Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΟΛΥ κοντά στους ενισχυτές που εξομοιώνει. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ κοντά. Και φυσικά έχει και τις προσομοιώσεις ακουστικών κιθαρών οι οποίες επίσης είναι απίστευτα καλές. Την εν λόγω πεταλιέρα την είχα, και ειδικά σε direct recording είναι απλά απίστευτη.

Πες μου οτι έχεις και κλιπάκι με τις ακουστικές γραμμένες direct?

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχω αναφερθει σε αυτην πολλάκις στο παρελθον και σε κάποια στιγμη θα την τσιμπήσω(εκτος και αν βγει κάτι πιο καλο...).απλα ως σημείωση για αυτους που σκέφτονται να προβούν σε αγορά προτιμήστε το 1000αρι .τα 5 κουμπάκια που έχει για αλλάγη preset απο κάτω είναι απίστευτα βολικά και νομίζω 4-cable και preamp bypass δεν έχει το 500αρι αλλά δεν είμαι σίγουρος.Ignatios τα φώτα σου please  :P :P...Επίσης το 1000αρι έχει κάποια extra σε ηχους αλλά δεν ξέρω τι.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ενα κλιπακι απο την rp150 με εξομοιοση ακουστικης

http://www.youtube.com/watch?v=BKCz1YH3YcQ

δεν βρηκα απο την 500 οποτε ποσταρα αυτο που πιστευω ειναι εξισου καλο σαν ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αναφερθει σε αυτην πολλάκις στο παρελθον και σε κάποια στιγμη θα την τσιμπήσω(εκτος και αν βγει κάτι πιο καλο...).απλα ως σημείωση για αυτους που σκέφτονται να προβούν σε αγορά προτιμήστε το 1000αρι .τα 5 κουμπάκια που έχει για αλλάγη preset απο κάτω είναι απίστευτα βολικά και νομίζω 4-cable και preamp bypass δεν έχει το 500αρι αλλά δεν είμαι σίγουρος.Ignatios τα φώτα σου please  :P :P...Επίσης το 1000αρι έχει κάποια extra σε ηχους αλλά δεν ξέρω τι.

 

ναι ισχυουν αυτα που λες....ειδικα για το 4 cable method.....που πιστευω θα κανει τα πραγματα ακομα καλυτερα.........αλλα πιστεψε με και ειμαι ειλικρινεστατος σε θεμα ηχου η 500αρα....δεν υστερει σε κατι ειναι super για καποιον που δεν θελει να δωσει πολλα......τωρα εαν καποιος εχει να διαθεσει το κατι παραπανω εννοειται να παρει την 1000αρα......αλλα μην νομιζεις κανεις οτι με την 500αρα θα μειονεκτει σε ηχο....εξαλλου εστειλα μηνυμα στην εταιρεια και ρωτησα για τις διαφορες σε θεμα ποιιοτητας ηχουν μεταξυ 500-1000-gsp1101 και μου ειπαν ουσιαστικα ειναι ιδιες απλα η gsp1101 εχει 2 τσιπ audio DN2 ΜΕ αποτελεσμα περισσοτερα μοντελα ενισχυτων .........οχι διαφορα στην ποιοτητα.......εξ'αλλου εγω ημουν διστακτικος και πηρα για αρχη την 500αρα για να μην δωσω πολλα εαν δεν μου εβγαινε η αγορα..........τωρα???????????με χιλια και την 1000αρα.....αξιζουν και με το παραπανω.......αφου σκεφτομαι να παρω και την 1000αρα.... ;D

 

 

 

δλδ να κανω μια ερωτηση....? σε κανα χρονο ,2 το πολυ που θα βγει καποιο καλυτερο μοντελο απο την εταιρεια.......τι πιστοτητα ηχου θα εχει.?εγω παντως ειμαι καλυμμενος 100% και ας ειναι ψηφιακο αφηνω τους ψυλλους στα αχυρα για τους πιο ειδικους....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι ρε συ εννοειτε σε θεματα ήχου τι διαφορα να υπήρχε.και με το 500άρι μια χαρά κάνεις τη δουλειά σου αλλά το να βάζεις τα μοντελάκια στη λουπα και να πηδας το preamp μεταμορφωνοντας κατα κάποιο τροπο το ενισχυτη σου σε άλλους λέει πολύ για μένα.στο στησιμο της πάντως είναι όπως θα έπρεπε να ηταν η tonelab με ξεχωριστο compressor και volume-wha με πάτημα.στο μέλλον πιο πολυ με features θα ασχοληθουν που έχει πολύ χωρο βελτίωσης σε αυτον το τομέα....στον ηχο εχουν κάνει καλή δουλειά!

 

Επισης τα harmonizer,detune εχουν μια extra φωνή η δυο;

 

 

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επισης τα harmonizer,detune εχουν μια extra φωνή η δυο;

 

 

μια απο οσο εχω καταλαβει αλλα δεν ειμαι και σιγουρος γιατι δεν ασχολουμαι και πολυ με αυτα.......εμενα οι παραμορφωσεις με ενδιεφεραν και εκει εκαναν θαυματα........μπορω να κοιταξω και να σου πω σιγουρα αυριο......καθ'ότι τωρα γυρισα απο την δουλεια και να εισαι σιγουρος οτι εγω ακουω πολλες φωνες......αλλα οχι απο harmonizer αλλα απο το κρεβατι μου ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού όλοι χώσατε και απο ένα βίντεο... ::) ::)

 

http://www.youtube.com/watch?v=2t1btC7Ubus&feature=related

 

Ignantios το μηχανάκι το βάζεις στη λούπα του hot rod σου με τις καμπινες απενεργοποιημένες;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ignantios το μηχανάκι το βάζεις στη λούπα του hot rod σου με τις καμπινες απενεργοποιημένες;

την βαζω στο input με ενεργοποιημενες τις καμπινες και ειναι super,το βαζω στο input με απενεργοποιημενες και ειναι super(κατι που με την tonelab ητανε τραγωδια),το βαζω στο return με ενεργοποιημενες τις καμπινες και ειναι super,τo βαζω στο return με απενεργοποιημενες τις καμπινες και ειναι παλι super. Aφου αγανακτησα και εστειλα mail στην digitech κανοντας παραπονα οτι χαλανε την πιατσα  ;D.Να τονισω οτι αρχικα την εβαλα στο input και εφτιαξα τους ηχους μου.....στη συνεχεια θυμομενος τα ''καλα'' της tonelab που αλλο ηχο ειχε στο return αλλο στο input......και γενικα αλλα νταλα της Παρασκευης το γαλα,λεω κατσε να φτιαξω ηχους για το return.Οταν την εβαλα στο return του ενισχυτη εκνευριστηκα ...γιατι δεν χρειαστηκε να αλλαξω τιποτα........ητανε τελεια και εκει........ ::)....

Κατσε δεν παει ετσι αμα το μηχανημα δεν σου σπαει τα νευρα και δεν κανεις 10 ωρες να φτιαξεις ηχο δεν λεει......ειναι καπως.....Να πω και κατι αλλο....στα βιντεο που ακουτε δεν υπαρχουν μυστικα,σουπερ ρυθμισεις,λαμπατοι τελικοι με 5000 ευρω ο καθενας,σουπερ κιθαρες με καταπληκτικους μαγνητες κλπ....κλπ........το μηχανημα ακουγεται ετσι.......οπως το ακουτε...ετσι ακουγεται και σπιτι μου.Βεβαια το πιο εκνευριστικο ειναι οτι δεν ξερεις με ποιον ενισχυτη να παιξεις απο ολους ολοι εχουν το δικο τους ηχοχρωμα και παρα πολυ καλο ηχο.Εχω φτιαξει patches με mesa boogie rectifier (dual) ,εχω φτιαξει  PATCHES ΜΕ MESA BOOGIE RECTIFIER TRIPLE,Εχω φτιαξει με PEAVEY 5150,με MARK IV,με JCM 800-900-2000 και το λουρι της μανας.....και δεν μπορω να αποφασισω με ποιο να παιξω  .Ζω μια τραγωδια.....αφηστε με........δεν παει αλλο :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.

 

ιγκνάτιε εσύ έχεις  δηλαδή την 500 και βγάζεις καλους metal ηχους? Ρωτάω gt δη μπορώ να αγοράσω την rp1000 για λόγους budget...

 

και κάτι άλλο:

οι μικρές τις σειράς:rp355 rp255 κλπ είναι και αυτές το ίδιο καλές?

 

thanks in advance

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου