Προς το περιεχόμενο

sos!!!λάμπα του avalon vt-737 sp


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου καηκε 1 λαμπα του avalon πιστευω να ειναι μονο αυτη η ζημια,ισως απο ρευμα.αν ξερει καποιος που θα βρω ποσο κανουν και τα χαρακτηριστικα της (ακριβως στοιχεια γιατι το manual που εχει δεν αναφερεται πουθενα για το μοντελο της λαμπας.εχω ακουσει για φθηνες siemens,αν ξερει καποιος ποσο κανουν και αν κανουν την ιδια δουλεια.ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη μαμά έχει πάνω Sovtek 6922, μικρή η ζημιά http://www.thomann.de/gr/avalon_st4.htm αν είναι μόνο οι λάμπες, αλλά θα πρέπει να τσεκαριστούν και οι πυκνωτές της τροφοδωσίας.

Πως τις έκαψε?

 

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ισως απο ρευμα δεν ξερω.το ρευμα ειναι 190v ισως απο στιγμιαια υπερταση.καποια στιγμη εκανα καποιες δοκιμες με περασμα στον avalon και μετα παλι πισω στο cubase, αλλα δεν νωμιζω να ειναι απο αυτο,δεν νωμιζω να καιγοντε ετσι ευκολα.μαλλον απο ρευμα.το μηχαν ειναι καινουργιο και δεν το εχω βαλει ακομα σε ups η σταθεροποιητη τασεως.η 1 λαμπα εγινε ασπρη θολη οποτε εχει καει ετσι δεν ειναι?λες οτι μπορει να εχουν κατι και οι πυκνωτές της τροφοδοσίας? και ποιος θα το δει αυτο το servis ρωτησα και εχει φυγει απο την ελλαδα σε παρακαλω κατατοπισε με αν ξερεις.η λαμπα που φοραει  ειναι 6922EH ELECTRO-HARMONIX 08 05 made in russia. ακριβως αυτα λεει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

γεια χαρα,θελω να μου πει καποιος αν ξερει ,αν βαλω καποια αλλη λαμπα ιδια χαρακτηριστικα αλλα αλλη ονομασια στον avalon 737 μηπως εχει μειωμενη αποδοση και αν συμβαινει αυτο με λαμπατα μηχανηματα.καηκε μια και μου ειπε καποιος βαλε αυτη ειναι η ιδια ,δεν ειναι ομως η 6922 ΕΗ ,ειναι καποια αλλη ιδιο μεγεθος με αλλο νουμερο. βλεπω κατι σαν να εχει πεσει λιγο η δυναμη αλλα μπορει να ειναι και ιδεα μου,θα ψαξω να βρω την δικια του.αν ξερει καποιος τι μπορω να κανω παρακαλω ας βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι η 6DJ8 δεν έχεις πρόβλημα. Είναι η ίδια λάμπα.

Θα μας βοηθούσες αν έλεγες τι γράφει επάνω.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

6DJ8 = 6922 = ECC88 = E88CC = CV2492 = 6Ν11

 

Οι δύο πρώτες είναι οι Αμερικάνικες ονομασίες

Οι 88 είναι η ευρωπαική ονομασία

H CV νομίζω είναι mil spec

6Ν11 είναι οι κινέζικες και 6H23n είναι οι Ρώσικες

 

Μια χαρά είναι αυτή που έχεις (απο πλευράς συμβατότητας)

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα λέει ο audiokostas.... κανονική σου έδωσαν!

 

Και για να λες Premium E88CC, μάλλον J/J σου έδωσαν. Η οποία είναι πολύ καλή λυχνία, βέβαια λίγο "χρυσή"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες οτι έχει πέσει η δύναμη τι εννοείς? Στο ένα κανάλι που άλλαξες λάμπα ή και στα δύο?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WilliamSats δεν καταλαβαινω αυτο με το καναλι της λαμπας που αλλαξα η και με τα δυο και να με συγχωρεις αν δεν καταλαβα κατι, ο avalon vt-737 sp ειναι μονοφωνικος δεν ξερω αν αντιστιχει  καθε λαμπα με κατι.τον ακουω λιγο πιο χαμηλο,αλλα ισως να ειναι και ιδεα μου απλα θελω να ειμαι σιγουρος οτι ειναι οπως πρωτα,και αντε να το βρεις.ποιος θα σε τσεκαρει το μηχανημα.παντως οποιος ξερει κατι ας βοηθησει.(τελικα η κεμ εχει τις λαμπες μου εστειλε σημερα μηνυμα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου