Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα.

 

ιγκνάτιε εσύ έχεις  δηλαδή την 500 και βγάζεις καλους metal ηχους? Ρωτάω gt δη μπορώ να αγοράσω την rp1000 για λόγους budget...

 

και κάτι άλλο:

οι μικρές τις σειράς:rp355 rp255 κλπ είναι και αυτές το ίδιο καλές?

 

thanks in advance

 

 

μα τοσα μηνυματα αυτο δεν λεω?οτι ειναι μια χαρα καμια σχεση με τις αλλες σαν την amstel εαν πραγμα......οσο για τις μικρες δεν ξερω αλλα μην το ρισκαρεις πηγαινε στα σιγουρα rp500(που εχω),rp1000(που θελω),gsp1101 ολη την δουλεια την κανει το audio dn2 που εχουν μεσα.......... :)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εχω φτιαξει patches με mesa boogie rectifier (dual) ,εχω φτιαξει  PATCHES ΜΕ MESA BOOGIE RECTIFIER TRIPLE,Εχω φτιαξει με PEAVEY 5150,με MARK IV,με JCM 800-900-2000 και το λουρι της μανας.....και δεν μπορω να αποφασισω με ποιο να παιξω  .Ζω μια τραγωδια.....αφηστε με........δεν παει αλλο :P

 

Ασε για αυτο το λόγο το αποφευγω μέχρι τωρα και προτίμησα το nova system στο παρελθον(δεν το χω μετανοιωσει με τίποτα όμως....).Με τόσα πολλά και καλά που έχει,κουμπιά θα πειράζω στο τελος αντι να παίζω και ειμαι πολύ επιρρεπης....Χαλαρά Mark IV πάντως... :P :P

 

Mεγεια ρε ignantios και καλόπαιχτο.Κάνε και ένα review και στα πεταλάκια που έχει μιας και που για αυτό διαφημίζεται σε μεγάλο βαθμο και δευτερευόντως τα amp sims.Απο μεγεθος και βάρος τι λεει;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ignatie καλημέρα.

 

Σε σχέση με τις boss (π.χ. gt10) έχεις κάποια σύγκριση; Εγώ παίζω με μια gt6 και παρατηρώ πολύ σφύριγμα στα high gain patchakia μου και είναι ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να αλλάξω.

 

Από θέμα ευχρηστίας στο πόδι πώς τη βλέπεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ignatie καλημέρα.

 

Σε σχέση με τις boss (π.χ. gt10) έχεις κάποια σύγκριση; Εγώ παίζω με μια gt6 και παρατηρώ πολύ σφύριγμα στα high gain patchakia μου και είναι ένας από τους λόγους που σκέφτομαι να αλλάξω.

 

Από θέμα ευχρηστίας στο πόδι πώς τη βλέπεις;

 

Φιλος, αλλο το "φυσημα" που λεει ο Igna κι αλλο το "σφυρηγμα" που λες εσυ. Εσυ μαλλον για μαγνητες θα πρεπει να κοιταξεις Η να βαλεις το gain λιιιγο κατω απο το 200% που τωρα το εχεις ;D

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από θέμα ευχρηστίας στο πόδι πώς τη βλέπεις;

 

Ηχητικά θα σου πει Ignantios αλλα απο ευχρηστια μιας και που το xv ψάξει το μηχανακι το rp1000 ειναθι πολύ άνετο.Μπορεις να ανοιγοκλεινεις τα stomps στην αλυσιδα ανα πασα στιγμη και απο κάτω εχει μια ακόμα σειρα με 5 κουμπια για να αλλάζεις preset δηλαδη καινουργιες αλυσίδες(5 τον αριθμο) συν τα κλασσικα bank up/down για να αλλάζεις πεντάδες.Αν εισαι φανατικος presetακιας υπάρχει ρυθμιση που αλλάζει ολα τα κουμπια σε presets δηλαδη εχεις δεκαδες στα ποδια σου.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε για αυτο το λόγο το αποφευγω μέχρι τωρα και προτίμησα το nova system στο παρελθον(δεν το χω μετανοιωσει με τίποτα όμως....).Με τόσα πολλά και καλά που έχει,κουμπιά θα πειράζω στο τελος αντι να παίζω και ειμαι πολύ επιρρεπης....Χαλαρά Mark IV πάντως... :P :P

 

Mεγεια ρε ignantios και καλόπαιχτο.Κάνε και ένα review και στα πεταλάκια που έχει μιας και που για αυτό διαφημίζεται σε μεγάλο βαθμο και δευτερευόντως τα amp sims.Απο μεγεθος και βάρος τι λεει;

 

Nαι οντως η αναποφασιστηκοτητα ειναι ενα θεμα ....αλλα πιστευω συμβαινει επειδη ειναι αρχη........ευχαριστω και για το καλοπαιχτη αλλα ουτος ή αλλος ειναι καλοπαιχτη απο μονη της...απο βαρος ειναι στα ιδια με την tonela le ....τωρα δεν την ζυγισα κιολας αλλα δεν ειναι βαρια καθολου.....

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"σπερες"

 

επειδή ψήθηκα να πάρω μια από τις 2 (rp500-rp1000) δεν έχω καταλάβει όλες τις διαφορες τους...

η μεγάλη έχει 20sec looper 160 effects(μαζί με ενισχυτές καμπίνες modulation distortion κλπ) ενώ η μικρή 130

και η μεγάλη έχει 5 footswitches παραπάνω ...

 

η απορία μου είναι τι κάνουν αυτά τα 5 footswitches??:?

 

expim καμια άλλη διαφορα αυτές οι 2?

 

ευχαριστώ προκαταβολικwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, για το ψιλοάσχετο του θέματος, αλλά επειδή χρησιμοποιώ για εξάσκηση τον looper jm4 της line6, θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την RP500 σε συνδιασμό με τον jm4 (δηλ. κιθάρα-RP500-JM4-ενισχυτής) ή υπάρχει κάποιο κόλλημα;

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ευτηχισμενος κατοχος gsp1101..το μηχανημα ειναι τζαμπα για αυτα που κανει...και οπως εχουν πει πολλοι σε αλλα ξενα forums: gsp1101 is the poor man's axe-fx...

 

και για τους πλεον δυσπιστους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου