Προς το περιεχόμενο

Ενδιαφέρουσα άποψη για Jazz Κιθάρα...


makam

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Για ρίξτε μια ματιά στην φουτουριστική άποψη για τζαζ κιθάρα που έχει ο Γερμανός.

Το αισθητικό αποτέλεσμα σηκώνει κουβέντα, (κατά τη γνώμη μου καθόλου άσχημη, απλά διαφορετική) αλλά στον ήχο φαίνεται να τα καταφέρνει αρκετά καλά, για solid body όργανο.

 

Βέβαια και η τιμή είναι λιγάκι τσουχτερή, αλλά οι κιθάρες του είναι 'one of a kind', οπότε δικαιολογείται.

 

http://www.princess-isabella.com/pictures.html

princess_Isabella.thumb.jpg.250cf42d48de7c2057203613e7e7d75b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ήχο μπορεί να φυσάει αλλά να με συγχωρείτε, αυτή η βιντατζοφουτουρίλα με χαλάει στο σχήμα. Σα να παίζουν ποκερ ο Φλας Γκόρντον με τον Γουες Μοντγκόμερυ ένα πράμα...

 

Εδιτ: Αγαπητέ Μάκη τα σέβη μου. Κατόπιν προσεκτικής ακρόασης του audio, ο Γουες κέρδισε, τα ήπιε με τον SRV ενώ ο Σαββόπουλος και ο Χίτλερ έπαιζαν πεντόβολα. Ή ο Γερμανός έχει μόνιμη μαγική σκόνη στα δάκτυλα ή το όργανο είναι από "άλλο πλανήτη".

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικα απο αλλο πλανητη .Ειναι οπως τα σπιτια που χαζευουμε σε κανα περιοδικο οπου ολα γινονται αυτοματα .Κουρδιζετε μονη της ,σερβις μονη της ....... ;D ;D ;D Παντως πολυ ωραιο σχημα και πρωτοποριακό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμμιά φορά, αρκεί να είσαι λίγο "τολμηρός" στα χρώματα για να δώσεις μοντέρνο ύφος, σε μία "κλασσική" κιθάρα

http://www.manzer.com/guitars/index.php?option=com_content&view=article&id=9&Itemid=4

Δεν έχω δεί ποτέ από κοντά μια κιθάρα της κυρίας, αλλά είμαι σίγουρος για το ηχητικό της αποτέλεσμα

 

Και μια ελβετική άποψη

http://www.pagelli.com/e/2instrum/jazz_git_fr.html

jg_ana_vorne__body_seitlich_g.jpg

jg_jazzabilityarchtop_vorne_g.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το "italic" style στην 2η φωτο του Marathon μου φέρνει στο μυαλο τις Reverend! Anyway αν και εμένα μου αρέσει η άσπρη κυρία, μην ξεχνάμε το βασικό point. Αν παίζει καλά, και μας αρέσει ο ήχος και η αίσθηση του οργάνου, είναι o.k. Μετά θα μας αρέσει και η εμφάνιση.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη κι αν παίζει καταπληκτικά και αξίζει για κάποιους όλα της τα ευρώ μου "φέρνει"-κι εμένα-σε κάτι από μπάνιο (όχι θαλασσινό).

886b-modern-bathroom-vanity-tulli-zuccari-ameli-console.jpg.d68157a01b769ab22d981cab03862553.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου