλο προσανατολισμο.

 

Οι Suhr Classic ειναι στην ιδια κατηγορια με Stratocaster.

 

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τοση βρωμια στο σημα τι συμπερασμα να βγει?

 

Διαφορα υπαρχει, αλλα η προτιμηση ειναι καθαρα υποκειμενικη.

 

 

 

Eλα ντε!(καλη χρονια σε ολους κι ολας) :)

Γιατι εγω ο κουφος τουλαχιστον αν δεν ακουσω ΚΑΘΑΡΗ μια κιθαρα δεν καταλαβαινω τις οποιες διαφορες,οι οποιες παρεπιπτοντως ειναι τριχες κατσαρες κατα την γνωμη μου και σιγα μην ακουστουν ειδικα μεσα σε μια μπαντα... ::)...Αλλα ειπαμε αν δεν ειχαμε την ψωναρα μας δεν θα καθομαστε στα σαρανταφευγα να ακουμε συγκριτικα! ;D

Με το μπαρδον ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου