Προς το περιεχόμενο

Το set των ονείρων σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιο ειναι το σετ των ονείρων σας (και γιατί φυσικά);. Ας το κρατησουμε σε λογικά επιπεδα και μην το τραβήξουμε "θελω 39 korg, 42 kurzweil, και 50 racks" :D

 

Να ξεκινήσω εγώ, που τώρα ειμαι πολύ κοντά σε αυτό που θέλω.

 

Έχω M-Audio Keystation, Evolution 461C, Kurzweil SP88-X, και από modules Roland XV-5050 και Roland JV-1010. Για τη μουσική που πάιζω (heavy metal) ειναι οτι πρέπει, με πολύ καλούς ορχηστρικούς και τελεια leads (και το M-Audio ειναι και ημι-βαρυκεντρισμένο:D ). Το μόνο που θα ήθελα ειναι να αλλάξω το JV με το XV-5080, αλλα αυτό ειναι πολύ μακρινό ακόμα.

 

Ολα αυτα μαζί με την Ultmate βαση (μουράτη) και το FCB1010 της Behringer.

 

Ακούω τα δικά σας!

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από πέρσυ το άγγιξα το όνειρο, που είχα απο μικρό παιδί.

 

Έχω ότι χρειάζομαι για τιην μουσική μου επι 2.

 

Korg triton le, yamaha psr 550. 2 pc γεματα softare, sample cds, πιανο allison, akg 141 studio, μικροφωνο phillips

 

τώρα μένουν ενα ζευγάρι καλα monitor γιατι ακόμα παιδεύομαι με το στερεοφωνικά μου.

 

Φτάνει, είναι αρκετά.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα απο τα κολληματα που εχω με ibanez & trace elliot το ονειρο μου (ηταν και θα ειναι) μια μπασσια Rickenbacker αλλα ειναι πολλα τα λεφτα Αρι μου

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για μενα , το ονειρο μου εχει ακπληρωθει κατα το ημισυ: (mark 1&&,& & 2 strat).

ελπιζω ο αγιος βασιλης να μου εκπληρωσει εκτος απο τα 2 μαρσαλακια που περιμενω και chorus / delay που εχω , το fish & chips ,ενα onespot και μια θηκη για την εγκατασταση ολων αυτων.

(ξερω πως ειναι off topic η παρενθεση αυτη , αλλα θελω να ζητησω ζυγνωμη που δεν εχω ανεβασει ακομα κλιπακια απο ροκινγκερ και μαρκ.θελω να εχω ολα τα πεταλακια.σας υποσχομαι να το εχετε συντομα).

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι πολύ μακριά από το όνειρό μου και μάλλον αυτό θα παραμείνει για πάρα πολύ. Korg Triton Extreme και ένα Kurzweil K2661 (ίσως και ένα Nord στο τσακίρ κέφι) αλλά καταλαβαίνετε...

 

Προσπαθώ όμως να επιτύχω τα ωφέλη του ονείρου με άλλους τρόπους και ομολογώ ότι μέχρι στιγμής το laptop μου και η κάρτα ESI NeON με έχουν καλύψει αρκετά ικανοποιητικά. Και έχει ο Θεός...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την αλλη μερια ειμαι μια χαρα με την ESP μου (Μ-ΙΙΙ custom), την washburn μου, την stratocaster μου και με την tonelab SE...

 

 

τα μονα που θελω ειναι...

 

1-εναν triple rectifier(κεφαλη) με καμπινα ο,τι να'ναι :lol:

 

2-ενα electro harmonix micro synthesizer

 

3-αυτα :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ονειρα δεν εκπληρωνονται σχεδον ποτε, διαφορετικα δεν θα ηταν ονειρα.

 

Kurzweil K2661 main synth(σε μερικες μερες μπαινει και η sampling option),Kawai K5000, Alesis Micron, Dave Smith Evolver module.Με αυτα καλυπτω τις περισοτερες κατηγοριες συνθεσης ηχου και εχω ενα ευρυ φασμα ηχων στα δακτυλα μου(ο υπολογιστης με ενδιαφερει μονο για ηχογραφηση κτλ, πολυ λιγο χρησιμοποιω soft synths).

 

στοχοι :

 

Μοog Voyager, Poly Evolver Keyboard.

Εχω ενα Yamaha S80 για practice πιανου(μαζευω για ενα Κawai MP8 digital piano).

 

Ονειρο μου ειναι να περιορισω οσο περισοτερο μπορω την χρηση του υπολογιστη, αρα κατι σαν το Oasys η το Fusion της Αlesis θα ηταν καλο.Περιμενω ομως την Kurzweil γι'αυτο.Εαν δεν βγαλει κατι στο μελλον, θα κοιταξω αλλου...

 

To κακο ειναι οτι δεν εχω ολα μου τα μηχανηματα μαζι(εχω τα μισα στο σπιτι, τα μισα στο στουντιακι μου) και δεν μπορω να τα ευχαριστηθω.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 technics sl 1210 mk2(εχω το 1..)

2 cd players numark cdx(ααααχ....)

ενα ζευγάρι monitors

ενα midi keyboard(για να αρχισω κι αυτα τα μαθήματα που θέλω)

ένα μείκτη(ίσως κάποιο της stanton σειρα sa)

μια καρτα ήχου

 

 

ε,ααααυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επιτελους!!! Μερος του ονειρου εγεινε πραγματικοτητα οσον αφορα το "hard",με fantom Χ 7 full expanded "Κurz" sp88x και ME-1.Δοξα το θεουλη και με λιγο δουλεια παραπανω.Δυστυχως ομως(πλεονεξια ε?)μου αρεσει πολυ ο ηχος του Κ2661 και λεω δυστυχως γιατι ειναι πολυ δυσκολο στον χειρισμο του.Περιμενουμε ομως,μηπως και βαλουν μυαλο. :roll: Εστω, να τραβας μονο τα μαλια σου και οχι να το βαρας και στον τειχο μεχρι να το μαθεις. 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου