Προς το περιεχόμενο

Join the "Bass improvisation experiment"


ReCoC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αντε να δουμε.Θα καταφερω επιτελους να στειλω το jam μου;

Με συγχωρειτε για την παραθεση αλλα ειναι η 3η φορα που το στελνω και τελικα επιασε χωρις να προλαβω να γραψω κατι.Λοιπον αυτο ειναι το jam μου στο funk.Εχω ενα Fender lyte precicion και εναν ampeg 100.Χωρις εφε,κατευθειαν απο το line out στην καρτα ηχου.

Μη βροντοχτυπας τις χαντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα βελτιωμένη έκδοση!!! Εφόσον έφυγε και το άταστο, αυτή τη φορά έγραψα με το LTD καρφί στην κάρτα ήχου. No FX, no guitar rig, no EQ.  ;D

Όλα με τον bridge, παιγμένο με πένα και με τον υπολογιστή για κάψιμο!  >:(

 

Τα υπόλοιπα προσεχώς.  8)

 

Τα δικά σας θα τ'ακούσω αργότερα, αφού γράψω και τα υπόλοιπα.

funky_tony2.wma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Flemail, θα στείλεις ή να το κλείσουμε; :P

 

Ούτε τα backing τρακς δε πρόλαβα να ακούσω ακόμα!  :-[

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέα βελτιωμένη έκδοση!!! Εφόσον έφυγε και το άταστο, αυτή τη φορά ....

Φιλε x-minor.Το κλιπακι σου περιεχει κατι απο τη μαγεια των Tower of power.Δεν θα εκανα συγκριση με κατι λιγοτερο. Πααααρα πολυ καλο.  ;)

Μη βροντοχτυπας τις χαντρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε x-minor.Το κλιπακι σου περιεχει κατι απο τη μαγεια των Tower of power.Δεν θα εκανα συγκριση με κατι λιγοτερο. Πααααρα πολυ καλο.  ;)

 

Να'σαι καλά βρε peter αλλά παραείναι μεγάλη η σύγκριση για κάτι τόσο πρόχειρο... Ευχαριστώ πολύ, όπως και να'χει.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, έκατσα και τ'άκουσα όλα (τα funky) κι ιδού γνώμες (θέλετε δεν θέλετε  ;D):

 

 

Trigga: Με μπέρδεψες λιγάκι αλλά γουστάρω το εντελώς off feeling που βγάζει. Επίσης, τα πας καλά και με το slap - από 'μένα μια φορά καλύτερα!  ;D Nice!!!

 

 

Izzy: Απλά ηχάρα κατ'αρχήν και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ παίξιμο. Ένα μεγάλο μπράβο από 'μένα, άντε να δούμε κι άλλα τέτοια ωραία!  :)

 

 

Babtua: Περίμενα κάτι πενάτο και σε καρα-Cure/Clash κλπ. στυλ αλλά μου'βγαλες funk-ίλα! Πολύ ωραίο φίλε.  :)

 

 

Longshadow: Πέραν του παιξίματος που προφανώς το'χεις παντού μου άρεσαν τα διάφορα modulation που χρησιμοποίησες, αν και κάπως υπερβολικά μου φαίνονταν στα πρίμα σε μερικά σημεία (ε ας πώ και κάτι, τι διάολο, θα μας φας και τη δουλειά όπως πας!  ;D). Εννοείται πολύ ωραίο.

 

 

Bassman: Πρώτον. Με απογοήτευσες. Τόσο λίγο fuzz είναι απλά ανεπίτρεπτο!!!  :P  ;D

Με πένα παίζεις ή δάχτυλα? Nice!

 

 

Evi: Αν σου πώ ότι περίμενα ακριβώς κάτι τέτοιο...  :D Ωραιότατο, με γειά και το καινούριο ενισχυτή (sorry, τώρα το πήρα πρέφα!  :-X). Μόνο "παράπονο" ότι θα προτιμούσα λίγη παραπάνω "jazz-bass-ίλα".  :)

 

 

Peter: Πολύ ωραίο slap και στρωμένος ήχος! Very nice!!! Και βγάζεις αυτή τη "jazz-ίλα" που ανέφερα παραπάνω!  ;D

 

 

Όλα ήταν ωραιότατα παίδες, μπράβο και πάλι σε όλους! Θα'θελα ν'ακούσω βέβαια και τον Audiokostas...  ;)

 

Παρεμπιπτόντως, ωραίο slap έπεσε παντού ρε παιδιά! Αν δεν το αντιπαθούσα ίσως καθόμουν να το μάθω!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fleamail, γιατί έβγαλες τον πιξελωτό μάστερ από το nick σου; Καλύτερα είναι τα αλλαντικά; ;D

 

δεν ήταν ο μαστερ, ήταν ο χριστός στο avatar μου  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου