Προς το περιεχόμενο

Το set των ονείρων σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιτελους!!! Μερος του ονειρου εγεινε πραγματικοτητα οσον αφορα το "hard"' date='με fantom Χ 7 full expanded "Κurz" sp88x και ME-1.Δοξα το θεουλη και με λιγο δουλεια παραπανω.Δυστυχως ομως(πλεονεξια ε?)μου αρεσει πολυ ο ηχος του Κ2661 και λεω δυστυχως γιατι ειναι πολυ δυσκολο στον χειρισμο του.Περιμενουμε ομως,μηπως και βαλουν μυαλο. :roll: Εστω, να τραβας μονο τα μαλια σου και οχι να το βαρας και στον τειχο μεχρι να το μαθεις. 8O[/quote']

 

To SP88X σπερνει! μεγεια και καλες συνθεσεις. To Fantom τι λεει; διαωασα πολυ καλα λογια και για το ρακ που εχει βγάλει

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ δεν έχω μεγάλες απαιτήσεις.... Μικρός είμαι ακόμα....

 

Αρχικά θα ήθελα ένα πιάνο με ουρά PETROF (έχω δοκιμάσει μερικά και έχουν πολύ ωραίο ήχο)....

 

Ακόμα ένα KAWAII digital piano δεν θα με χάλαγε καθόλου...

Τέλος ένα καλό workstation (γιατί με JUNo-D κανείς δεν επρόκοψε) θα εκπλήρωνε τα όνειρα μου... (βασικά κατι σε MOTIF η TRITOΝ)

 

Αυτάαααα... Αχ μελαγχόλησα τώρα που σκέφτομαι την κατάντια μου...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους!!! Μερος του ονειρου εγεινε πραγματικοτητα οσον αφορα το "hard"' date='με fantom Χ 7 full expanded "Κurz" sp88x και ME-1.Δοξα το θεουλη και με λιγο δουλεια παραπανω.Δυστυχως ομως(πλεονεξια ε?)μου αρεσει πολυ ο ηχος του Κ2661 και λεω δυστυχως γιατι ειναι πολυ δυσκολο στον χειρισμο του.Περιμενουμε ομως,μηπως και βαλουν μυαλο. :roll: Εστω, να τραβας μονο τα μαλια σου και οχι να το βαρας και στον τειχο μεχρι να το μαθεις. 8O[/quote']

 

To SP88X σπερνει! μεγεια και καλες συνθεσεις. To Fantom τι λεει; διαωασα πολυ καλα λογια και για το ρακ που εχει βγάλει

 

Eτσι ακριβως εχουν τα πραγματα με το "sp".Για τη χρονια που κατασκευαστηκε αλλα και για τα λεφτα του,ειναι all the maney.Tωρα οσο για το fantom x τι να σου πω,παντος δεν ειναι μονο η εγχρωμη οθονη του που αξιζει μονο :wink: οπως λενε πολλοι συναδελφοι.Εχει πολλους καλους ηχους συμπεριλαμβανομενου το 88 samples πιανο που ειναι το ιδιο με του RD 300 SX, αξιοσημειωτο οτι εχει ποιο smooth ηχο απο τα προηγουμενα fantoms.Και τελος σαν κερασακι το καταπληκτικο mastering tool το οποιο δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο καλη δουλεια κανει και ποσο ογκο δινει.Τωρα για περισσοτερους ηχους παιρνει 4 απο τα γνωστα σε ολους SRX expanders(killer).Ακουστε το και θα καταλαβετε.

____________________________________

Προς Θεου δεν ειμαι "Ρολαντακιας" :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα παιδια!αυτα που θα ηθελα να εχω μονο στον υπνο μου τα βλεπω...Ξεκιναμε:

Oberheim Matrix 12,EMS VCS3 synthi,Yamaha CS80 απο αναλογικα.

Yamaha SY99,Roland D50

και να βαλουμε και μερικα νεα

ACCESS virus,Oberheim OB12.αυτα!Προτιμω να αποφευγω τα τερατα workstations γιατι ειναι ολα ετοιμα και προσωπικα θελω να δουλευω τον ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα παιδια!αυτα που θα ηθελα να εχω μονο στον υπνο μου τα βλεπω...Ξεκιναμε:

Oberheim Matrix 12' date='EMS VCS3 synthi,Yamaha CS80 απο αναλογικα.

Yamaha SY99,Roland D50

και να βαλουμε και μερικα νεα

ACCESS virus,Oberheim OB12.αυτα!Προτιμω να αποφευγω τα τερατα workstations γιατι ειναι ολα ετοιμα και προσωπικα θελω να δουλευω τον ηχο[/quote']

 

Σχετικά με το Roland D-50 μπορείς να πάρεις ένα V-Synth και να βάλεις την αντίστοιχη καρτούλα και είσαι έτοιμος!

Τώρα για τα υπόλοιπα αναλογικά... καλή τύχη στην αναζήτησή τους γιατί τρέχα γύρευε που θα τα βρεις! Αλλά προφανώς αξίζει τον κόπο να ψαχτείς αφού σ' αρέσει ο αναλογικός ήχος...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου