Προς το περιεχόμενο

ΥΑΜΑΗΑ ΜΜ6 απόψεις...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσέκαρε και για το Korg X50 αρκετά καλός ήχος (αν κρίνω από το MicroX που είχα...)

και βέβαια ποιό "synth" από το MM6.

Τώρα για την ποιότητα κατασκευής όλων αυτών των μηχανημάτων σε αυτή την κατηγορία ας μην πω τίποτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και καλη χρωνια σε ολουσ. εχω και το juno d αλλα και mm8. το καθε ενα ειναι καλητερο σε αλουσ τομεισ πχ το yamaha εχει να πολυ καλητερα πνευστα καλητερεσ κιθαρεσ το roland εχει καλητερα βιολια και μπορεισ να επεμβεισ πιο δραστικα στουσ ηχουσ του δεν μπωρεισ να γραψεισ απευθιασ σε αυτο ομωσ οπωσ στο yamaha. τελοσ το roland μου εχουν χαλασει καπια πληκτρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάμεσα στα Yamaha MM6, Roland Juno D (είμαι κάτοχος) και Korg X50, θα σου πρότεινα το Korg, καθώς θεωρώ ότι είναι το λιγότερο πετσοκομμένο από τα 3. Αυτό όμως που θα σου συνιστούσα να κάνεις είναι είτε να ανέβεις λίγο σε budget και να πάρεις κάτι σε Korg M50 ή Roland Juno-G/Stage ή να ψάξεις για κάτι μεταχειρισμένο, και να πας σε Korg Triton, Roland Fantom, Yamaha Motif γιατί θα σε καλύπτουν για πολλά χρόνια. Για να σου δώσω τη δικιά μου εμπειρία, όταν πήρα το Roland ήμουν ενθουσιασμένος, άλλα ένα εξάμηνο μετά ήθελα να κάνω πράγματα και ήχους που δεν μου επέτρεπε. Γι' αυτό τώρα πάω για καινούργιο synth, σαφώς πιο πλήρες.

 

Όσο για τα προβλήματα στα πλήκτρα που αναφέρει ο ALEXunder.pro, υπάρχει ένα πρόβλημα στα πλήκτρα που δεν χρησιμοποιούνται συχνά. Σε μένα λύθηκε πατώντας επανηλειμμένα τα πλήκτρα. Πλέον δουλεύουν μια χαρά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τα σχόλια σας, αλλά μάλλον τείνω προς το juno di. Ελπίζω το πρόβλημα που είπε ο ALEXunder.pro να μην είναι τόσο έντονος...

pedals in everything

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω checkάρει το κλαβιε του Di...Ειναι καλο για τα λεφτά του, καλύτερο απο του korg X50... To Di γίνεται top seller σιγα σιγα γιατι προσφερει αρκετα πραγματα σε σχεση με αλλα synths της ιδιας κατηγορίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου