Προς το περιεχόμενο

Fender vs suhr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τοση βρωμια στο σημα τι συμπερασμα να βγει?

 

Διαφορα υπαρχει, αλλα η προτιμηση ειναι καθαρα υποκειμενικη.

 

 

 

 

+7διςκιθαροδολαρα...

 

Δωστε καθαροτητα στο λαο....!!

 

Δε μπορεσα και εγω να καταλαβω ουσιαστικη διαφορα σε λεπτομερια ειμαι υπερ της Fender γενικοτερα αλλα παιζει και το προσωπικο γουστο αρκετα.  Πιστευω σε καθαρο παιξιμο θα καταλαβουμε περισσοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 126
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τα έχουμε πει George για το πως πρέπει να ακούγεται ο neck σε μία strat!

;D ;D

 

 

                                                                                                                      Χαχαχαχαχαχαχα!!!!απίστευτη φωτό καταλαβαίνεις ακριβώς τον ήχο!!!αλλά πρέπει να είναι μπουκάλι από weis μπύρα όχι pils!!χαχα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τα ξυλα κανουν τη διαφορα?Η οχι? ???

 

Ρε μπας και φταιει το χρωμα??? ::) :P

 

 

(πλακα κανω ρε παιδια,μη βαρατε) :-*

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ αστοχο μια Pro Series να συγκριθει με μια Strat, για μια τετοια συγκριση θα χρειαστεις μια Suhr Classic, που εχει το ιδιο μεγεθος σωματος, παχος, ογκο, οπως επισης και το αναλογο παχος ταστιερας, κτλ κτλ κτλ

 

Δεν εχουν καμια σχεση σε διαστασεις.

 

Εχω την S4, και αν και εχει μερικα στοιχεια Strat στον ηχο της, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ στρατ.

 

 

 

Η Pro S2 ειναι βασισμενη πανω σε στρατ του 60, εκτος απ τον διπλο μαγνητη πισω ολα τα υπολοιπα specs ειναι στο 95 % ιδια. και αποτι ξερω ο κοτσαδορος εχει βαλει vintage callaham γεφυρα. Και οι 2 κιθαρες αποτι ξερω εχουν αλντερ σωμα και 22 ταστα . Μια χαρα ειναι το τεστακι. Αναμενουμε και καθαρο Α/Β  :) :) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ αστοχο μια Pro Series να συγκριθει με μια Strat, για μια τετοια συγκριση θα χρειαστεις μια Suhr Classic, που εχει το ιδιο μεγεθος σωματος, παχος, ογκο, οπως επισης και το αναλογο παχος ταστιερας, κτλ κτλ κτλ

 

Δεν εχουν καμια σχεση σε διαστασεις.

 

Η pro S1 και S2 εχουν πιο μικρο σωμα απο το κλασσικο στρατ; Γιατι απο τις φωτογραφιες φαινονται ιδιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σωματα οντως δεν ειναι ακριβως ιδια . Η suhr ειναι λιιιιγο πιο "μικρη" στο σωμα , τα contours σε γενικες γραμμες ειναι ιδια. Στις suhr γενικα παρατηρω και πολυ πιο ισοροπημενες αναλογιες βαρους ( μανικιου/σωματος). Α και ξεχασα , τα ξυλα ειναι κουρδισμενα και κελαηδανεεεεεε  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η pro S1 και S2 εχουν πιο μικρο σωμα απο το κλασσικο στρατ; Γιατι απο τις φωτογραφιες φαινονται ιδιες...

 

Ναι

Come to the dark side, we have cookies!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρα μου ΕLIANIOS!!!

 

Y πονοεις

Η Suhr

E φαγε

Α ρκετο

Ρ ιξιμο ?

 

Η ηταν απλα επιφωνημα??? ;D

;D θεωρω πως πρεπει να ειχαν τη τιμη των strat.. Αρα στο συνολο του τεστ παλι στρατ θα παιρνα.(αν και λεσπωλικος).

Γενικα η σουρ ειναι κιθαρα για μεγαρο σε αντιθεση με τη στρατ που ειναι για λιμανια ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες. Αυτό που άκουσα εγώ είναι πιο δυνατό attack στην Strat και λίγο πιο μαλακός ο ήχος στα πρίμα, αλλά αυτό μάλλον οφείλετε στο rosewood.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διαφορές δεν είναι μεγάλες. Αυτό που άκουσα εγώ είναι πιο δυνατό attack στην Strat και λίγο πιο μαλακός ο ήχος στα πρίμα, αλλά αυτό μάλλον οφείλετε στο rosewood.

ειμαι σχεδον βεβαιος οτι ειναι ξυλα σε μεγαλο ποσοστο αλλα αυτο το μαλακοτερα πριμα ειναι που γουσταρω στρατ.

Η σουρ μου δινει εντυπωση στρατ σε προσπαθεια να κανουμε και τελε για χιλμπιλαδικα. Αμερικανιες που ισως δεν εχουμε ''καταλαβει'' ακομα εδω. Αποψη μου.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου