Προς το περιεχόμενο

Τα πράγματα είναι πολύ απλά.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα μ άρέσει να προσπαθώ να βρίσκω λέξεις πιο βαρυσήμαντες σε περιπτώσεις πιο αναλυτικού λόγου. Είναι σαν τα γεμίσματα όταν παίζεις μουσική. Δε λέει χωρίς :)

Και δε χρειάζεται να ανατρέξω σε λεξικό, χρησιμοποιώ αυτές που ήδη ξέρω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδες που σου ειπα? πλακα εχει

Φίλος, πάλι δεύτερος ερχεσαι... ;D

..έχω σήμερα να πώ τούτα.

Έχουμε πολύ πλάκα σε αυτό το forum.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τι ειναι αυτο που κανει αυτον που εχει ακουσει Cave (και καθε "Cave") ανωτερο ον και επιφανες μαλος του φορουμ ενω αυτος που ακουει Iron Maiden δεν ξερει που του παν τα τεσσερα, δεν εχει θεση εδω μεσα, ανοιγει μπουρδελοσυζητησεις και η γνωμη του ειναι για καδο.

 

σε αυτο εχεις δικιο,οντως πολλες φορες οταν καποιος εχει εξαιρετικα κακο γουστο και ακουει τις.... βλακειες που λες.. ;D ;D ;D εμεις οι "φωτισμενοι" που ακουμε καλη μουσικη.. ;D θεωρουμε οτι ειναι καφρος,αυτο ομως ειναι λαθος,ΕΥΤΥΧΩΣ αυτο δεν συμβαινει ..παντα... ;D,εχω γνωρισει και αξιολογοτατους ανθρωπους που ακουνε...τις βλακειες που λες... ;D ;D,ειναι ακριβως το ιδιο με το να θεωρεις καποιον που εχει κακιες συνηθειες (καπνιζει,πινει,τρωει πολλα σουβλακια ;D) καφρο και απολιτιστο μονο και μονο επειδη εχει ..κακες συνηθειες....

 

live and let live λεω εγω....

 

αν και αποκλειεται να βγαλω τις.... ωτοασπιδες αν κατεβω Ροδο,ενα πιτογυρο θα τον χτυπησω στην παρεα σου χωρις κανενα προβλημα...& ειμαι σιγουρος οτι θα περασουμε γαματα.

 

παιδια ειναι απλα ενα μουσικο φορουμ,δεν θεραπευουμε τον καρκινο εδω μεσα για να ειμαστε τοσο σοβαροι και απολυτοι.

 

ο καθενας βεβαια εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει αλλα προσωπικα νομιζω οτι αδικα στεναχωριομαστε ...

 

και σοβαρες συζητησεις εχουν γινει και γινονται εδω μεσα (και αυτο ειναι καλο) αλλα και πλακα και χαβαλες (και αυτο ειναι καλο),ολα και ολοι χωρανε φτανει να μην γινομαστε υπερβολικοι (και στα δυο "ακρα")

 

relax.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια (ελπίζω να ληφθεί ως καλοπροαίρετη) απορία και όχι ως πρόφαση για περαιτέρω αντιπαράθεση:  Τι υπονοεί ο όρος «υποκειμενιστές»; Να εικάσω ότι στον αντίποδα της έννοιας βρίσκονται οι «αντικειμενιστές», με ότι μπορεί να σημαίνει αυτός ο όρος;

Και αν ναι πoια ακριβώς είναι η «αντικειμενικότητα»;

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να εικάσω ότι στον αντίποδα της έννοιας βρίσκονται οι «αντικειμενιστές», με ότι μπορεί να σημαίνει αυτός ο όρος;

Και αν ναι πια ακριβώς είναι η «αντικειμενικότητα»;

Θα σου εξηγήσω...όταν (ας πούμε) λόγω εποχής, δεν βρίσκεις καρπούζι για να πηδήξεις, ως μορφή τέχνης, στέλνεις συνταγή λεμονάτου ή αναπαράγεις ποιήματα Ταο...κατάλαβες τώρα?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Θα σου εξηγήσω...όταν (ας πούμε) λόγω εποχής, δεν βρίσκεις καρπούζι για να πηδήξεις, ως μορφή τέχνης, στέλνεις συνταγή λεμονάτου ή αναπαράγεις ποιήματα Ταο...κατάλαβες τώρα?

 

Κάτι  μου λείπει για να το αφομοιώσω εννοιολογικά, αλλά είμαι σε… καλό δρόμο!

ΥΓ: μπλέκω λίγο στον συνδυασμό Ταό- Καρπούζι. 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτο εχεις δικιο,οντως πολλες φορες οταν καποιος εχει εξαιρετικα κακο γουστο και ακουει τις.... βλακειες που λες.. ;D ;D ;D εμεις οι "φωτισμενοι" που ακουμε καλη μουσικη.. ;D θεωρουμε οτι ειναι καφρος,αυτο ομως ειναι λαθος,ΕΥΤΥΧΩΣ αυτο δεν συμβαινει ..παντα... ;D,εχω γνωρισει και αξιολογοτατους ανθρωπους που ακουνε...τις βλακειες που λες... ;D ;D,ειναι ακριβως το ιδιο με το να θεωρεις καποιον που εχει κακιες συνηθειες (καπνιζει,πινει,τρωει πολλα σουβλακια ;D) καφρο και απολιτιστο μονο και μονο επειδη εχει ..κακες συνηθειες....

 

live and let live λεω εγω....

 

αν και αποκλειεται να βγαλω τις.... ωτοασπιδες αν κατεβω Ροδο,ενα πιτογυρο θα τον χτυπησω στην παρεα σου χωρις κανενα προβλημα...& ειμαι σιγουρος οτι θα περασουμε γαματα.

 

παιδια ειναι απλα ενα μουσικο φορουμ,δεν θεραπευουμε τον καρκινο εδω μεσα για να ειμαστε τοσο σοβαροι και απολυτοι.

 

ο καθενας βεβαια εχει δικαιωμα να κανει οτι θελει αλλα προσωπικα νομιζω οτι αδικα στεναχωριομαστε ...

 

και σοβαρες συζητησεις εχουν γινει και γινονται εδω μεσα (και αυτο ειναι καλο) αλλα και πλακα και χαβαλες (και αυτο ειναι καλο),ολα και ολοι χωρανε φτανει να μην γινομαστε υπερβολικοι (και στα δυο "ακρα")

 

relax.

 

++

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν (ας πούμε) λόγω εποχής, δεν βρίσκεις καρπούζι για να πηδήξεις

Αθλητικώς, σεξουαλικώς ή άλλως πως;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου