Προς το περιεχόμενο

Tc electronic soundcards


infected_silence

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην κοινώτητα.

 

Είμαι πριν την αγορά κάρτας ήχου και σκεφτόμουνα την konnekt 8/konnekt 6...

 

το πρόβλημα είναι οτι θα την χρησιμοποιήσω για αρκετο καιρό σε λαπτοπ και εχω διαβάσει αναμηκτα σχόλια για την λειτουργία τους.Αν και τα περισσότερα σχόλια ήταν 2007-08-09 και τώρα έχουμε 2010.έχει στρώσει η κατάσταση με τους drivers?γνωρίζει κανείς πως λειτουργούν πλεον οι κάρτες στις μερες μας στα λαπτοπ?

 

το λαπτοπ είναι Toshiba 2ghz dual core,4 GB ram και έχει firewire RICOH 4 pin απ'ορι βλέπω.

 

παρακαλώ όποιος γνωρίζει ας βοηθήσει γιατι θέλω να γράψω μουσική όχι να χτυπιέμαι πάνω απο μία καρτα.

 

υ.γ και έλεος ρε γ****ο στο 2010 να μην δουλεύουν οι κάρτες κομπλε με τα pc και τα μακ.

 

Ευχαριστώ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6άρα μου δουλεύει μια χαρά με πολύ καλό ήχο σε desktop με XP. Δεν ξέρω αν βοηθάω...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 6άρα μου δουλεύει μια χαρά με πολύ καλό ήχο σε desktop με XP. Δεν ξέρω αν βοηθάω...

 

Να σε καλα φίλε.και σχόλια σαν το δικό σου έχω διαβάσει πολλα γι'αυτο έχω διχαστεί  8)

Το φαιργουαιρ σου είναι 6 πιν ή 4 πιν? Texas instruments i άλλη μάρκα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα... με έπιασες... Δεν ξέρω.

Εμένα αυτό με έψησε.

http://www.soundonsound.com/sos/oct08/articles/desktopkonnekt6.htm

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα... με έπιασες... Δεν ξέρω.

Εμένα αυτό με έψησε.

http://www.soundonsound.com/sos/oct08/articles/desktopkonnekt6.htm

 

μπορείς νομίζω να το δεις στον πίνακα ελέγχου,διαχείριση συσκευών ΙΕΕΕ 1394.ο reviewer στο soundonsound χρεισημοποιούσε κι αυτος texas instrument FW chipset.

και που μπορω να βρώ texas instruments για λαπτοπ?

 

τι να πω οσο πάει μπερδεύομαι περισσότερο  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά λέει "OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller"

 

Οπότε αφου δεν λέει Texas instruments, Ricoh η κατι αντίστοιχο δεν είναι καποιο εξειδικευμένο chipset.το μανίσιο είναι με το pc η το αγώρασες?

και παίζει κομπλέ η κάρτα ε?

 

τι παίζει ρε σεις...πωωωωω θα τρελαθώ..έχουμε λεφτά και αγοράζουμε πραγματα με το ρίσκο αν δουλεύουν...που φτάσαμε ε?  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και χειρότερα... Σκέψου να μην έχεις λεφτά και να αγοράζεις πράματα με το ρίσκο αν δουλεύουν...  :)

Αφού σε βάζει σε σκέψεις το firewire γιατί δεν κοιτάς κάτι σε USB?

Shoot him again. His soul is still dancing...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λέμε έχουμε λεφτα σημαίνει πως τα μαζέψαμε μετα κόπων και βασάνων γιατί αν δε τα μαζεύαμε δεν θα είχαμε λεφτα και δεν θα πέρναμε τιποτα.

 

τεσπα, στο θέμα τώρα..το σκεφτόμουν σοβαρά για usb πριν το firewire αλλα κι εκεί απ'ότι ξέρω τα προβλήματα σταθερότητας δεν είναι λίγα (απ'οτι μου εχουνε πει).και γενικά μου φένεται ελεηνή η κατάσταση σήμερα με τη συμβατότητα υπολογιστών - καρτών - περιφερειακών..πολλά λεφτά,πολύς χρόνος, τυχαία απτά αποτελέσματα.αλλα να μου πεις εμείς είμαστε οι αγωραστές  :P..οπότε... :-X

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το αγόρασα τελείως τυχαία από ένα μαγαζί της πλάκας. Γιατί κολλάς με το Firewire; Έχεις διαβάσει ότι έχουν παρουσιαστεί συγκεκριμένα προβλήματα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου