Προς το περιεχόμενο

25 χρόνια John Lennon


Aiolos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τι είναι ο καθένας και τι προσφέρει είναι πολύ σχετικό και δεν μπορώ να μπω σε αυτή τη διαδικασία αλλά είναι απόλυτο αυτό που λες. Καταλαβαίνω να μιλάς με τον κολλητό σου και να λες ότι γουστάρεις ...μην με παρεξηγήσεις, ούτε λογοκρισία κάνω ούτε τον κουλτουριάρη υπερασπιστή κτλ.... λέω και εγώ και όλοι μας πολλά αλλά σε forum μένει γραμμένο και το διαβάζει κόσμος.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Whitenoise αισθάνομαι πολύ @#$!@ με το δασκαλικι που έσουρα, ξέχνα το αν θες και συγνώμη. Δεν τα κάνω αυτά και δεν υπάρχει κανενας λόγος, απλά είναι τα βιώματα τέτοια που μερικά πράγματα τα εκλαμβάνει ο καθένας διαφορετικά....δε με ενδιαφέρει το όνομα του καλλιτέχνη ή του θεσμού έτσι, γενικά απάντησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ψευτο-ιδεαλιστής που κατάντησε πρεζάκιας επειδή δεν μπορούσε να προσφέρει τίποτα στην κοινωνία ρίχνοντας τις ευθύνες στους άλλους!!

χορτάσαμε από δηθεν αγωνιστές της συναυλίας!!

(βλέπε συναυλία για το χαμόγελο του παιδιού, live 8

και κουραφέξαλα που στην ουσία είναι αυτοπροβολή)

εντελως off topic!!!sorry!! "

 

8O :?

 

:twisted: αυτός εκεί είναι εβραίος , αυτός είναι ομοφυλόφιλλος, αυτός εκεί είναι πρεζάκιας, αυτός είναι μαύρος, αυτός εκεί είναι ψευτοιδεαλιστής δεν προσφέρουν τίποτα στην κοινωνία όλοι στην πυρά!! :twisted:

 

να χαιρετίσω κιόλας χάιν, ναιν, σβαιν 8)

 

*Σαν σήμερα έφυγε πριν 15 χρόνια ο Παύλος Σιδηρόπουλος κάποιοι φίλοι τον τιμήσαν με τον τρόπο τους και κάποιοι άλλοι με τον δικό τους

με το " αφιέρωμα στον Π." Διάφανα Κρίνα, Μάσκες, Σπυριδούλα, Πυξ Λαξ, Οναρ, Υπ. Ρεύματα, Μ. Φάμελλος, Α. Ιωαννίδης, Τα Φώτα Που Σβήνουν, Γ. Δημητριάδης & Μικροί Ηρωες.

και το "Υπέροχο Τίποτα" Γιώργος Καρράς, Γιάννης Αγγελάκας που το αφιέρωσαν στην μνήμη του Παύλου Σιδηρόπουλου και του Μιχάλη Κανατίδη.

8) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 χρόνια χωρίς Lennon...

 

-Εάν ζούσε σίγουρα θα είχε προχωρήσει τη μουσική ένα βήμα μπροστά ακόμα...

 

-Επειδή ήταν ροκάς στη νοοτροπία, πιστεύω πως δεν θα έγραφε πλέον ροκ μουσική... Ίσως έγραφε ηλεκτρονική μουσική αφού είναι ακόμα πολύ φρέσκο είδος και έχει αρκετά περιθώρια εξέλιξης...

 

-Ο Lennon σίγουρα δεν θα εκμεταλλευόταν τη φήμη του αναπαράγοντας τη συνταγή που τον έκανε διάσημο για να βγάλει και άλλα χρήμματα χωρίς ουσιαστικά να έχει κάτι να προτείνει. (βλ. λογική Rolling Stones = νοοτροπία Britney Spears)

 

-Ίσως μας πρότεινε την ηλιακή μουσική...

 

Εμμμ...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανένα πρόβλημα φίλε ιατρελη, δεν σε παρεξηγώ και δέχομαι κάθε κριτική στα λεγόμενα μου.

όντως ήμουν λιγο υπερβολικός (αρκετά θα έλεγα) αλλά σταθερός σε οτι είπα.(ίσως θα έπρεπε να το έγραφα λίγο πιο κόσμια)

φίλε brain δεν είμαι ρατσιστής, άλλο ψευτοιδεαλιστης άλλο νέγρος, εβραίος κλπ κλπ.

με ενοχλούν οι δήθεν που το παίζουν αλτρουιστές ενώ είναι συμφεροντολόγοι και ανίκανοι σε οποία φυλή και αν ανήκουν.

αν δεν μπορείς να κανείς καριέρα,σου φταίει το σύστημα και τα τέρατα οι εργοδότες και το ρίχνεις στην πρέζα?(δεν το λέω σε εσένα)

μήπως ξέρεις τον πραγματικό λόγο που αυτοκτόνησε ο ήρωας σιδηροπουλος φίλε brain??

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rest In Peace (Αυτή που πάντα ήθελε).

 

Η "ειρήνη" είναι μία εσωτερική κατάσταση' date=' η οποία δεν συνάδει με το στυλ ζωής των ροκ σταρς, οι οποίοι όχι μόνο δεν βρίσκουν εκείνοι την ειρήνη, αλλά κάνουν και ότι μπορούν για να μην την βρει κανένας άλλος.

 

Οι δηλώσεις του Λένον για την ειρήνη είναι επιεικώς γελοίες, όταν αναλογιστεί κανείς ότι τα ίδια λένε και οι πολιτικοί, οι οποίοι αμέσως μετά στέλνουν κόσμο στα χαρακώματα.

 

Το ξέρω ότι ακούγεται "εξυπνακίστικο" να την λέει κανείς στον Λένον, αλλά αυτό αισθάνομαι και αυτό μου λέει η λογική μου. Κυρίως το κάνω για να μην αισθάνονται μόνοι τους όσοι (όπως και εγώ) αισθάνονται βαθύτατη αντιπάθεια για τους απανταχού ροκ σταρς.

 

¶μα θέλετε να βρείτε την ειρήνη, ή να δείτε πως άλλοι την αναζήτησαν και την βρήκαν, ακούστε λαϊκές μουσικές (όσες έχουν επιζήσει του MTV), ακούστε Μότσαρτ ή Βιβάλντι, ακούστε λίγη όμορφη jazz, ακούστε τέλος πάντων πράγματα που υπάρχουν όχι επειδή πουλάνε αλλά επειδή κάποιοι πιστεύουν σε αυτά.[/quote']

 

Wow! κάνε μας τη χάρη σε παρακαλώ!. Είναι ωραίο δλδ να ανοίγουμε ένα τοπικ tribute στο John Lennon και να μπαίνεις και να το γ@@@ς έτσι; Για τις απόψεις σου άνοιξε καινούριο τόπικ, και άφησε εμάς που τον αγαπήσαμε να ζούμε στην κοσμάρα μας.

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Wow! κάνε μας τη χάρη σε παρακαλώ!. Είναι ωραίο δλδ να ανοίγουμε ένα τοπικ tribute στο John Lennon και να μπαίνεις και να το γ@@@ς έτσι; Για τις απόψεις σου άνοιξε καινούριο τόπικ' date=' και άφησε εμάς που τον αγαπήσαμε να ζούμε στην κοσμάρα μας.[/quote']

πολυ καλα κανει και μας ανοιγει τα ματια..κανονικα θα επρεπε να επιβραβεβαμε αυτες τις ενεργειες

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλα κανει και μας ανοιγει τα ματια..κανονικα θα επρεπε να επιβραβεβαμε αυτες τις ενεργειες

 

Σωστά καϋμένε... Κάποιος πρέπει να σου ανοίξει και σένα τα μάτια...

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου